Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел през зимата (проблеми и решения)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В бакалницата и в железарията.
    Мене ако питаш, не ги сипвай едновременно. А резервоара изобщо по-добре го суши през лятото. Няколко пъти, като имаш повече бензин и преди да си го разклатил. Щото ако има малко бензин, пък мтого вода и спирт ще тръгне на форсаж и ще вземе да счупи мотора за няма нищо. А още по-хубаво да имаш пробка на резервоара и да излееш мръсотията.

    Коментар


    • Квартиранта ми на тавана работи OMW.Значи казва лятото му казват Спринт дизел, а симата-В пауър.Разлика няма.Добавката я слагат при наливането в цистерната.В камиона има някакъв дозатор и при наливане я добавя автоматично.Друг въпрос е, че може и да не включи дозатора.Слага се половин литър на тон.Аз си имам 1,5л.Кеф.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • Миналата зима 2 пъти ми замръзва нафтата. Джипката стои на двора и палеше с две подгрявания. Но тръгвайки от Симеоново и двата пъти стигах до Зоопарка. Там нафтата вече бе замръзнала. Беше от Лукойл. Имам позната, която работи в Петрол и когато и се обадих тя ми каза, че и на двете си дизелови коли сипва зимна нафта от OMV. Много показателно. А колкото до Еко - бях много доволен докато веднаж през септември сипах нафта на тяхната бензиностанция при завод Електроника. След 2-3 км мотора взе да тресе и какво ли не още. Изхвърлих всичкото гориво и нещата се оправиха . Сега избягвам и тях!

        Коментар


        • днес експериментално сипах 1л 2Т масло на пълен резервоар нафта /90л/и минах 200км до момента... не знам, внушавам ли си, но като че ли мотора стана по-тих и като, че ли върви с една идея по-добре...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
            днес експериментално сипах 1л 2Т масло на пълен резервоар нафта /90л/и минах 200км до момента... не знам, внушавам ли си, но като че ли мотора стана по-тих и като, че ли върви с една идея по-добре...
            Чак сега ли се престраши да пробваш бе Тедо (шегичка).Идва студ тури и малко газ (по-лошо няма да стане)

            Коментар


            • Първоначално публикуван от edd2
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              днес експериментално сипах 1л 2Т масло на пълен резервоар нафта /90л/и минах 200км до момента... не знам, внушавам ли си, но като че ли мотора стана по-тих и като, че ли върви с една идея по-добре...
              Чак сега ли се престраши да пробваш бе Тедо (шегичка).Идва студ тури и малко газ (по-лошо няма да стане)
              Добавят се още олио, оцет и сол на вкус ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • Най добре се ориентирайте като мечките към зимния сън
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • Първоначално публикуван от edd2
                  Идва студ тури и малко газ (по-лошо няма да стане)
                  предпочитам анти-гел добавка - за 15лв третираш няколко резервоара нафта...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    пробвах, ама гърловината не пасва и газта излиза навън ти как я сипваш газта? и не ти ли се газира /разпенва/ нафтата
                    Бе той има предвид газ от оная в стъклените бутилки.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • проблеми с паленето не съм имал досега /визирам и миналата зима/...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                        а за маслото - пробвай, не се майтапя!
                        Знам, че не се майтапиш, ама имам доста силни задръжки по отношение наливане на разни работи в резервоара. И без това не знаеш какво са сипали по трасето ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • лятото моя искам да го сваля и изчистя. то не е зле да се прави за купен на старо ...

                          Коментар


                          • Надявам се да не сте ме намразили заради двете шеги по горе и съседната заключена тема. Да ви разкажа една случка малко странна.
                            Продадох преди няколко години на съседа дизелов автомобил на 7 години. Той работи на Калотина и една сутрин на тръгване от нощна смяна забелязал че термометъра показва -27 градуса. Дизела обаче му запалил и той се прибрал. Обаче неговите колеги които наскоро били извадили от магазините едни нови бензинови коли нещо никой не запалил. Мисля че разбрахте какво работи и какви коли карат колегите Та и на него му беше чудно защо така.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • Да споделя:
                              Сипвам ОМВ обикновен дизел, и добавка за антигел. До сега (да чукна на дърво) не ми се е налагало да подгрявам два пъти. Пали чакмак. Е вярно е че двигареля ми е 5-так, но джипката е вече на 7 години (почти).
                              Пробвал съм с бензин и с газ за горене, ама не ми харесва много резултата. А и като забъркаш голяма помия не става ясно дали не ос...раш нещата повече. (Поне на мен не ми е ясно).
                              Хайде успех!

                              Коментар


                              • аз паля за сега, но не от раз, а и нещо тоците ми не са много добре май, акомулаторът е нов, необслужваем, 95-ца. каже те как да си направя като на ладичка, уред да следи кок се зарежда, дали зарежда и какво ниво държи без да зарежда. прдполагам ако взема части като за лада няма да е проблем стига да намеря каде да монтирам по таблото стрелката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X