Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел през зимата (проблеми и решения)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • оставаше и двегодишната баничарка да не запали и я засилвам във витрната на мотопфое.естествено че трябва да пали.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • Тука някаква забавна темичка за зимно време, време е да се съживява...

      А като е станало въпрос за акумулатори/шалчета, да попитам аз тези желираните акумулатора преимущество ли са в студовете

      Коментар


      • Дизелите!!
        Бягайте далече от Лукойл и Петрол!
        Незнам какво правят тия юнаци, ама го правят брутално - две зими не промениха ситуацията - нещо им става с горивото по студовете!
        Говори се, че в момента гръцките били най-добре - Еко-меко, незнам какви бяха, ама само добри неща чувам!
        Аз блъскам само алпин от ОМВ, не ме е подвеждал, но от луковото гориво и един литър стига, за да се задруса мотора при студ!

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Volk
          Дизелите!!
          Бягайте далече от Лукойл и Петрол!
          Незнам какво правят тия юнаци, ама го правят брутално - две зими не промениха ситуацията - нещо им става с горивото по студовете!
          Избягах от Петрол още миналата зима, когато тяхната нафта ме остави пешеходец за 2-3 дни, доде не се постопли, та да мога да запаля.

          Не знам какво правят, ама миналата зима им гледах на сайта информация за "зимната нафта" и бяха написали, че отговаря на БДС - изискване за -15 градуса. Е, то тогава беше под -20 ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Алооо Икономичните. Много яка темичка сте си заформили.

            Коментар


            • ти ако на 17 на сто му викаш икономия?
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • Първоначално публикуван от kinex
                Алооо Икономичните. Много яка темичка сте си заформили.
                Кой икономичен бе, колега? Ми той дизела ми е по-скъп от A95. А като сложи в сметката човек и другата поддръжка ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Млъквам

                  Коментар


                  • Лоши дни за дизела настъпиха
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • всички са притаили дъх в очакване на еко/био дизела, и после няма да им казваме вече печки, а фритюрници
                      drive alive

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                        Лоши дни за дизела настъпиха
                        Настъпили друг път! Хубав дизел Тойота или Исузу (от тях имам богати впечатления) НИКОГА не са ме оставяли пеша. дори при -19.
                        Сипвайте малко бензин в нафтата и карайте смело!
                        Пък и това зима ли е ? Днес се повозих с мотора (16.12.2006?)
                        Уморените коне не ги убиват , нали ??

                        Коментар


                        • На 50л нафта-0,5л двутактово масло за смазване на помпата (не карайте с руска нафта -много е суха)
                          На 50л нафта-1л газ за горене и нямате грижи зимата

                          Коментар


                          • Ъхъ. Или 25 грама гадост против желиране.
                            На всички тия технологии проблемът им е един и същи - не работят ако е наистина студено. А по рецепта добавките се сипват когато температурата на нафтата е над нулата.
                            Така че може и да стане нещо ако цистерната на бензиностанцията е пълнена в топло време. Ако е дълбоко под земята, ако е близо до топлопровода, ако ...
                            Цялата работа е от мошенничеството на търговците. Зимната нафта е по-чиста от парафини, и значи по-скъпа. Останалото е от лукаваго.

                            Коментар


                            • нали и аз това казвам - проблема е, че ни е мижава зимата! Ако имахме 2-3 месеца с -20С, никой нямаше да си помисли да пробутва лятна нафта през зимата... нали ще го линчуват...
                              а сега... то реално може да заредиш при +10С и докато изгориш резервоара да стане -20С
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от edd2
                                На 50л нафта-0,5л двутактово масло за смазване на помпата (не карайте с руска нафта -много е суха)
                                На 50л нафта-1л газ за горене и нямате грижи зимата
                                1. Откъде се купува газ за горене ?
                                2. А спирт за да поглъща водата от злоупотреби с горивото? Пречи ли на газ за горене ?
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X