Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оная благина за 230 ампера е напълно достатъчна за всякакви джиперски цели. 1000 ампера drukman не знам какво ще ги прави, но преди всичко няма откъде да ги вземе. И щом е $20, черпите NIKSD всички по едно малко, аз мислех, че ще са повечко пари.

    За да се предотврати всякакъв вариант за изпукване на алтернатора, се купува мощен ценеров диод (16-18 волта, 40А) (5лв?) и му се включва в паралел, да не хвърга яки волтове на подскоци като му се откачи акумулатора. Така всякакви блейки могат да го ползват.

    Изолаторът са диоди на Шотки и падът през тях е има-няма 0.3-0.5 волта (ако са хубави). Сигурно има и MOSFET вариант с още по-малък пад, но той сигурно има и цена.

    Забравих да кажа:
    истинското, правилното решение е да има втори алтернатор. И преди да е довтасал Стефан да ме ругае - вторият алтернатор върви с втора конзола и втори ремък.

    Коментар


    • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      За да се предотврати всякакъв вариант за изпукване на алтернатора, се купува мощен ценеров диод (16-18 волта, 40А) (5лв?) и му се включва в паралел, да не хвърга яки волтове на подскоци като му се откачи акумулатора. Така всякакви блейки могат да го ползват.


      http://www.go2marine.com/product.do?no=153619F
      Transient Spike Protector can limit the ability of stray voltage to damage diodes and other system components by sacrificing itself.
      • Attach between positive output and ground terminals to protect diodes
      • Dual output alternators require TSP on each positive terminal
      • 12V or 24V


      Тука за 5 лева не мога да го намеря. Има го за по $20. Ясно е, че не струва толкова кабелчето ама сме на кой как се пр..бе.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Този освен това не е 40 ампера, а само 4 - за хубави алтернатори и заради "sacrificing itself". Но и $20 не са разорение. 5лв ги казах малко напосоки - може да е 3, може 10. Отдавна не ми е трябвал.

        Коментар


        • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Мене ме кафи това


          Само цена не видях и пътни ама...

          Ясене, аз имам и лебедка...китайска. Може да не тегли 13000 либри но тегли 500А като нищо, та искам аз да казвам от къде да тегли.

          Тоя ИЗОЛАТОР е интересен, мислил съм го. Ако не беше пада, същата работа става и с два диода...ама не. 1.5волта са много.



          ПП Три 140 А Шотки с радиатор за 40$???????????
          Последно редактирано от drukman; 18-01-10, 23:16.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            оф, добре де, за тебе модел 500/700А. При какви условия тая лебедка дърпа 500? С какви жици и ги закарваш? А, и от какъв акумулатор ги вземаш?

            Коментар


            • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              оф, добре де, за тебе модел 500/700А. При какви условия тая лебедка дърпа 500? С какви жици и ги закарваш? А, и от какъв акумулатор ги вземаш?
              Кога дърпам Дечо Нисана, който се е закопал до вратите и съм вързан отзад за дърво едвам превърта моторчето. 75мм2 от 90Ач Бощ Силвер. Ама не знам колко ще изкара.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                http://cgi.ebay.com/New-Blue-Sea-300...item3a557db2a0

                Drukman, заповядай! Не е за $20 ама нали искаш повечко ампери. Праща човека в цял свят. Ebay и пишеш Blue Sea Switch и винаги има.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  ... 90Ач Бощ Силвер. Ама не знам колко ще изкара.
                  Акумулаторът - не много. И моторчетата, и акумулаторите, мразят този режим. За тебе полиспасти няма ли?

                  п.с. и какъв е тоя мижав акумулатор - моята лека кола има по-голям

                  Коментар


                  • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Тоя ИЗОЛАТОР е интересен, мислил съм го. Ако не беше пада, същата работа става и с два диода...ама не. 1.5волта са много.
                    Може ли да ми обясните на мене неукия за какъв пад става дума и какво ви притеснява в изолатора? Ползваме най обикновенни алтернатори вързани през изолатори към тягови акумулатори. Не виждам какво е по различното при нас от при вас. Само дето при нас всичко това вижда повече зор. И пак работи с години.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Drukman, заповядай! ....
                      Мерси. Утре си оправям Пейпал-а и си поръчвам едно. 100$ хич не е скъпо.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Може ли да ми обясните на мене неукия за какъв пад става дума и какво ви притеснява в изолатора? Ползваме най обикновенни алтернатори вързани през изолатори към тягови акумулатори. Не виждам какво е по различното при нас от при вас. Само дето при нас всичко това вижда повече зор. И пак работи с години.
                        Алтернаторът прави 14.2 примерно (за дадена температура). Батерията очаква вероятно точно толкова. А като прекараш тока през диод, в диода остават 0.3-1.5 волта. Е, ако до батерията вместо 14.2 стигнат 13, вЕрвай ми, няма да се зареди. Ако диода е хубав, ще стигнат повече, но пак е мъка.

                        При вас все едно контролните проводници стигат до батерията и те все едно ще вдигнат напрежението на алтернатора така, че да е вярно на батерията, а диодът да прави каквото ще. В колата, ако тръгнеш да правиш такова, просто ще прекалиш с жиците.

                        Или, другояче казано - при вас всичко е по-натоварено и са взети мерки за това. В кола ако вземаме същите мерки ще стигнем и до същите цени и сложност. А не щем.

                        Коментар


                        • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?



                          Що бе, кое му е кофтито. Назначаваш един на 3адната седалка да дъвче молива и да следи за зареждане на 17те акумулатора. Хахах, лесно ви е на вас.
                          http://www.newmarpower.com/Battery_I...tegrators.html
                          По спецификации на тия им дават пад от 0.7V до 0.9V в зависимост от товара. Явно си трябва ключ като на Валио /бъдещия де/ и кабелче /да си ... терминологията/ против "блейки".

                          Voltage drop: 0.7V @ 50% load, 0.9V @ full load
                          Чакай малко, това горното като го чета излиза, че колкото е по голям товара- толкова е по голям пада. Е добре, като свърши разходката и се пробираш по магистралата и акумулатора се позареди и товара намалее, ще те бърка ли пад 0.3В например? Защото тоя пад е само когато е зор доколкото аз разбирам.
                          Последно редактирано от NIKSD; 19-01-10, 00:00.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Алтернаторът прави 14.2 примерно (за дадена температура). Батерията очаква вероятно точно толкова. А като прекараш тока през диод, в диода остават 0.3-1.5 волта. Е, ако до батерията вместо 14.2 стигнат 13, вЕрвай ми, няма да се зареди. Ако диода е хубав, ще стигнат повече, но пак е мъка...
                            Мод на алтернатора с втора "диодна плочка" би трябвало да реши проблемът с падовете на напрежение и разделянето на акумулаторите. Трябва да се помисли как ще се охлажда. Би трябвало и само с 3 диода пак да стане.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?



                              http://www.semarine.com/store/produc...&cat=80&page=1

                              Външен регулатор на напрежението.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Мод на алтернатора с втора "диодна плочка" би трябвало да реши проблемът с падовете на напрежение и разделянето на акумулаторите. Трябва да се помисли как ще се охлажда. Би трябвало и само с 3 диода пак да стане.
                                Става и само с три, мислил съм го. А контролното напрежение вземаме откъде?

                                За да няма този въпрос труден отговор, "горните" диоди от изправителя стават Шотки и всичко се кротва.

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                http://www.semarine.com/store/produc...&cat=80&page=1

                                Външен регулатор на напрежението.
                                Тоже вариант (казал другарят Сталин..)

                                Въпросното устройство се предлага тука за 20-ина лв под кодовото название "прехвърлящ кабел за гнездата на запалките".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X