Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    За резервен акумулатор от 40Ач място няма, а за такова чудо като на видеото - има, така ли? Генератор като показания, по-малко от 100Ач акумулатор няма лесен начин да го направиш - даже с мотор от резачка.

    Впрочем моторът от резачка е и най-практичния за такъв генератор, ако е само за спасяване на положението с паленето. Генераторът можеш да го направиш не на 12 а на 24 волта и пак да е къде 100-200 ампера, в който случай ще компенсира тролинг мотора даже с лихвите. Ако превключваш батериите паралел/последователно за да тролиш, 12в генератор не те оправя защото само ще ги разбалансираш, от което те бързо ще умрат. Трябва да е на 24. Нищо не ти пречи генераторът да се превключва 12/24 (двойка релета и ключ трябва) и да става и за едното, и за другото.

    Аз съвсем другояче бих решил всичките тези кахъри ама аз не съм ти и не ти познавам проблемите в подробности.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Неееее, не е само за паленето искам да си троля, 5-7-8 + часове на ел двигател и след това да запаля

      Ехх помечтах си, ще сложа втори матор
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        5-7-8 часове на ел. двигател предполагат една по-различна ситуация с акумулаторите. Нещо като 600-700 амперчаса на 24 волта.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Идеята ми за този двигател беше основно да го ползвам за котва в морето. Там вече зависи от вятър и вълнение разхода, но аз слагам 50а/ч защото това му е таван, а аз не обичам изненадите, но е скъпо, иска голям ресурс и място....... имай ще се откажа
          Да това предполага, за това търся как да компенсирам
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Няма дядо Мраз.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Малко излизаме от темата, ама защо да е аджамийски?
              За 200А генератор и GX200 не съм сигурен, че ще стигне.
              Аз на времето направих мотор от Балканче да върти жигулски генератор. Оказа се, че като го възбудя и му сложа 50W крушка мотора няма сила да върти. Смятай какво е отношението на бензиновите киловати на входа електрическите на изхода. Намалих предавката за да вдигна момента, но оборотите станаха недостатъчни. Отиде за скрап.
              Сега идеята на колегата ме амбицира и се замислям да направя нов.

              Обява: Търся генератор с изгоряла електрическа част.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Бензиновите, механичните и електрическите киловати са си съвсем еднакви, ама сметката има някои тънкости. Примерно тяговата характеристика на бензиновия двигател е доста зле спрямо товарната характеристика на алтернатора. За да постигнеш мощност на изхода трябва добре да го развъртиш и тогава да го товариш. В ниските имаш голям спирачен момент срещу малък въртящ и не можеш да излезеш от дупката.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Говориш сякаш ние ядеме колците, а вие доматите
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    земи се нацупи сега

                    лично съм се натрисал на проблема, хем си го знаех и пак не прецених колко е голям.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Ами не знам, но явно си трябва яка мощност, моя алтернатор на джипа е 130А и е с два пистови ремъка, а си има един бутон, който като го натиснеш на неутрал и заковава на 2000об, ползвам го, като ползвам лебедката, включиш предавка, оборотите си падат на 800, аве японска направа

                      Относно алтернатора на жигула имам личен пример, преди 26-27 години карах едно рейсче Чавдар,с повишена проходимост, старите колеги ги помнят, та една зима,не мога да запаля и дойде един колега с лада петица и с кабели 1200А взехме да го палим. Значи още на подгрева, той усетил колата,че отива да гасне и дава газ, като завъртях дъмпера запали, ама ладата угасна и алтернатора отиде, после някакви плочки сменяваше, такси беше и му отиде смяната, поне 5 години ме сърбя задника после
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Диодна плоча е сменял. В сегашен алтернатор би трябвало по-трудно да се случват тия работи - регулатора ще си го ограничи до колкото може да даде.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          И на жигулата ако е наред не можеш да го уплашиш с това.

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            А как се спасява класически стартерен акумулатор от дълбок разряд? Забравил съм лампата в купето и за една седмица е паднал на 0. Откачих го, прибрах го на топло за няколко дни, вдигна на 0.3 волта, но седи така.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                              А как се спасява класически стартерен акумулатор от дълбок разряд? Забравил съм лампата в купето и за една седмица е паднал на 0. Откачих го, прибрах го на топло за няколко дни, вдигна на 0.3 волта, но седи така.
                              Mи,зареди го. Поне два пъти ми се е случвало.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Сигурно трябва да пробваш да го заредиш. Ако е от лампата в купето вероятно нищо лошо не му се е случило.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X