Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Акумулатор се купува само ако можеш лично да го грабнеш от края на поточната линия. Всичко останало е компромис! Огромен компромис!
    Това е пораженчески подход.

    Трябва да вземеш акумулатор произведен в някоя друга вселена. Някои от атомите в сегашните акумулатори са на повече от 13 милиарда години. Вехта работа.

    Коментар


    • Малко предистория за акумулатора, акумулатора е 5 годишен - Tudor 85 Ah 800, carbon каквото и да значи това, не бях палил джипа от януари месец.

      Понеделника дето мина рекох да го припаля и тогава видях че толкова беше спаднал акумулатора че централното не успя да отключи, свалих го и с мултицета ми показа 9.8 волта, имам старо зарядно бош 6А, бях го оставил да се зарежда цял ден и цяла нощ и след зареждането с мултицета ми показа 10,4 волта.

      Така реших че е за смяна акумулатора и писах тук за нов акумулатор, вчера сутринта както писах тук в темата си купих от импулсното зарядно Bosch C3 за да зареждам новия акумулатор като го купя, рекох си да дам още един шанс да зареди умрелия ми акумулатор с новото импулсно зарядно, оставих го вчера цял ден, цяла нощ и днес привечер гледам зарядното показва напълно зареден, бре, свалих клемите и с мултицета ми показа 13.6 волта, изчаках един час и пак замерих и ми показа 12,8 волта след покой, качих го на джипа и ехаа, стартера завъртя толкова бясно и бързо че си дадох сметка че май акумулатора от години е бил максимум на 50% заряд, джипката замърка, с мултицета замерих да видя как зарежда и ми показа 14,6 волта, като след 15 минути работа на празен ход се смъкна на 13,4 волта, та в петък ще замеря пак акумулатора колко ще покаже след два дни покой и ако запали така бързо както днес, може да съм късметлия че съм съживил с това умно импулсно зарядно умрелия акумулатор.

      Ще пиша в петък дали ще издържи акумулатора.

      Ама как само бясно завъртя стартера, изобщо не съм знаел че върти толкова бързо стартера при палене от последните години, баси
      Последно редактирано от Еделвайс; 05-04-23, 19:32.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
        имам старо зарядно бош 6А, бях го оставил да се зарежда цял ден и цяла нощ и след зареждането с мултицета ми показа 10,4 волта.

        От написаното става ясно че старото ти зарядно Бош е неизправно. Друго обяснение аз нямам
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Работи си, бръмчи си с трансформаторче е, бушончето му е здраво, стрелката сочеше максималната скала 6 при зареждане, като стрелката периодично спадаше към 0, после отиваше към 6 и така на цикли, за първи път имам и ново импулсно зарядно и съм впечатлен от него, явно си имат заложени други алгоритми при зареждане спрямо състоянието на акумулатора.

        • pansim
          pansim коментира
          Редактиране на коментар
          Не може да работи така. Убеден съм че има проблем. В новото няма нищо свръхестествено.Просто старото ти е дефектно

      • С тоя режим на ползване, с престои по 3-4 месеца, няма акумулатор дето да изкара много. Като не я караш толкова време тая кола поне му откачай клемите, така ще кара доста години.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Аз пък бих купувал възможно най-евтините акумулатори при такова каране от дъжд на вятър и щяха да седят постоянно закачени на някое зарядно с поддържащ режим, докато не се карат. Един вид, като акумулатор на ЮПС.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение


            От написаното става ясно че старото ти зарядно Бош е неизправно. Друго обяснение аз нямам
            А аз имам и друго обяснение, свързано с подобен опит от напълно изтощени акумулатори. Вярно, че ще стане дума за лидълско зарядно, но разликата не е космическа При акумулатор показващ 8.5 волта, лидълското зарядно не иска да отлепи, защото явно го брои за 6 волтов. Чак след съживяване на мъртвеца с едновремешно българско зарядно и достигане на напрежение от 10+ волта, лидълското влиза в режим и почва да работи като хората. Та не е много задължително старото зарядно на Еделвайса да е повредено
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Аз пък бих купувал възможно най-евтините акумулатори при такова каране от дъжд на вятър и щяха да седят постоянно закачени на някое зарядно с поддържащ режим, докато не се карат. Един вид, като акумулатор на ЮПС.
              Е то ако е в гараж възниква въпроса защо това вече не е направено, и всичките въпроси и нови зарядни щяха да са излишни. Даже най-тъпото непомнещо нищо зарядно да се включва веднъж на 2-3 седмици ядове няма да има никакви. Не знам как може да не си буташ колата няколко месеца и да очакваш да седнеш и да тръгнеш някъде от раз. Да не говорим, че бензина в нея е станал на г*з и се е разпаднал на отделни химични съединения, после ще има криви гуми, течащи семеринги и маркучи, и прочие забави. Кола не се ли кара става леш.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Абсолютно !
                Или както се казва в оня виц - Колата иска каране, а жената баране, в противен случай и двете си намират майстора другаде.. 🙂

            • Вчара слизам да паля Нивата. Давам на контакт и волтметъра показва 12.2 волта. При зареден акумулатор и на контакт,толкова си показва. Въртя да запаля и нищо. Волтажа падна до 6 и нещо волта. Върнах стартера - 9 и нещо волта. Днес свалих акумулатора. Замерих го - 10 волта. Сложих го да се зарежда и докато сложа другия акумулатор на Нивата зарядното вече беше изключило. Меря-12.85 волта. Окото е черно. Някой може ли да каже какво се случва. Питам от любопитство. Тоя акумулатор на колата повече няма да го сложа.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • Прекънала клетка. Това се случва.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Прекънала клетка. Това се случва.
                  И аз това си помислих,ама как тогава вдигна 12.85 след 10 мин заряд? Или прекъснатите части все пак леко се опират(или ту опират,ту не) но когато трябва да протече голямо количество ток,то не успява.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • Рядко прекъсват на 100 процента. Точно такъв е ефекта - уж имат заряд като мериш напрежение, обаче под товар никакви ги няма.

                    По някое време може да се освести, впрочем. И после пак да умре. И така няколко пъти. Играл съм го с 2 екземпляра. Единия накрая гръмнал, докато бил на зарядното.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Ахааааа ....миналата седмица за седмица бях за риба. Два пъти акумулатора пада до положение да неможе да запали колата. Ама защото постоянно се зареждаше нещо - батерии,телефони,рутер ...си помислих,че те го събарят,защото след подаване ток колата пали и акумулатора си връщаше напрежението. А той горкия бил на границата между смъртта и живота.🤣 Жив късмет,че бяхме две коли и имахме кабели. А точно на Нивата,компромис с акумулатора и опити за реанимация никога не бих направил.
                      Последно редактирано от kameno karp; 21-03-24, 15:40.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X