Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    Все едно няма къде да го видиш и пробваш.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Все едно няма къде да го видиш и пробваш.
      Кое???
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

        Предполагам Анатолий пита за дела със селфконтрол.
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

          Привет колеги,решил съм да похарча малко пари за нов заваръчен апарат,че електрожена-самоделка дето имах сдаде Богу дух.За последните два дена прочетох много по темата за различните видове заваряване,за което съм безкрайно благодарен на участниците във форума, но се колебая за какво точно да си похарча парите. Не си изкарвам хляба с това,но хобито ми е пряко свързано с работа с метал и държа да имам качествен инструмент. Навремето съм работил доста с оксижен,мога да заварявам с електрожен криво-ляво,запознат съм и с телоподаващото, но плазменото заваряване е непозната територия за мен. Пиша всичко това,защото в E-bay попаднах на интересен комби апарат и се нуждая от вашата помощ под формата на съвети относно възможностите на това чудо на инжинерната мисъл.Ето линк към страницата;http://www.ebay.de/itm/STAHLWERK-CT-...ht_6942wt_1003_. Фен съм на комби апаратите електрожен с СО, но в конкретния случай ме блазни мисълта да имам резак. Въпроса който ме вълнува основно е дали факта че са наблъскани много функции не се отразявя на действието на апарата-нещо от рода на всесезонните гуми.... Основно ще ползвам апарата за автозаварки-ламарина и в отделни случаи за някоя планка или винкел.Много моля колегите от форума,които имат свободна минута и желание да драснат два реда,а пък бирата ще е от мен...благодаря предварително на всички отзовали се Жоро !

          Коментар


          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

            Битува мнение че комбинация резак с друго не е добре в общ корпус.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

              Имам същата машина. Работи много добре във всички режими. Хора с много опит в заваряването се изказаха положително.
              I get High by going Down

              Коментар


              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                Да, но няма телоподаващо, а до колкото разбрах колегата иска предимно да кърпи коли .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                  Фен съм на комби апаратите електрожен с СО, но в конкретния случай ме блазни мисълта да имам резак. Въпроса който ме вълнува основно е дали факта че са наблъскани много функции не се отразявя на действието на апарата-нещо от рода на всесезонните гуми...
                  Колкото е по-"комби" апарата, толкова по-калпав и ненадежден става. Гледам, че се целиш на високо и си готов да скачаш в дълбокото. Лично аз не бих дал 1000 лева за китайска машина, при която откровенно се лъже във възможностите и .......ПВ 60% при 200А(макс.). околната температура не се упоменава умешлено по юридически причини

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Битува мнение че комбинация резак с друго не е добре в общ корпус.
                    Точно такъв отговор получих от производителя в Китай. Като е много комби не е добре, защото са правени компромиси.

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                      Благодаря за бързата реакция колеги! И аз имах леки задръжки относно истинноста на написаните възможности-прекалено хубаво за да е истина...а тази чорба всички сме я сърбали . Дайте съвет моля накъде да се насоча,целите за които ще ползвам апарата съм описал в предишния пост-хоби+домашна употреба.А пък резака,колкото и да е полезен явно ще почака за по-нататък. Сега имам нужда от добър апарат-електрожен+СО, та поне да не ми се налага да питам кое как функционира. Благодаря ви- Жоро !

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                        Има читави образци CT416 и CT520, което е прост аргон + електрожен + резак. Като вече вкарат и АC за аргона, май читаво няма. Прекалено много стават компромисите. Това от линка вероятно е ОК, но аз пак бих предпочел такова без пулс, ако е комбо.

                        Иначе, читавите си вдигат и 200-те ампера, и 60-те процента ПВ, колкото и да ти е чудно. За разлика от много маркови от ниския клас, дето са орязани до крайност, и за разлика от масово продаваните по големите вериги китайски боклуци, дето от най-евтиното са най-евтиното. На повечето на електрожен и при 200А и 40 градуса ПВ-то не е 60%, а някъде към 40. Въпреки това - много по-често ограничаващия фактор е мрежовото напрежение. Просто средностатистическа монофазна инсталация не смогва да подаде чак такава мощност и напрежението пада, съответно на машината започва от време на време да и сработва защитата от претоварване, а не от прегряване, защото за да компенсира падналото напрежение, заппочва да дърпа повече ампераж. Има си и машини със съвсем честни 200А и 60%, стига да им подадеш на входа читаво мрежово напрежение, дето да не кляка от 230 на 180 волта при товар. Не мога да гадая тая от кои е, без да съм я видял отворена.

                        И, това не е мапина за плазмено заваряване, а за пласмено рязане. Можеш да си купиш машина и от България, със все гаранция, сервиз, предварителни проби и квото се сетиш. Кеф ти от Вики Б, кеф ти от Дел, кеф ти Арго Маркет.

                        Ако пък не искаш, мога да препоръчам това:
                        http://www.ebay.co.uk/itm/MAG-MIG-CO...item51915517a4

                        Абсолютно неубиваемо е - лично имам такова, а още 2 са ми минали през ръцете, при това му знам и кътните зъби вътре, чарк по чарк. И при 180 мрежово си бичи на 200А без въобще да забележиш разлика, и въпреки канските ми опити да го изключа от претоварване или прегряване - не се получава. Отделно вкарването в абсолютно идиотски режими по време на експерименти с електрониката му. Но като крайна цена излиза около 1400-1500 кинта.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                          Първоначално публикуван от gorgofo Преглед на мнение
                          Благодаря за бързата реакция колеги! И аз имах леки задръжки относно истинноста на написаните възможности-прекалено хубаво за да е истина...а тази чорба всички сме я сърбали . Дайте съвет моля накъде да се насоча,целите за които ще ползвам апарата съм описал в предишния пост-хоби+домашна употреба.А пък резака,колкото и да е полезен явно ще почака за по-нататък. Сега имам нужда от добър апарат-електрожен+СО, та поне да не ми се налага да питам кое как функционира. Благодаря ви- Жоро !
                          Има две места в БГ, от където съм пазарувал и не съм чул лошо мнение, едното е Вики Б, другото АИГ . И при двете по мой лош късмет имах проблеми с фабрични дефекти и при двете бяха отстранени, въпреки сложната им специфика и диагностика. Без каквито и да е било средства от моя страна и документални или бюрократични спънки.
                          Няма смисъл да се занимаваш с внос на машина при положение, че тук можеш да си купиш по-качествена и на по-ниска цена с доказан сервиз без никакви главоболия и нужда от юрист за ползване на гаранцията.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                            Иначе, читавите си вдигат и 200-те ампера, и 60-те процента ПВ
                            60% при макс. (че и повече не си спомням) съм виждал на една орбита Хобърт. При преносимите апарати не е рентабилно да са толкова можещи, поради факта, че с тях работят хора, а и стават прекалено скъпи. При един от моите 200А-ви апарати ПВ-то е 35% при 200А(макс.) и 100% при 170А, 40 градуса околна.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                              60% при макс. (че и повече не си спомням) съм виждал на една орбита Хобърт. При преносимите апарати не е рентабилно да са толкова можещи, поради факта, че с тях работят хора, а и стават прекалено скъпи. При един от моите 200А-ви апарати ПВ-то е 35% при 200А(макс.) и 100% при 170А, 40 градуса околна.
                              Преди да разсъждаваш, просто опитай.

                              Казах ти - не съпоставай с марковите. Марковите монофазни нисък клас са масово 160А и около 35% ПВ максимум обикновено. Средностатистическа монофазна инсталация също устисква горе-долу толкова. И като ги отвориш веднага се вижда защо. Радиаторите им са в пъти по-малки например, както и други неща, с цел ниска цена и ниско тегло. Читав китаец е с пъти повече метал вътре и обикновено тежи с между 30 и 100% повече от марковия си аналог.

                              Хоби машина и без друго трудно ще натовариш дори на 35%. Но съм опитвал например да си претоваря телоподаващото - еми чашката на ръкохватката започна да се топи и контакта се стопли доволно добре, но самата силова част на машината не беше загряла до много над 50-ина градуса.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Преди да разсъждаваш, просто опитай.

                                Казах ти - не съпоставай с марковите. Марковите монофазни нисък клас са масово 160А и около 35% ПВ максимум обикновено. Средностатистическа монофазна инсталация също устисква горе-долу толкова. И като ги отвориш веднага се вижда защо. Радиаторите им са в пъти по-малки например, както и други неща, с цел ниска цена и ниско тегло. Читав китаец е с пъти повече метал вътре и обикновено тежи с между 30 и 100% повече от марковия си аналог.

                                Хоби машина и без друго трудно ще натовариш дори на 35%. Но съм опитвал например да си претоваря телоподаващото - еми чашката на ръкохватката започна да се топи и контакта се стопли доволно добре, но самата силова част на машината не беше загряла до много над 50-ина градуса.
                                Дали ще е нисък или висок клас по голямата част от марковите са си все по 30-35 до 40% ПВ на максимален ампераж !
                                То и аз моето маркоково ВИГ( което e с 35% ПВ) съм опитвал да го претоваря с работа по цял ден на мах но така и не можах !
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X