Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Точно това е изолатора за който говорим /изолатор=диод/ ама падал волтажа и акумулатора ще си стои недозареден. Ключ като на Drukman и "автоматичното" устройство си ти.

    Post#122
    Последно редактирано от NIKSD; 19-01-10, 19:43.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      АГМ в 'жипа е непрактичен. Заради дървеното зареждане и тях ще хвърлиш на втория месец. Единствената полза от тях е, че като се обърнеш, няма да те полеят с киселина, а ще работят като прави. Което може и да е полезно, ако ще се изправяш с лебедката, но не и на 8х - 10х цена.

      Коментар


      • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        АГМ в 'жипа е непрактичен. Заради дървеното зареждане и тях ще хвърлиш на втория месец. Единствената полза от тях е, че като се обърнеш, няма да те полеят с киселина, а ще работят като прави. Което може и да е полезно, ако ще се изправяш с лебедката, но не и на 8х - 10х цена.
        Тройно по-скьпи примерно,а и зареждането се прави - ние как ползваме нормални дизелови мотори с нормални морски алтернатори които дават нормален ток като за сухоземни.Само дето минава през една макина дето и казвам какви батерии има и тя смята какво и как да зарежда.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Я кажи на кораба по колко средно часа дизелът седи в режим?

          Коментар


          • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Точно това е изолатора за който говорим /изолатор=диод/ ама падал волтажа и акумулатора ще си стои недозареден. Ключ като на Drukman и "автоматичното" устройство си ти.

            Post#122
            Е хубаво ще съм автомата ама как ще разбера кога се е заредил акумулатора...
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
              Е хубаво ще съм автомата ама как ще разбера кога се е заредил акумулатора...
              А! Стигнахме и до този въпрос. Който в автомобила и с един акумулатор е малко условен.

              Коментар


              • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                Е хубаво ще съм автомата ама как ще разбера кога се е заредил акумулатора...
                Ти никога не каза за какво ти е втори акумулатор.

                Доколкото знам /не знам много/ Най добре е акумулаторите да са на една възраст, еднакакъв капацитет... Абе еднакви да са. Е това е идеалния вариант, но в живота нищо идеално няма.

                Да речем имаш зор да слагаш тягов за лебедката като втори. Тръгваш да работиш с лебедката, включваш на #2 /това да речем е тяговия/ и си връткаш лебедки. Алтернатора зарежда само #2, лебедки и... работят само от #2. #1 стои запас. Смачкваш #2 до 9 волта и лебедката ти спира, фарове угасват или колата ти изгасва.... Ама ти си излязъл вече от калта. Минаваш на #1, палиш с #1 /които е свеж/ и си караш. Като излезеш от гората, включваш 1+2 /двата заедно/ и я караш като обикновенна.
                В последния случаи внимавай! Ако живееш наблизо до гората и алтернатора е нямал време да зареди тяговия и изгасиш на положение 1+2, на сутринта ще имаш 2 разредени акумулатора и няма палене. Не си ли сигурен колко се е заредил тяговия, като гасиш оставяш ключа на положение #1 /стартов/. Има ли обороти колата си я караш с двата на паралел 1+2. Май сложно стана.

                Абе всеки път като издевателстваш над акумулатора минаваш на тягов #2. Всеки път като ти трябва да запалиш се ползва #1. Като имаш обороти караш на 1+2, караш я както обикновенна кола. Разреден и зареден акумулатор, неработещ мотор и положение 1+2 е = на 2 разредени акумулатора след малко.

                Как да знаеш кога е зареден: ами не знаеш, среща с тока, среща с неизвестното. Как се лови очиларка- ами сваляш и очилата и я ловиш като обикновенна. Та и ти така като си на oбороти.


                Това всичкото е писано без да съм се качвал никога на кола с лебедка, така че не ме слушайте какви ви ги говоря, докато някой знаещ не потвърди думите ми.

                Ясене, лодка в режим работи постоянно. Последния път 17 дни без прекъсване /спряхме го 2 пъти за по 10 мин за смяна на масло/
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Я кажи на кораба по колко средно часа дизелът седи в режим?

                  Зависи от режима,но идеята ти ми е ясна - не 3 часа за нищо го нямаме,вие за 5 часа стигате от София до Варна в най-лошия случай.Последната лодка / че на големите сме с по 12-16 цилиндрови по 1200-1500 коне и да не ги намесвам тях /с малко моторче 55 коня вьрвя 430 часа с около 15 часа почивка.Това са грубо 2 седмици и горницаРаботи,но на 1400 оборота,а не на нормалните си 2500-2900.

                  Аз за това казвам да се монтира и ключ - дьржиш го в обороти по магистралата и включваш двете батерии да зарежда.Влизаш в гората,почваш да вьртиш лебедки и ако се наложи изключваш единия.Трьгваш пак кьм вас,но поне си горски и гората е на 5 минутки от вас и батерията не се е заредила - бьцкаш я у контакта в гаража и се зарежда как си е на колата.

                  Много сложно се получи на писане,но на практика е един ключ.

                  Положението с единичната батерия какьв е?Още по-зле,шанс да си играеш няма,само една батерия и колкото може толкова свири.А и двойките разредени като ги барнем повече от 1.5 часа не ги зареждаме,АГМ дьрпа колко му подава алтернатора,попива ампераж като гьба,но няма смисьл на теб това да го обяснявам.Разбрал си ме,няма смисьл да допьлвам,че за мен поне 55 ампера алтернатор вьрзан за една стартова 70 ампера на 3 литров бензинов мотор и една лебедка на джипа + 5 бойни фара си е малко множко МЕКО КАЗАНО.100 ампера са малко,2 Х 100 по ще се сьглася.

                  Другото което е,че нормално подьржана / или почти неподьржана / добра батерия издьржа 5-6 години тормоз без особенни проблеми.Сам знаеш ако напьна една стартоеа 70 ампера и я сваля 5 пьти на 8 волта кво я чака.Има да си сменям батерийки всяка сряда.



                  И преди да скочи някой - моторче 3 цилиндьра развьрта спокойно 85 ампера алтернатор като за тях са вьрзани 3 или 4 по 80 или 100 ампера батерии.Ключ ми трябва обаче,да знам кьде да фраскам тока дето го вади алтернатора,а не всички на куп и светя с фенерчето после.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    С барата сме си плюли в устата,по едно и сьщо време сме писали.И никой не ми диктува по телефона
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                      Е хубаво ще съм автомата ама как ще разбера кога се е заредил акумулатора...

                      Най-простата сметка е час и половина работа на мотора,ако имаш ЯК алтернатор / тва 40 ампера само името му е алтернаторско /зарежда и за 50 минути.Това е ако не ти се слагат уреди за следене на зареждането.И това е минимум заряд,ще ти трябва сериозно зареждане след време за да ги вдигнеш на 100%.Колко сериозно - зависи колко и какви батерии имаш и с какво ги зареждаш.

                      Ние сме ползвали Хонда 2000 малко генераторче,набива им амперите за нула време,но токовата зареждачка беше с пьти по-яка от алтернатора,нещо от рода на 5 пьти по-яка.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ...И преди да скочи някой - моторче 3 цилиндьра развьрта спокойно 85 ампера алтернатор
                        50 ампера алтернатор смъква от вала около 1 конска сила, като се натовари. 100 амперов - съответно 2 конски сили. Аз за кола под 19к.с. не съм чувал. В лодките има и по-малки двигатели, но те са само за любителски риболов и лъжи. Тъй че на произволен мотор могат да се сложат произволни алтернатори - ако е до мощност. Може и два.

                        п.с. а както вече казах, два е най-добре, ако има къде да се закачи втория. Така не требе нито ключ, нито изолатор, а вторият може да се настрои като за тягова батерия.

                        Коментар


                        • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение


                          http://www.go2marine.com/product.do?no=153619F
                          Transient Spike Protector can limit the ability of stray voltage to damage diodes and other system components by sacrificing itself.
                          • Attach between positive output and ground terminals to protect diodes
                          • Dual output alternators require TSP on each positive terminal
                          • 12V or 24V
                          Тука за 5 лева не мога да го намеря. Има го за по $20. Ясно е, че не струва толкова кабелчето ама сме на кой как се пр..бе.
                          Питайте ме мене. Това се прави от лесно по-лесно, с мосфет-и за колкото ампера щеш, и за каквото напрежение искаш. Частите ги има у магазина. Правих си за TIG-а 200А на 200V, и си работи и до днес. А на 15-16 волта ще е просто песен. Нито пикове от лебедка, нито пикове от алтернатор биха могли да го скапят, а цялото може да се залее в епоксидна смола, та да е съвсем неубиваемо. Комбинирано с разумно количество кондензатори - колата ще си работи без акумулатор колкото щеш, без грам пикове.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            То, ако имаш право на такива кютуци като кондензаторите, 1-2 фарада те оправят радикално. Можеш и без тая дребна джаджа.

                            Коментар


                            • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              То, ако имаш право на такива кютуци като кондензаторите, 1-2 фарада те оправят радикално. Можеш и без тая дребна джаджа.
                              А защо да нямам право? Успоредно на акумулатора, разумен капацитет.

                              дори 1 фарад на тоя волтаж са със съвсем разумен размер, вече. Обаче капацитета им на студено спада, а вътрешното им съпротивление се покачва, при това в пъти.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ... капацитета им на студено спада, а вътрешното им съпротивление се покачва, при това в пъти.
                                я, това не го знаех

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X