Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за LED крушки h4 led high low

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Ако това беше така, то сертифицирането им би било въпрос на едно кафе време - 'земи тия документи, звеми тая крушка, и след малко ми ги върни подпечатани. Щом не ги сверифицират явно не опира само до "отсичане"...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от Master007 Преглед на мнение

      Виждал съм ги на живо как светят, и наистина има много ясно отсечена линия на фокуса, което означава че няма да засляпават. Като ги взема със сигурност ще направя преди и след, ще кача снимките тук
      Те освен да не заслепяват имат задачата и да светят така, че ти да виждаш. Това и като интензитет и като форма на "петното". Тоест трябва да има и малко разсейване, както и формата на отсичането да е правилната. Твърде голям интензитет наблизо пред колата, при нормална видимост, де-факто ти влошава виждането, а не го поробрява, защото извън яркото петно близо до пред колата, за останалото ти почти сляп.

      Може да се направи перфектен фар като отсичане, ама нито знаци/табели ще виждаш, особено от тия над пътя, нито пешеходци странично по тротоара. На много фарове с лупи има съвсем нарочно предвидени "дефекти" за да светят не идеално оптически, а където трябва.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        Ето го резултата от лед крушки h4, аз не успях да кача клип, но ефекта е абсолютно същия. Вече повече година си работят безотказно

        Коментар


        • #49
          Нещо не мога да се разбера с тия Led-ове и Ксенони...

          Взех тези и светят доволно, не пречат на движещите се отсреща. Обаче уж трябваше да имат вграден canbus модул, но явно нещо не е както трябва.

          Индикацията за дълги светлини не работи.

          Да прибягвам ли до допълнителен адаптер или да ги разкарвам?
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #50
            А какво се очаква да прави тоя CAN-бъс модул? Автомобилът има ли CAN?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              Не съм много в час, та може и да ръся глупости.
              Тоя модул трябва да "лъже" компа и да няма грешки, да работят коректно крушките, индикациите и т. н.
              Моята кола е от по-простите и няма грешки или нещо друго, просто не свети индикацията за дълги.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #52
                Е за какво ти е индикация, не виждаш ли ,че се променя светлинният поток. Аз вобще не поглеждам таблото, евентуално денем може да ти помогне ако си ги забравил, иначе какъв е проблема?
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #53
                  Може и така да се кара, не е кой знае какъв проблем.
                  Но ми се е случвало понякога при много честа смяна къси-дълги, да остана на дълги при насрещно движещо се мпс и индикацията ми е помагала като става въпрос за части от секундата.
                  Относно адаптора притесненията са ми да не се запали нещо с тия китайски джаджи, нещо им нямам вяра.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #54
                    Попитах защото според повърхностните ми наблюдения новият хит с "кан-бъс модула" е поредната китайска глупост. В общият случай това е един резистор който да залъгва модула за светлини. Нито има кан, нито модул, нито бъс. Има само безмерна китайска глупост.

                    По важната част - досега не съм попадал на афтърмаркет светодиодни крушки за предни свелини които да са "стрийт лигъл". В общия случай всичко се свежда до "ного са убави" и прочие китайски измишльотини, и работят от ден до пладне.
                    Ако са маркови вероятно отново са "само за офроуд или лов", но поне работят.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      ...досега не съм попадал на афтърмаркет светодиодни крушки за предни свелини които да са "стрийт лигъл".
                      OSRAM имаha LED крушки за светлини за мъгла, които са Street legal.

                      Към момента имзт H4 и H7, легални в Германия:
                      https://www.osram.com/ecat/LED%20lam...GPS01_3574187/


                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        Темата е за крушки за къси и дълги светлини. Би трябвало да е ясно какъв е контекста и...
                        Гуми за мъгла, крушки за мъгла, надуваеми лелки... Срамота...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                          OSRAM имаha LED крушки за светлини за мъгла, които са Street legal.

                          Към момента имзт H4 и H7, легални в Германия:
                          https://www.osram.com/ecat/LED%20lam...GPS01_3574187/

                          Това явно е сравнително ново.
                          До преди няколко години нямаха такива.
                          Не че на някой му дреме но нямаха стрийт лигъл.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Това явно е сравнително ново.
                            До днес и аз не знаех.

                            Нямат HB4 и HB3, та за мен няма, но все пак явно копаят в тая посока, което е добре.

                            Интересното е че сега не намирам тия за мъгла, а имаха такива. Може да бяха цели фарчета де, а не крушки. Не помня вече.

                            Нелегални OSRAM-ски HB4 слалах на тераното като DRL. Категорично не им се получаваше да светят по-добре от халогенките, но и фарът на тераното е рядко гламав. Не заслепяваха де, та за дневни бяха екстра.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              И аз съм с нелегални усран-ки H7 на късите но нямам наблюдения да са по-зле от халогена.
                              Освен, че са доста "студени" като светлина и определено губят по точки на мокра настилка.
                              В моят случай поне не предизвикаха грешка за дефектна крушла на таблото ма това е конкретна ситуация.
                              Не че имат... ни CAN ни бус
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #60
                                Легална крушка нищо не значи на практика, в комбинация с даден рефлектор може да стане електрожен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X