Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Дизел , личен нямам
    Да споделя , обаче нещо , което видях в Казахстан , миналта зима.
    Имаше голям проблем с машините , само 1 нямаше, ама тя си имаше електрически подгрев
    На останалите , слагаха добавка.
    В началото имахме проблем ... въпреки зимната нафта и добавката , всички машини почнаха да замръзват, не говоря само за Камиони и коли , ами всичката механизация.
    Караме се ние на ГСМ-чика , да не е спестил от добавката .... оня дига рамене и вика не бе , ето гледай ще сложа още пред теб. Накрая един от местните ни обясни, че добаваката , трябва да се смеси с топла нафта и така да се пуска в цистерната , иначе не работела. Стори ми се странно , ама пробвахме и се получи.
    Не знам това , дали е за техните добавки , защото пробвахме няколко вида , даже едната беше американска, или по принцип за висчки виодове , ама го видях с очите си как работи този метод.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      А, нищо не мисля. Просто не съм усетил ползата от тях. На бензин категорично не миришат. И на студено, точно когато ти трябват често самите те са с консистенция на сопол, та не можеш да ги сипеш, а и да можеш файда йок. А да си правя график кога да си взимам добавката от вкъщи, щото ще ходя да зареждам - айде нЕма нужда.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Отваряш даташита и то си пише какво има.

        Иначе всякакви добавки вършат работа основно преди да е замръзнала нафтата. После става ама трудно.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Аз моята все в колата я държа, ама зимата става весело като стане на сопол(бтв БДЦ-то си беше течно ,но помътня) слагам тубичката под пасажерската седалка(там имам въздуховод) и се стопля прилично до бензиностанцията. Проблем не съм имал, е Ако ми замръзне нафтата ще боцна бензинец много ясно.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Някой има ли вече опит и впечатления от т.н "невероятна добавка Дизел-Юнак".
            Чета по други форуми и оставам с впечатление,че никой не я е пробвал,а хвалбите и са единственно във ФБ на създателя и Мермерски
            Поръчах по едно шише за проба, изгорих по един резервоар нафта с тая добавка.... ми разлика не усетих ни преди, ни по време на, ни след добавката.
            Експеримента проведен на киа 2.0 црди и на дискавъри 2 тд5.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Поръчах по едно шише за проба, изгорих по един резервоар нафта с тая добавка.... ми разлика не усетих ни преди, ни по време на, ни след добавката.
              Експеримента проведен на киа 2.0 црди и на дискавъри 2 тд5.
              Ми то не става от раз, трябва поне пет поредни резервоара с добавка, и после през един, но редовно !

              Ако на някой му е по-капризна печката, просто ползвайте читави бензиностанции.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                За нафта и въобще за двигатели има различни добавки. Някъде тук бях писал за системата на немците познати в Германия като Витамини за вашата кола
                Първата добавка е за почистване на дюзите и гориво проводния тракт
                Втората за промиване на двигателя преди смяна на масло и третата допълнителни добавки към маслото след смяна за поддържане на двигателя в добра кондиция.
                Има и добпълнителна добавка за прехаване на нагара и отложуенията по колектори ,турбо и клапани.
                На майтап направих цялата процедура на старата Астра 2.0 дизел 2000 година на 390 000 км. Сега чакам резултата , когато я купих с 10-40 харчеше по 3 литра масло на 10 000 км След смяна и подкарване с 5-30 свали на 2 литра и така вече 180 000 км. След процедурата е на 2500 км от смяна и все още маслото стои на максимума.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Георги Крумов; 16-10-18, 16:04.

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Ми то не става от раз, трябва поне пет поредни резервоара с добавка, и после през един, но редовно !

                  Ако на някой му е по-капризна печката, просто ползвайте читави бензиностанции.
                  Не става то... а като сипеш кофти нафта или хубава нафта как става още от първия резервоар [emoji1][emoji1]
                  То като изгоря 200-300лв в добавки и ще почна да си вярвам че са чудодейни... [emoji1]
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    Не става то... а като сипеш кофти нафта или хубава нафта как става още от първия резервоар [emoji1][emoji1]
                    То като изгоря 200-300лв в добавки и ще почна да си вярвам че са чудодейни... [emoji1]
                    Плацебото е голяма ралта, ша знаЙш, особено ако си дал мнооо пари за нещото !

                    P.S. А това за парите, в събота май пак ще се возим с приятели с 37"-ци и блокажи, а аз пак ще съм само на задно, че ми ремонтират предният кардан.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Ако само се возиш,няма проблем.
                      Който кара,да му мисли.
                      И да,добавка се слага на топло време,замръзне ли не помага.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Ми возя се, и ме кефат разходки на въздух, а не блъскане у калищака, за което бавни и спаднати гуми ми вършат перфектна работа и без предно в Стара планина.

                        Относно добавките, всичките модерни и умни дизели наистина са по-капризни, но ако няма вода в нафтата, малко бензин през зимата е напълно достатъчно да не се притесняваш.
                        Ако все пак някой е дал 200-300лв за добавки, както каза и колегата, по-добре е да е с впечатление, че работят и е имало смисъл от тях, та да спи спокойно.

                        ... и не казвам, че няма работещи добавки, но цената е такава, че като я калкулираш в/у всеки литър излиза, че е по-добре да караш бензин.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Има добавки дето са доста скъпи заради рекламата вложена в тях. Дали става е отделен въпрос.Тези за които разправям комплекта трите влиза в 30 -35 лева. Аз по принцип съм скептично настроен към добавките дето уж ремонтирали двигателя. Но качеството на нашите горива е такова ,че остават много отлагания и мръсотии по системата, а и двигателя образува доста повече нагар. Така че я разбирам философията на OWS- да ти поддържа двигателя чист ,а това съответно дава по добри условия на работата му. Тази добавка за почистване на дюзите я сипах в Германия и за 1800 км с българска нафта ми даде 12 литра икономия. Българска ,защото си нося туби и си я сипвам там . Иначе не ми признават ДДС то от чужбина. Така че съм убеден ,че работят.

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                            Погрешно те разбирам или мислиш,че се опитвам да правя реклама?
                            Питам за мнение от някой престрашил се,ако има такъв де.
                            http://www.fiatforum.bg/showthread.p...BD%D0%B8%D1%8F

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Вече съм ти обяснявал защо е така. Ядове берат тия които ползват нафтови коли рядко.
                              Може ли и на мен да обясниш, защо се получава така ?
                              Ако е сипан дизел лятото и се опитаме да го запалим зимата ясно, ама какво ще стане с горивото, ако не се кара колата 2 седмици примерно ?

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                За 2 седмици лятото - нищо. За 2 седмици зимата - може и нафта, която иначе не прави проблеми, да започне да прави - даваш и време добре да утаи и сепарира всичко дето не е зимно в нея. А такова почти винаги има.

                                Отделно коля, която се кара малко, рано или късно приключва с утайки в резервоара и навсякъде по горивната система. В тоя смисъл кола, която се кара рядко се държи с не много гориво (но пък и не съвсем празна) и се долива колкото да ти свърши работа и да дойдеш до изходна позиция. Това ти гарантира по-прясно гориво + евентуално наличие на място за читаво такова или бензин, ако тръгне да създава проблеми.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X