Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на инверторен електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на инверторен електрожен

    Здравейте, искам да ми помогнете да си избера инверторен електрожен. За сега съм се спрял на 2. Единия е български произведен от човек във форума, другия е китайски.


    Китайския:
    Копирам описанието както е в сайта:
    Argo ARC 200 с 3 години гаранция

    Инверторен електрожен, монофазен 220 V±15%/50 Hz, 10 - 200A, ПВ при 200А - 60%, при 150А - 100%, подходящ за електроди с дебелина до 4.2 мм, в комплект с 5 метра кабел за маса 25 мм2 и 5 метра кабел с ръкохватка 25 мм2, чукче с четка, защитна маска, 5 електрода подарък, горещ старт и функция против залепване, размери 365 x 155 x 287 мм, тегло 8 кг, гаранция 36 месеца за физически и 18 месеца за юридически лица, произход Китай.Професионален апарат за ежедневна употреба. Заварява успешно с рутилови и основните обмазани електроди. Най-висока ефективност на всички изисквания възпроизводими резултати заваряване и отлично качество. Лесни за разбиране настройки, така че можете да се концентрирате напълно върху задачата за заваряване. Цифров дисплей. Интелигентен дизайн с корпус оптимизиран за обмен на въздуха. Мощен, висок работен цикъл от 60% при 200 ампера. Бързото охлаждане с вентилатор позволява използването на максимална мощност. Всеки клиент е добре дошъл за тест в някой от нашите магазини, може да си носите Ваши електроди и материал за да се уверите че това е точната машина за Вас. Гарантирано отговаря на ампеража. При нас не е проблем да пробвате машини със сходни данни от различни марки за да се уверите че това е правилният избор. Машината е произведена в Китай за немския пазар, придружена е от документация, декларация за съответствие и сертификати. Кабелите са усилени и меки за удобна работа. Конструкцията е такава, че даже да се наложи ремонт след време, той ще е лесен и евтин. Разполагаме със собствен сервиз.

    Българския:
    Отново копирам описанието:
    Произведени в България. От януари се призвеждат с усъвършенствана схема за Антистик. Използувана е съвременна елементна база /ИГБТ транзистори/ на фирмата Fairchild Semiconductor. Комплект със заваръчни кабели с обща дължина 5 метра /3+2 метра/ Инверторите са тествани и одобрени от професионални заварчици с рутилови, базични /стоманени/,неръждаеми и чугунени електроди.захранващо напрежение - 230в
    максимален ток - 190А
    тегло - 5.5кг.
    време за работа при 120А - 100%
    Гаранция 24 месеца. Гаранционен и извън гаранционен сервиз в рамките на един работен ден.

    Може да предложите и други електрожени. Електрожена ще се ползва за домашна употреба, но искам да има запас от мощност.
    Бюджета ми е до 600 лв. максимум. Българския е с 2 год. гаранция, а китайския с 3 за физически лица.
    Ето и по една снимка:

    Китайски: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:33.0 КБ
ID:6061248

    БългарскиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:6061249

  • #2
    От: Съвет за избор на инверторен електрожен

    Тука няма грешен отговор.
    Ако се спреш на машина от пансим ти препоръчвам да предоговориш кабелите.Комбинацията е от 2м маса +3м ръкохватка си е куца работа.За домашна работа минимума е 2х3метра,правилното е 2х4, истината и за вкъщи и за профи е 2х5 метра.На Драгозов машината си е оборудвана с 2х5 та там проблеми няма.
    Последно редактирано от Shtaiga; 26-06-14, 23:12.
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за избор на инверторен електрожен

      Вземи българския. Със сигурност описанието отговаря на действителните параметри. Китайците са склонни леко да поукрасяват ...
      П.П. Освен това не споменават, че китайския работи добре с базични електроди, което според мен не е добър знак.
      П.П.П. Това за кабелите е колкото вярно, толкова и не. По-лесно е да размъкваш кабели и машината да стои неподвижно ако работиш нещо еднотипно в работилница. Ако се налага да го мъкнеш нагоре-надолу 10 метра кабели пречат доста.
      Последно редактирано от kuzdov; 26-06-14, 23:20.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за избор на инверторен електрожен

        Машините на Драгозов са от един производител и са като нашите от груповата поръчка . Напълно си отговарят на написаното като ампери и безпроблемно работят с базични електроди . Погледни и този производител също е човек от форума . За неговите машини е писано много и доста хора от форума работим с тях . http://www.aigwelding.com/ Аз лично трета година работя с тяхна машина и мога да кажа само хубави неща .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за избор на инверторен електрожен

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          ..... По-лесно е да размъкваш кабели и машината да стои неподвижно ако работиш нещо еднотипно в работилница. Ако се налага да го мъкнеш нагоре-надолу 10 метра кабели пречат доста....
          Не са 10 , а 2х5 . Има разлика . Всъщност , дори 10м. да е - пак е за предпочитане пред 3 м. Изпитано .

          .... и като казах "изпитано" , е това ме изкефи :


          Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
          .....Произведени в България...... Инверторите са тествани и одобрени от професионални заварчици.....
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за избор на инверторен електрожен

            Благодаря за отговорите. Значи, който и да избера няма да сбъркам, тогава явно клоня към по-евтиния, щом и двата са добри. Другото, което ме навежда към по-евтиния е сервиза (ако отговаря на описанието) за 1 ден електрожена се ремонтира, а за Драгозов четох, че имали някакъв проблем със сервиза (не разбрах точно). Нека, ако има хора, които са ползвали 1 от тези 2 електрожена да дадат отзиви. А относно тези другите, към които колегата sek.1 даде линк, най-евтиния им е 600 лв. без ДДС, тоест с ДДС излиза 720. Тези 720 лв излизат от бюджета ми, а и някой ще се обоснове ли защо имат такава висока цена? Изобщо някакво по-подробно инфо ако имате, че в сайта няма много информация.
            Ако взема наистина по-евтиния, ще се опитам да договоря по-дълги кабели, защото и на мен ми се виждат тези къси.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за избор на инверторен електрожен

              Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
              Благодаря за отговорите. Значи, който и да избера няма да сбъркам, тогава явно клоня към по-евтиния, щом и двата са добри. Другото, което ме навежда към по-евтиния е сервиза (ако отговаря на описанието) за 1 ден електрожена се ремонтира, а за Драгозов четох, че имали някакъв проблем със сервиза (не разбрах точно). Нека, ако има хора, които са ползвали 1 от тези 2 електрожена да дадат отзиви. А относно тези другите, към които колегата sek.1 даде линк, най-евтиния им е 600 лв. без ДДС, тоест с ДДС излиза 720. Тези 720 лв излизат от бюджета ми, а и някой ще се обоснове ли защо имат такава висока цена? Изобщо някакво по-подробно инфо ако имате, че в сайта няма много информация.
              Ако взема наистина по-евтиния, ще се опитам да договоря по-дълги кабели, защото и на мен ми се виждат тези къси.
              Зарежи какво пише на сайта .Обади се на Асен и Данчо за форума цените са други .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
                ..... а и някой ще се обоснове ли защо имат такава висока цена? .....
                Странен въпрос .

                "Цени и ценообразуване" е материя , която се изучава в някои икономически и някои технически учебни заведения .
                По " пеене" и "рисуване" - не вярвам да се изучават.

                Не знам защо са им точно такива цените . Знам само , че машините вършат работа .... което ме устройва.
                После при мен фигурират като амортизационни отчисления , което пък е елемент от цената , която аз формирам за моите изделия .

                Впрочем , затова като отида да си купувам телевизор , хляб или салам - не питам магазинера защо са налепили етикети с именно такива цени , а гледам качеството .

                .... и ако послушаш Sek.1 няма да сгрешиш
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                  Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
                  ....Значи, който и да избера няма да сбъркам, тогава явно клоня към по-евтиния,....
                  Това е най -доброто решение !
                  С посочения бюджет имаш доста варианти за избор, понеже нямаш особени изисквания естествено е да избереш най- евтиния !От посочените вече варианти всички вършат работа,а работа също вършат и апаратите на Вики Б които никой досега не спомена, ето сайта с тяхната продукция http://viki-b.my.contact.bg/mma.html техните апарати имат опция и за ВИГ, ако сега не ти трябва ,на по късен етап може да решиш пък да пробваш и това!В сайта не са посочени всички модели, Вики Б имат 160Амперов апарат които вероятно ще се вмести в бюджета ти.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                    Електрожена на аиг не съм го пробвал,на вики-б работи отлично,имаше тема на колега който споменаваше че на 3.25 работела машината добре,а на 2.5 имало нещо.....при мен не се забелязва такива работи,според мен заложи на сервиз и отношение..Данчо,Асен или хората от Казанлък с вики-б са точни и коректни
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                      Колега мога да ти препоръчам ЕСАБ BUDDI ARC 180 на лично ще ти пусна един магазин в Плевен зада няма реклама.Втози магазин всичко с доказано качество и тествано от преподавателя ми по заваряване. Този модел е правен за топлите страни и е с много добро охлаждане.
                      За бърза помощ,полиция и пожарна тел. 112.
                      За ядене и пиене - 0876 74 99 88 - Михаил Рашков

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                        basko3,сега видях че си от Хасково ,а там имате голям склад на машини Viki.Отиди на място и пробвай машините им ,имат много модели ,моето лично предложение е:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2020881_36956490_big.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5596102
                        Последно редактирано от welderargon; 28-06-14, 11:39.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                          Големият склад в Хасково не е ли онзи за всякакви китайски чудеса, а фирмата наистина се казва пак Вики както производителят на електрожени в Казанлък?
                          По едно време в Хассково имаше китайски електрожени Вики, докато в казанлък са Вики-Б. Нямаха нищо общо помежду си.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                            Големият склад в Хасково не е ли онзи за всякакви китайски чудеса, а фирмата наистина се казва пак Вики както производителят на електрожени в Казанлък?
                            По едно време в Хассково имаше китайски електрожени Вики, докато в казанлък са Вики-Б. Нямаха нищо общо помежду си.
                            Да,склада е за всякакви китайски чудеса и няма нищо общо с производителят в Казанлък!Посоченият от мен китайски електрожен съм го пробвал лично и макар че е от евтините, работи перфектно ,колкото и интересно да е за много за много от вас тук !За хоби работа си е супер добра машинка !!!
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                              Благодаря за отговорите, ще видя кой ще си избера от всичките. Предпочитам по възможност да отида на място да видя електрожена а за сега само този на Драгозов мога да видя на място (в Пловдив). Китайския с марка вики нещо не ми харесва. А също от АИГ получих оферта на ЛС и мисля, че и тя е добра. Затова ще видя кой ще избера.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X