Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ако върти мудно - за смяна.
    Това не е абсолютно правило. Други обичайни виновници са четките и втулките на стартера, клемите по дебелите кабели и неподходящо за двигателя/сезона масло.

    Коментар


    • #62
      До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Това не е абсолютно правило. Други обичайни виновници са четките и втулките на стартера, клемите по дебелите кабели и неподходящо за двигателя/сезона масло.
      Мда. Затова после му посочих какво да премери, че да е поне донякъде сигурно че е от акумулатор.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Това не е абсолютно правило. Други обичайни виновници са четките и втулките на стартера, клемите по дебелите кабели и неподходящо за двигателя/сезона масло.
        Точно това искам да установя - акумулатор или друго.

        Спарки , благодаря ти за съветите.
        Лошото е , че е (беше) необслужваем - това относно нивото. Миналата година като исках да го проверя установих , че не е трябвало да му напъвам толкова много капачките , те просто не се отваряли. После ги залепих , ама ако ги отворя още веднъж със сигурност го хвърлям.
        Та затова ми се иска да го проверя , да не го сменя и после да правя И стартер.

        Коментар


        • #64
          До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          не го разсъждавай толкова, ами вземи назаем акумулатор от някого.

          Коментар


          • #65
            До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Еми тогава просто му премери напрежението, сутрин, на студено, преди да палиш, и след това волтовете при заряд. Ако всичко е в норма, значи едва ли е акумулатор. Ако решиш да сменяш, все пак опитай да го сложиш да се зарежда за една нощ. Ако продължи да прави номера - да не държи напрежение например - сменяй.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            не го разсъждавай толкова, ами вземи назаем акумулатор от някого.
            Това - също, разбира се.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Уф , имам на другия , ама пусти мързел , по-лесно е да мериш.
              Айде утре сутринта на студено ще го меря и ще реешавам.

              Коментар


              • #67
                До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                по-лесно е да мериш.
                С акумулаторите не е точно така.

                Коментар


                • #68
                  До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Аз това имах предвид като питах за специалния , хай-тек уред , направен от реотан и волтмер , че поне мери в режим донякъде близък до работния при стартиране.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                    Аз това имах предвид като питах за специалния , хай-тек уред , направен от реотан и волтмер , че поне мери в режим донякъде близък до работния при стартиране.
                    И без товарна вилка става. Просто трабва още един човек(може и жена). Ти мериш, другия върти на стартер. Ако е под 10В. нещата са ясни.
                    Това е при зареден акумулатор.
                    Последните вилки, които съм виждал, са за работно напрежение 2 Волта, т.е. по времето когато акумулаторите бяха пригодени да им се сменят пръдналите(окъсили или прекъснали) клетки поотделно.
                    Ама сега такива май няма.
                    Иначе това с реотана също ще свърши работа, ако е подходящо оразмерен, но според мен би имало приложение само ако не ти работи стартера.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Ей я таз тварна вилка, е малко по-обновена, няма го вече реотана, пък има и принтер. Цената може да си я видите в съответната тема в раздел купи-продай.

                      Каталожен номер 2196
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #71
                        До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        На кратко :
                        имам резервен вариант за докарване на домочадието до необходимата точка сутрин, бензинов мотор 1.6, но стои пред нас и не се ползва. Акумулаторът е 60а.ч. Свален е, стои на топло и от време на време го слагам на 2.5 дизела да се позареди, докато го ползвам всекидневно. Със застудяването на времето става все по-трудно паленето и един ден няма да мога да запаля дизела с него. Трябва ли да го зареждам със зарядно от време на време за да разчитам на него или да продължавам да го карам с дизела, като след запалване с големия акумулатор изчаквам да загрее малко и после слагам малкия акумулатор? Или кое е по-правилно? Към днешна дата, след като не е ползван месец и нещо, сочи 12.5 волта с китайския уред.
                        Резервния вариянт е в случай на стиковане между качествена нафта, недовършен ремонт и други субективни фактори от ежедневието ми

                        Коментар


                        • #72
                          До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          На кратко :
                          имам резервен вариант за докарване на домочадието до необходимата точка сутрин, бензинов мотор 1.6, но стои пред нас и не се ползва. Акумулаторът е 60а.ч. Свален е, стои на топло и от време на време го слагам на 2.5 дизела да се позареди, докато го ползвам всекидневно. Със застудяването на времето става все по-трудно паленето и един ден няма да мога да запаля дизела с него. Трябва ли да го зареждам със зарядно от време на време за да разчитам на него или да продължавам да го карам с дизела, като след запалване с големия акумулатор изчаквам да загрее малко и после слагам малкия акумулатор? Или кое е по-правилно? Към днешна дата, след като не е ползван месец и нещо, сочи 12.5 волта с китайския уред.
                          Резервния вариянт е в случай на стиковане между качествена нафта, недовършен ремонт и други субективни фактори от ежедневието ми
                          Верно ли си правиш всичката тази гимнастика? Мисля, че е далеч по-лесно да му закачаш веднъж в седмицата една 40-50 ватова лампа (от фарове), да свети половин-един час, след това на зарядното до 14.4 и забравяш. Освен, ако не си го правиш за физзарядка сутрин де
                          Ясно, че това няма да е идеалния режим, но не съм сигурен като повъртиш яко стартера на включени подгряващи свещи дали му помагаш особено...
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #73
                            До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Верно ли си правиш всичката тази гимнастика? ...
                            Е, на месец по веднъж само

                            Коментар


                            • #74
                              До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Просто от време на време карай другата кола. Примерно всеки понеделник. Това, че акумулаторът старее, е само един от проблемите, а да тормозиш такъв малък акумулатор с 2.5 дизел май не е идеална стратегия. Некарана кола умира, по много начини.

                              Вариантът с крушката и зарядното, предложен от Тефчо може направо без крушката, а за по-лесно можеш направо да си вземеш едно от тези устройства инвертор/автоматично зарядно, за да не дебнеш тоци и напрежения.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Здравейте.Аз имам едно малко питане.Един монбатски без поддръжка го карах на една кола на която стойката за акумулатора е зад мотора и явно е жега там но като го слагах не се съобразих и не му поставих защитните капаци защото е по-голям от мястото и не му стават.Та след един месец каране забелязах че сякаш е преливал през капачките.Явно му е било жега и се е поизпарил, поне аз така си обяснявам нещата.Дали съм го сасипал или ако го долея с малко дейонизирана вода ще стане ок?Поздрави

                                П.С. Много полезна и информативна тема
                                Subaru Legacy 2.5
                                Suzuki GS500 E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X