Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел през зимата (проблеми и решения)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
    колеги как са джипките? днес май е най-студено в /София поне.../
    тедо, а колко градуса е BDW? щото тук е около 0, слънчево и всичко се движи. аз обаче съм с грип (не е птичи) и съм си в къщи. а иначе се продават едни нагреватели за акумулатор, слага се около акум. и се включва в мрежата нощем, предпазва го от настинки
    и още нещо - в темата употребявате израза "замръзване" на нафтата. доколкото си спомням от уроците по химия, нафтата е незамръзваща течност. може да замръзне водата в нея - ако я има. по неприятното е че при минусови температури парафина в нафтата, който за съжаление е неразделна част от нея, и при нормални температури е във вид на наночастици, започва процес на коагулиране, т.е. свързване в по големи частици - водещи до запушване на сондата примерно - какъвто случай имах преди 15 год. повечето добавки за нафта целят именно това - да не позволят на парафина да коагулира. естествено, същото се постига и с газ за горене и др.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #62
      баща ми каза, че сутринта /на Панчарево/ термометъра на колата показвал -17С... Наложило се да подгрее 2 пъти и стартера въртял 10-ина секунди... По-предната сутрин на -10С не дало въобще да завърти - запалил си като да е пролет...

      колата е с "2.0 Д4-Д" няма пробег 2000км още...

      При мен под +12С не пада сутрин Но през деня беше -12-14С, сега доста се стопли -4С !!! Направо почнах да спирам парното в Галопера... Сутринта на 2-ра степен беше нормално, даже леко хладно...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #63
        до насов не-лично

        Дини е прав. По стартера се чука с чук / но със сечението на дръжката-не с металната част !!!/ или с друго дърво с квадратно или кругло сечение. Кофти, че не знаеш къде е "пусковия електромотор". Тогава по-добре не чукай. Благодаря за координатите на Webasto-препратиха ме за понеделник. И така аз като благодарен човек ти предлагам дърпане, и без това толкова дърпах и давах ток тия 2 дни, че не ми е проблем. 0889/310360-Цецо
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #64
          Пу, пу! Да не я урочасам джипката! Сутринта в Панагюрище беше -17 и пали така, както и лятото - едно подгряване и от половин оборот пали! Чак ми е страшно като чета някой При това тук нямаме вашия "избор" от бензиностанций, сипвам от някаква измислена...

          Коментар


          • #65
            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
            ако имаш друг превоз, по-добре изчакай 2-3 дни събота и неделя щяло да се стопля...
            Запали м**** му. От найстия опит, когато вече си мислех, че няма да го бъде. Теглих му една извънградска разходка да позареди, колкото може, долях го догоре с Алпийски дизел от ОМВ и преди да го оставя отново на паркинга, последвах съвета на братчеда и завих акумулатора. Пък то утре сутринта ще си каже. Температурата май пак ще е нисичка.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #66
              трябвало е да му сипеш и бутилка газ...
              4ао
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от DINI
                трябвало е да му сипеш и бутилка газ...
                4ао
                Помислих си го, но като се сетих, че в скапаната нафта от Петрол вече съм сипал някаква добавка, а пък в дизела на ОМВ би трябвало по начало да си има, реших в крайна сметка да се въздържа да забърквам още повече тюрлю гювеча, който си имам в резервоара
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  след газта задължително долей равни части мас и оцет - със сигурност ще измрат и всички бълхи в резервоара...

                  ако остане място долей и каквото друго намериш - боза, айран...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #69
                    И лимонче резен му сложи на ръба на резервоара...
                    Макар че като гледам хич не е за смях...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #70
                      Който в OMV зареди - ще си свирка тириририри!

                      Майтапа настрана, стига сте хранили джиповете с желирана мърша, дайте им чисто месце и ще се родят!

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от Volk
                        Който в OMV зареди - ще си свирка тириририри!

                        Майтапа настрана, стига сте карали джиповете да се хранят с желирана мърша, дайте им чисто месце и ще се родят!
                        Дрън-дрън.От 40 л.бензин сипан на ОМВ Симеоново след
                        успешно размразяване18 ЛИТРА!!!!!вода.Май качеството
                        не зависи от фирмата а от персонала да им............... много пъти.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #72
                          "НЕ си прав боцмане, не си прав, и майка ти не е права!" мога да кажа по повод на многоточието...
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от quadra
                            "НЕ си прав боцмане, не си прав, и майка ти не е права!" мога да кажа по повод на многоточието...
                            И цялата рода до 9-то коляно.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #74
                              Стига, бе?!
                              Не мога да повярвам....да не си плувал в някоя река и да си си носил водата в резервоара...

                              Коментар


                              • #75
                                И те не са прави... Ей така се израждат поколенията
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X