Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
    Може ли и на мен да обясниш, защо се получава така ?
    Ако е сипан дизел лятото и се опитаме да го запалим зимата ясно, ама какво ще стане с горивото, ако не се кара колата 2 седмици примерно ?
    Летен дизел рафинерията продава до първата прогноза за застудяване, независимо какво пише в стандарта.

    Та понякога и 2 седмици са достатъчни.

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Малко встрани ...

      Чета я темата и се чудя какви коли има ?!
      Преди няколко седмици разбрах, че са ми изгорели всички свещи когато рязко застудя и точно тогава бях сложил 40л олио (специални поздрави на Гагич ! ) което имам само защото съм поел ангажимент към хора, което правя от 10г.

      Не виждам защо печка която е технически добре и с незадръстен филтър няма да запали при минусови температури с каквато и да е нафта от бензиностанция.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Като се случи калпава нафта на лично твойта кола, ще спреш да се чудиш.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Като се случи калпава нафта на лично твойта кола, ще спреш да се чудиш.
          Спарки, почти 20г карам само печки и съм сипвал какво ли не, как за толкова време никога не съм имал проблем точно заради гориво ?!

          P.S. До преди 4-5 години под 60-80км на ден не съм падал, като това е само софийско градско, като до преди две години винаги съм имал 2 или 3 коли само за лично ползване от мен.

          Сега съм само с Мусото, като редовно си мятам и зимата в резервоара по някоя десетка олио за да не мирише много, и въпреки две-три изгорели свещи от няколко години, си паля и зимата независимо от температурите.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-10-18, 14:30.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            То и аз до преди 2 години нямах. Ама като се случи да започнеш да настъпваш повечко а возилото да хълца разбираш че макарите, дето си си мислил че гъделичкаш, не са Неговите.

            ...и айде до най-близката бензиностанция да допълвам с бензин и (надявайки се) по-добра нафта.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              То и аз до преди 2 години нямах. Ама като се случи да започнеш да настъпваш повечко а возилото да хълца разбираш че макарите, дето си си мислил че гъделичкаш, не са Неговите.

              ...и айде до най-близката бензиностанция да допълвам с бензин и (надявайки се) по-добра нафта.
              Не говорим за вървеж, а това, че на много хора колите им не искали да запалят зимата и се надяват, че някакви магически добавки ще им оправят съвсем други проблеми.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Непалещ зимата дизел, предвиден да го прави, при гориво и акумулатор що-годе в норма, еднозначно говори за техническа неизправност. Поне за двигателити, монтирани на леки автомобили от последните над 30 години. С много малко изключения за двигатели, добре известни като пословични недоразумения.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Непалещ зимата дизел, предвиден да го прави, при гориво и акумулатор що-годе в норма, еднозначно говори за техническа неизправност. Поне за двигателити, монтирани на леки автомобили от последните над 30 години. С много малко изключения за двигатели, добре известни като пословични недоразумения.
                  Е баш т'ва имах предвид, че добавките не могат да свършат работата на майсторите.

                  ... а цетанбустери и други шукарии секи може да си налива когато и колкото му е кеф.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Темата за добавките интересува хора грижливи, любознателни, каращи добри коли.
                    Те искат да минимализират проблеми възникнали от недобросъвестни продавачи на гориво. Тях не ги интересува всяка стотинка дадена на момента, а разходите и проблемите в дългосрочен план.
                    Някои от тях изпитват удоволствие когато колата им върви добре(удоволствие от шофирането) и са готови да дадат някоя стотинка в повече за това.

                    Ако аз карах с олио, тази тема нямаше даже да я чета, камо ли да пиша в нея.
                    Щеше да ме е срам, че тровя хората из града за да си спестя 10ст и щях горко да се окайвам, че колата ми струва 500-1000лв.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Може да се окайваш ако очакваш нещо повече от себе си в очите на другите, пък нещата не се случват достатъчно.
                      Радвам се, че има хора като теб и Гагич, което значи, че екологията и социалната осъзнатост все още имат шанс.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-10-18, 19:32.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        @ rusev
                        Точно пък с олиото ще ги отровиш.По твоята логика всички що работят в дюнерджийниците трябва отдавна да са измрели.

                        Иначе по темата аз карам дърт и непретенциозен дизел вече доста време 1.9TDI 110кс.Зимата му сипвам Castrol TDA и обикновено двигателно масло 10w30 от възможно най-евтиното,понеже не съм гъзар.Маслото и добавката ги разбивам в 2 литра шише с нафта и после преди да заредя на бензиностанцията ги наливам в резервоара.При тая гимнастика и при положение че разбърквам 200 грама масло в 60 литра нафта не виждам смисъл да слагам двутактово,еле пък пълна синтетика супер дупер рейсинг двутактово масло.Никога не съм имал проблеми с горивната апаратура,филтър сменям на 30000 без да ми е замръзвал до сега.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          ...При тая гимнастика и при положение че разбърквам 200 грама масло в 60 литра нафта не виждам смисъл да слагам двутактово...
                          То хубаво, ама разредено двитактово маже доста повече от разредено моторно. Сигурно и в тая тема съм сложил линка с документа с тестовете на добавки, моторно и двутактово масло. Дутактовото изначално е мислено да маже когато е разредено, моторното не е. Толкоз по отношение на смисъла.

                          Има и някои предположения че подобрява разпрашаването на горивото от дюзите, ама аз съм го ползвал единствено с идеята да ми смазва помпата.

                          Разхода е 3.30лв на 60л гориво. Бутилка минерално двутактово на OMV е точно 9.90лв и ми стига за 3 резервоара.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Малее ми нещо 5,5мл/л
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              То хубаво, ама разредено двитактово маже доста повече от разредено моторно. Сигурно и в тая тема съм сложил линка с документа с тестовете на добавки, моторно и двутактово масло. Дутактовото изначално е мислено да маже когато е разредено, моторното не е. Толкоз по отношение на смисъла.

                              Има и някои предположения че подобрява разпрашаването на горивото от дюзите, ама аз съм го ползвал единствено с идеята да ми смазва помпата.

                              Разхода е 3.30лв на 60л гориво. Бутилка минерално двутактово на OMV е точно 9.90лв и ми стига за 3 резервоара.
                              Има и още едно съображение да се сипва двутактово, а не моторно масло - двутактовото е предназначено за горене. По презумпция то изгаря заедно с горивото. Моторното не е мислено да изгаря и едва ли е внимавано какво ще се отделя при изгарянето му.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Малее ми нещо 5,5мл/л
                                След доста експерименти някога, установих че от около 250ml на резервоар нагоре (до литър, повече не съм сипвал) разлика не усещам, поне на старото ми возило. И идва със закъснение, примерно след половин резервоар, ако няколко пъти не съм сипвал.

                                А педант не съм. Може би средно на всяко трето-четвърто зареждане пропускам. Някога бях по-редовен, ама сега до давам лежерно, ако съм в настроение.

                                Виж ако се наложи зимата да сипвам бензин - люсвам цяла бутилка заедно с бензина и допълвам с нафта.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X