Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел през зимата (проблеми и решения)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Yordan Kolev
    Обаче неговите колеги които наскоро били извадили от магазините едни нови бензинови коли нещо никой не запалил. Мисля че разбрахте какво работи и какви коли карат колегите Та и на него му беше чудно защо така.
    дилъра на Хонда във Варна ми е познат и миналата година в големите студове ми се оплака че повечето му клиенти (с нови хонди) са му счупили телефона защото хондите не палят и то не само дизелите?! (а хонда си рекламират дизела като най-модерния в света!!!) защо не палеха така и не се разбра но хонда на студа явно не трае...иначе съм фен на марката въпреки че карам немска кола.
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • В новия брой на АВТОБИЛД на български има сравнения на нови автомобили-дизели и бензини.
      Изглежда достоверно.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от jorko
        В новия брой на АВТОБИЛД на български има сравнения на нови автомобили-дизели и бензини.
        Изглежда достоверно.
        Да ти кажа не съм го чел. Спрях да го чета отдавна. Така че може и да е достоверно, нищо не твърдя, но по-измислени и нагласени резултати от Ауто Билд не съм виждал. Откакто водещи точки по определяне на ергономиката станаха пантичките на пепелниците, и наличието на сервомоторче на поставката за чашки загубих интерес към тази подигравка.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • вчера на Велинград при -7С запалих след 7-8 секунди въртене и отначало малко ми прекъсваше - това ми е първото неуверено палене откакто съм купил джипа - сигурно трябва да си прегледам подгр. свещи... тази сутрин беше само -1С и запали моментално, но отново леко прекъсваше /работа на 3-цил/ първите секунди докато вдигнах 1500-1600об., след това се нормализира...

          миналата зима на -10С си палеше "от четвърт" - наистина трака доста като е студен, но това си е нормално за дизел...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • Значи проблема с дизелов автомобил през зимата го виждам така: 1. Намираш гараж - по възможност топъл. 2. Вкарваш колата вътре и я завиваш с дебело одеало. 3. Трамбовайки пеша из града /много е полезно/ се молиш пролетта да дойде по-скоро за да имаш пак кола! Полезно е и за вас /ходенето пеша/ и за нас /не ни тровите с дизелов пушек/

            Коментар


            • В повечето случай когато става въпрос за нови коли нафтата е виновна а не таралясника, предвидени са да впръскват и палят при много ниски температури. Миналата зима имах доста такива случай, когато сваляш горивния филтър и не теква нищо, след 5 мин на радиатора взема че се събужда от зимния си сън и почва да тече кото че ли нищо не е било. На всички посветени собственици на бензиностанций "да са живи и здрави"

              Коментар


              • Миналата седмица при -4-5С Патрола палеше с две-три завъртания/тоест не палеше чакмак/,но при мен ГНП-то е в момента на голямо закъснение/което тия дни ще регулирам/ и смятам че нещата ще си дойдат на място.А иначе зареждам обикновен дизел на ОМВ и слагам добавка Суноко /белгийска е /против замръзването.Добавката струва 16лв. и е за 1000л.гориво.На мен ми стига за по-малко литри,защото малко я предозирам/умишлено/.Смятам,че така излиза по-изгодно или по-сигурно ако щете.Но.......то ще се чуе.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • При много голям студ , спокойно може да добавяте по малко бензин в резервоара , това даже го пишеше в мануала на някакъв автомобил(мисля че беше за по-старите дизелови мерцедеси)Пали по-лесно , и нафтата не се желира.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • Преди време имахме с Брат ми един камион ЗИЛ дизелов. На него му даваха при -60 смес 40:60% бензин дизел...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • Мани ги големите дизели, те са изобщо друга песен. Сичко им работи другояче. Ама късно се родихме, вече няма да ни огрее да се возим с такива хубави неща(((

                      Коментар


                      • "Голям дизел" е нещо относително Стефане. Дизела на този ЗИЛ беше 7 литров а този на Тойотата на Марков 4.2Л. Разликата не е толкова голяма...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • Чета темата и с ужас и чакам студовете, за сега моята хубавица (или Хубавец?) пали от четвърт оборот без подгряващи свещи, като застуде повечко ще пиша

                          Коментар


                          • Чичо ми работи в Опел в Германия. От него знам че зимата се слага бензин/дизел - 1/10.
                            Лесно запалимите горива обаче не са шега работа. Бензина може да се запали когато зареждате от статично електричество. Така че по внимателно.

                            Коментар


                            • Преди седмица в Кабардино - Балкария се фраснаха две Газели, едната маршрутка. Едната била на метан. 13 трупа. От експлозията, не от удара.
                              В големия студ дизелите не вървят не щото нещо в цилиндрите и помпите, ми щото филтрите и щото няма кой да пробута това желе от резервоара през маркучите до мотора. Много по-проста е работата.
                              И верно че масовите дизели са трагедия не от друго, ми от нямане на сервиз. Щото верно няма. Едно е да го накараш някак да се върти, друго да го вкараш в режим. Е те това няма кой. А фирмените кочини са още по-некадърни фукльовци и от бай Пешовците. И крадат повече от циганите. Фирмените.

                              Айде па сеа вие. Щом е било жена, колата е можело да избухне и на автомивката, под душа. И пак нема да е за чудене.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от kinex
                                Чичо ми работи в Опел в Германия. От него знам че зимата се слага бензин/дизел - 1/10.
                                Мнение от един руски форум

                                4.нормальное топливо (на которое и рассчитаны французские авто, хоть бензиновые, хоть дизельные)- вот лучшая присадка.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X