Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобила ми е комънрейл с ДПФ , май не е ок да слагам дв масло , не съм и пробвал де ?
    На Тераното си слагах , ама то нищо и не връщаше...
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      (в 90% от случаите минерално OMV).
      Тъй като ОМВ са сменили опаковките на маслата си, се позачетох малко. Оказа се, че маслото е Приста.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • Аз вече не сипвам. Вероятно и скоро няма да имам дизел така или иначе, та ми е все тая какво е вече.

        Старото дали е било същото, не знам. Чел съм му опаковката подробно 1-2 пъти отдавна, не съм забелязал Приста да имат нещо общо. Не че съм и гледал твърде внимателно де. Вероятно купено като Приста ще е по-евтино. Синтетиката по бензиностанциите им е скъпичка, та ако и тя е приста, ще стане твърде интересно.

        Аз и нафта вече рядко сипвам там. Напоследък все по-често на Gazprom, от по-хубавата им. Разликата е 10 стотинки спрямо нормалната.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Дали вече или винаги е било Приста? Преди не съм се заглеждал.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • За първи път местната ни най-евтина бензиностанция се издъни с ковти нафта.
            Забиваща геометрия, сервизен режим...
            Еко авио и бардал уан шот(такива навта и добавка имаше по път) нова нафта около половин резервоар и колата отново тръгна нормално.

            Коментар


            • Лятото слагам само бардал , зимната нафта като дойде почвам пак с 2т
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • Нищо не слагам. На фона на тия цени, остава и добавки. Колкот' вър'и, толкова.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Точно на фона на тия цени, двутактово или добавка са практически никакъв разход.

              • Пак да ви кажа-добавките са средство за печалба на производителите им.
                Който има бол пари-да си прави вятър на мозъка, че сипвайки добавка се случва нещо супер за двигателя.
                На практика няма никакво значение. Колите са си проектирани да работят супер с гориво киаквото се продава по бензиностанциите, нямат никаква нужда от каквито и били допълнителни бъркочи в резервоара. Ако имаха нужда-щеше да го пише в книжката им, или поне да е препоръчително. А то такива препоръки не съм виждал никъде.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  За нафтата говорим,не за дизелите ти.Различни добавки вършат различна работа,зависи какво търсиш,каква е нафтата,сезон,от къде сипваш,колко е стара……дългичко тема която е разисквана вече.

                  Не ми се спори,прав си само,че производителите на добавки ги правят за пари,тук съм съгласен с теб,ако искаш и ти се съгласи,че работя с различни мотори,в различни сезони,с различен капацитет и обем на резервоарите,от прясна нафта до 5-10 годишна…….и на година имам повече мото часа с различни машини даже от теб.

                  Или ако е по-лесно приеми,че говоря глупости

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не говориш глупости, даже съм на същото мнение като теб.
                  Обаче твоето е силно различно от гъзарските добавки които се сипват на корем(хеле пък у нас), като пишлеметата си мислят, че правят нещо супер готино за двигателя си. Ама то и с ламарините е така, и с маслата, с накладките, с джантите, и с каквото друго се сетиш.

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ми то пише Присадка за нафта,не пише Присадка за мотор,има си други химии които са мислени за замазване на дадени проблеми,но за отстраняването им.Мотор над половин милион километра с присадка не се подържа,става с добро масло примерно,а си иска и нормална нафта,тя пук се подържа с чорби разни.

                  Кьсметлия си ти с твоите дизели така като чета

              • На въпроса от заглавието - какво сипвате в нафтата и защо?
                В нафтата сипвам дизелово гориво. Защо ли... Ами за да се возя, а не да бутам автомобила.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Субективно Bardahl BDC в нафтата ми дава усещане че има някакъв малък плюс за двигателя, особено, като погледна филтъра при смяна. Основната разлика се усеща обаче, като сипя гориво извън страната: сега съм два месеца из Гърция и разлика във вървенето и харченето определено има: при постоянно закачена лодка, претъпкан пикап (с жена ми едвам влизаме на предните седалки), постоянно работещ климатик и включен фризер- разход 9/100 при скорост 120 км. Същото упражнение в България дава около 10.3/100. Може и от надморската височина да е- де да знам.
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    За това чудо основна заслуга има гръцката полиция.

                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    С турска нафта същото преди 30 години

                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може и да ти е смешно, но толкова нисък разход, колкото в Родопите, никъде не ми е давала колата. И да, постоянно я ръчкам 2-3-4.

                • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Пак да ви кажа-добавките са средство за печалба на производителите им.
                  Който има бол пари-да си прави вятър на мозъка, че сипвайки добавка се случва нещо супер за двигателя.
                  На практика няма никакво значение. Колите са си проектирани да работят супер с гориво киаквото се продава по бензиностанциите, нямат никаква нужда от каквито и били допълнителни бъркочи в резервоара. Ако имаха нужда-щеше да го пише в книжката им, или поне да е препоръчително. А то такива препоръки не съм виждал никъде.
                  За двигателите си пише, че имат нужда да работят с нафта с цетаново число над 45, дори 48-50, за да имат предвидените показатели. Така добавките за повишаване на цетановото число се отделят в съвсем отделна група от тези за магия, пречистване, срещу парафин, въшки и други. По-разпространените у нас видове зимна нафта са най-лоши заради намаленото количество парафин. Някой беше мерил цетановото ѝ число и излезе 41 или 42.

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Комбинация Дизел Клийн плюс Цветан Бустър,имам по формула колко се слагаше на 1000 галона,е така ако някой иска дизела му да го карам юнашката.
                    Съвсем друга добавка се слага на нафта сипвана от влажно място,Панама примерно - ползва се добавка която обира водата един вид или по-точно я разгражда в нафтата за изгаряне.Тая добавка е пък съвсем различна от добавка която се слага на стара нафта или добавката за нафта която ще се съхранява 2-3 години.Тия нямат много общо с добавка за прочистване или пък оная за трепане на водораслите в нафтата.

                    Със скапана нафта много неща вървят,е малко пуши,пали трудно,притриса,грее,харчи,хвърля дюзи……..ма си бачка.

                • Ааааа,пробвал съм с добавка Цветан Бустер,на Лики Моли.Усеща се,много е добро.Препоръчвам,ако парите не са фактор.По бегли спомени,за 50 литра струваше към 17 лв...

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    На 500 ГАЛОНА 12 долара добавката или цената на още 3 галона,държи ти я чиста 2 години и обира влагата,не се въдят бабалюги.

                    20 кинта добавка за 50 литра гориво…….тия са болни

                • А в газта какво сипвате? Дойдох в Бългатия. Купих си кола да имам да си пърпоря по време на ваканцията. Отидохме в Гърция, заредих с газ и… колата се отпуши! Тръгна /ако въобще това може да се отнася за кола с тоя мижав двигател/. В България беше сменен филтъра на газовата, излезе пълна гняс.
                  Нещо ви цакат с тия горива тук. Оправията е прежалена кола с голяма бензинка. Ама пък цената на бензина….
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • Джоу (x3mrjoe)
                    Джоу (x3mrjoe) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не казваш ква е колата "с тоя мижав двигател".

                  • NIKSD
                    NIKSD коментира
                    Редактиране на коментар
                    Каруцата е Хонда Стрийм 1.7 VTEC 125 магарета /половината умрели, на останалите им е жега/. 7 местна кола, с почти същия двигател като Хондата дето я имам в Сан Диего. Само дето тая е тежка, и я
                    карам натоварена като за къмпинг в Гърция /опряла е в тампоните ама ми дреме/. Ако е на леко купе, тоя двигател става /ако не слизаш от нещо V8/, ама на тая и идва много малък 1.7
                    Определено тръгна с гръцката нафта. Преди границата ще си я напълня с всичко гръцко де що има и ще се возя няколко дни ОК, ама после пак минаваме на Български горива.

                • И за газ има добавка във флакон,слага се в отвора за зареждане на газта,прави много хубави неща,поне така обещават.Добавките в България са на 4-5 марки,и всичките са скъпи,и разчитат на плацебо ефект.А и всеки грамотен потребител знае,че... хубаво и еФтино-нема.Затова,да се усети качеството,яка цена

                  Коментар


                  • Juiced
                    Juiced коментира
                    Редактиране на коментар
                    Te морските трябва да го знаят Героят с добавките, той също живее в УСА. Няма д му казвам името, за да не е реклама , нотова с газта направо изби рибата , очаквам от него да пусне и добавка за електрички.

                • Хахахааааааа брата се огЪзи по Гърция,брат сипи си едно Узо и вдига поне 20 коня,на тоя 120 пак си е нещо.

                  Аз тая с нафтата я свърших тая седмица,на дъното на колбата на филтъра има;е 2 пръста тиня,купих един кашон с филтри и се наканих да сменям,това обаче вървя седмица без да задъни един филтър,изгорихме само 2 тона нафта,но и филтрите излязоха розови на финала,като нови.

                  Ако някой ми обясни тоя грездей какъв беше…….никой не е чистил резервоарите,на 3 пъти ги свалям по на 20% от капацитета им със средно клатене……..и филтрите като нови пак,магия някаква.

                  Следващата след 3 дни,само 350 коня шестаче и 5 тона нафта в 5 резервоара,имам машина за пречистване на нафтата обаче и поне кашон филтри,ше и сипя добавка,е така да ме радва дизелчето
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    С горивата няма балъци-тарикати.
                    Има де, ама е друго.
                    Точно с добавките поговорката за балъци и тарикати си е на място. Всякакви добавки-за масла, за горива(че и за газ както казаха по-горе), за антифризи, за миене на двигателя отвътре, и за каквото се сетиш...

                    Ама кой както го кефи.

                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    Приеми,че опитите ни с горивата леко се различават,приеми,че в някои държави има лаборатории и някои те съдят ако лъжеш за стоката си……щом толкова не ми вярваш на мен.

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Нали се разбрахме-на теб ти вярвам, то при вас е силно наложително всичко по горивата да е наред,ч е иначе мамата си трака.
                    Ама и вашите добавки са по две за лев-не са златни, просто са нужни, и си вършат работата. Не може без тях, ако искаш безпроблемно плаване. Е, почти де...

                    Докато тук търговците използват момента, и продават надежда, надежда за всеки...

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X