Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Здравейте, колеги, много полезна тема. Изобщо форумът е страхотно полезен, за което всички получавате моите поздравления!

    Не разбрах единствено дали е добре да се сипва бензин в нафтата за двигатели Common rail?

    Колкото до ниските температури - малко преди нова година запалих при -10 градуса без никакви проблеми с едно нагряване на свещите (автоматично системата нагрява, около 10 сек при -6 градуса), зареждал съм за последно преди най-ниските температури на бензиностанции Лукойл:
    1) София - Младост - 4;
    2) Царево - на изхода в посока Бургас;
    3) Бургас - на изхода към София.

    Както споменаха и по-горе - и на мен един продавач от клон на Лукойл потвърди, че поставят добавки против желиране на нафтата и ме увери че няма нужда да си купувам добавка, освен ако не е за прочистване на дюзите.

    Доволен съм от горивото в Лукойл като цяло, но колеги, имайте предвид че всички бензиностанции от големите вериги, говоря за Лукойл, Шел и ОМВ са на принцип "правя си бензиностанция някъде, решавам че ще продавам горива под марката на ШЕЛ, сключвам договори с ШЕЛ, обзавеждам я по техен тертип и ми доставят горивата по система, каквато аз реша".

    Аз съм от Бургас и съм виждал как в Нефтозавода пристигат цистерните на ШЕЛ. В момента например ШЕЛ-а на Цариградско в посока Пловдив и този в Младост 1 се зареждат от друга фирма, която се занимава само с доставка на гориво. Самите добавки си ги поставят във всяка една бензиностанция.

    Досега съм зареждал единствено от ШЕЛ, ОМВ и Лукойл и останах с впечатлението, че от Шел има най-много сажди след като натисна педала.

    И една молба - когато предлагате някаква добавка, без значение за прочистване на горивна система или против желиране на нафтата, пишете от къде се снабдявате, благодаря

    Поздрави
    Последно редактирано от adimovvl; 09-01-09, 12:18.
    [COLOR=teal][B]MB C220 CDI[/B][/COLOR]
    [COLOR=teal][B]Бавно караш - бързо стигаш[/B][/COLOR]

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от adimovvl Преглед на мнение
      ...
      И една молба - когато предлагате някаква добавка, без значение за прочистване на горивна система или против желиране на нафтата, пишете от къде се снабдявате
      Форумът има доста корави правила за рекламата, била тя директна или скрита. Не очаквай тук да видиш "Купих си еди-какво си от еди-къде си, супер е, като си купувате кажете, че аз ви пращам". Т.е. може и да го видиш, ако някой модератор не го е видял преди тебе. Тези правила са за добро и едва ли скоро ще се променят.

      За бензин като добавка в комънрейл дизели - според мен няма проблеми, в разумни проценти (примерно под 25%). Добавянето на двутактово моторно масло в такива случаи е мъдро, но не и задължително. Другото мъдро нещо е да не очакваш и да не изискваш пълната мощност от двигател, захранен с такъв бъркоч.

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        По въпроса за дизеловото гориво в Европа една случка от вчера. В момента съм в Австрия, в района около Вилах. Вчера сутринта на двама
        (!) италианци, които са заредили от Шел в района, им беше замръзнала нафтата в резероварите. През нощта температурата е била "само" -17 по Целзий. В българската група дизелите нямаха проблем, но те са зередили в Словения.
        Последно редактирано от javoresku; 11-01-09, 16:25. Причина: Запетайка
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
          По въпроса за дизеловото гориво в Европа една случка от вчера. В момента съм в Австрия, в района около Вилах. Вчера сутринта на двама
          (!) италианци, които са заредили от Шел в района, им беше замръзнала нафтата в резероварите. През нощта температурата е била "само" -17 по Целзий. В българската група дизелите нямаха проблем, но те са зередили в Словения.
          И аз да се ожаля ит Австрийския Шел. На границата с Германия преди Пасау такава шльокавица ми набутаха, че през миналия Септември след една нощ преспиване в хотела, на сутринта при над 5-7 градуса НАД нулата, първо едва запалих, а после бях като издухан Трабант с тройно масло.
          Може би проблема е в това че Шел са "чужденци" в Австрия? За там,може би, ОМВ?

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Здравейте ! От известно време чета форума. Много полезна информация намирам в него, за което поздравявам всички участници.
            Конкретно по темата, ще ви разкажа случая на предишния собственик на моята кола със същата тази кола- Хонда акорд дизел, комън рейл. Случката е от преди две зими. Та заредил той нафта на една Лукойл бензиностанция. Като минал няколко километра колата угаснала. Запалил и след още 2-3км пак угаснала. Пак запалил и колата минала в режим "подаваш газ - тя си върви само на определени обороти" - все едно е в някакъв сервизен режим. Оттам заминава пича ядосан диретно в сервиза на вносителя, колата била още в гаранция . Там му изследвали нафтата и му дали един ферман с написано какви неща има из нафтата и му обяснили , че проблема е в нея. Естествено за тези изследвания му взели и пари . Та оттам пича запенен обратно в бензиностанцията с листовката с изследванията. То пък в този момент и управителя на бензиностанцията бил там. Подал му нашия листа и .... готов да почва лют скандал. Управителя обаче прочел набързо листа и без да спори нито за секунда, платил всички разходи . Това какво Ви говори - по бензиностанциите знаят какво правят с горивата си.

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Видно, темата е изключително актуална и посещавана. Нали не нарушавам правилата на форума, ако посъветвам да не зареждате дизел на юг от Севлиево в посока Балкана , ако нямате изход по-добре се обадете на човек от Дружеството за взаймопомощ извън пътя.
              Иначе при температури днес тука -15...-20 градуса с алпин дизел и добър акумулатор, на четвърт оборот.
              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                Видно, темата е изключително актуална и посещавана. Нали не нарушавам правилата на форума, ако посъветвам да не зареждате дизел на юг от Севлиево в посока Балкана , ако нямате изход по-добре се обадете на човек от Дружеството за взаймопомощ извън пътя.
                Иначе при температури днес тука -15...-20 градуса с алпин дизел и добър акумулатор, на четвърт оборот.
                В този ред на мисли дали не е добре да се направи тема:"Черен списък"на бензиностанциите в цялата страна?
                Модераторите да преценят.
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  В този ред на мисли дали не е добре да се направи тема:"Черен списък"на бензиностанциите в цялата страна?
                  ...
                  Търсачката!

                  Коментар


                  • Студ, нафта

                    По новините днес 12 01.09. съобщиха за температурни рекорди (отрицателни). Как се справихте и има ли проблеми с нафтата?

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                      ...при температури днес тука -15...-20 градуса с алпин дизел и добър акумулатор, на четвърт оборот.
                      Току що по БТВ -21,2 по Целзий днес в Севлиево
                      Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                      Коментар


                      • До: Студ, нафта

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        По новините днес 12 01.09. съобщиха за температурни рекорди (отрицателни). Как се справихте и има ли проблеми с нафтата?
                        Сутринта имах леко замръзване при -14"Спринт дизел"

                        Решението: добавка "Лики Моли" ,1 час работа на място и проблема се реши
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • До: Студ, нафта

                          До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.
                          Цитат:
                          Мнение на Christo
                          ...при температури днес тука -15...-20 градуса с алпин дизел и добър акумулатор, на четвърт оборот.

                          Току що по БТВ -21,2 по Целзий днес в Севлиево
                          __________________
                          Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                          Коментар


                          • До: Студ, нафта

                            Вече 2 дни Г класата ми създава ядове.По точно нафтата в нея.Температурата когато е до -10 няма проблем пали и работи.Вчера и днеска -15,16 пак пали но работи около 2 минути и до там.После пали но с пълна гас не се форсира и гасне.Първия път и смених филтрите оправи се но на другия ден пак същото.Във филтрите имаше една гняс като грес нещо трябва да е парафин знам ли.Не ми се сваля резервоара да го чистя в тоя студ.Мисля да сипя 4,5литра газ в него белким се оправи.

                            Коментар


                            • До: Студ, нафта

                              PHP Код:
                              За колегите от Плевен-последния месец зареждам на бензиностанцийката между "Чистота" и "Дружба 2"Тези дни при температура сутрин -11/-8 градуса и без никаква добавка в нафтатаджипката палеше и вървеше нормално 
                              Днес при -18 около Плевен,нафта от същото място-никакви проблеми.
                              Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                              Opel Corsa 1.7д 98г

                              Коментар


                              • До: Студ, нафта

                                Я вижте какво пише тука, както казват по-старите "не четете, не четете". Румбата толкова нафта похаби.
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%EB%E8%F0%E0
                                Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X