Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Maслото не се ли добавяше при добавяне на 10-30% бензин?
    Е тези подробности не знам, но понеже съм на път да изобретя нова горивна смес на базата на дизела и имам спомен, че нафтата си е смазка сама по себеси, мисля че ще постигна някакъв успех
    Накъде тук из форума съм чел, че по препоръка на стари дизелджии - майстори се сипвало малко масло / колко не помня /.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
    "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Е сипва се, ако добавяш бенз..

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Остави го маслото и прочее широкофракционни истории.
        Не знам какво им карат от Нефтохима и от Румъния, но ще е много хубаво, ако бензинджиите спрат да се правят на луди.
        Първо, цистерните трябва да имат пробки за изливане на тая вода и на утайките. Второ, трябва да ти сипват от горния слой, от плаващ горивозаборник. След предписаното от стандарта време за утаяване след пълненето на цистерната. А мръсотията да се чисти периодично. И съвсем между другото, щом на дъното има слой вода, значи всичката нафта отгоре е толкова мокра, че вече не може да прибере тая отдолу. Значи пак сипват буклук.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
          / купена от ЛукОйл / само там се продава и не на всички се намира / струва 3,65 лева за 50 л гориво, но пък ако съдържанието му върши работа, на тази цена ще е незаменимо.
          Шшшшт, тихо, ей сега ще стане по 36.5 лева.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Шшшшт, тихо, ей сега ще стане по 36.5 лева.
            Със сигурност - рано или късно (може би по-скоро) !
            Разполагам с касова бележка от 16.12.2008 г., закупени от Лукойл бул. Тодор Александров, София, 2 бр. RS antigel 50 мл на единична цена 3.60 лв. (три лева и шестдесет стотинки).

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              ...И съвсем между другото, щом на дъното има слой вода, значи всичката нафта отгоре е толкова мокра, че вече не може да прибере тая отдолу. Значи пак сипват буклук.
              Водата на дъното на цистерната е по устав. Тя е там, за да събира разни неща, които пък съвсем не ги искаш в нафтата. Затова е и плаващият заборник. Затова е и времето за отдекантиране - грубо казано, утаяване на разпръснатата при наливането вода и хидрофилни досади. Има си и задължителен % от височината на резервоара, и стъклена тръбичка за следене на нивото, и пробка и процедура за източване.

              Ама кой ти гледа такива дреболии. Продава се гориво и в момента, в който се преточва от автоцистерната в подземния резервоар. Как се отчита налично количество преди и след зареждането, дявол знае.

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Аз си зареждам на гръцката Еко и нямам пролеми- в най-големите студове и Спринтера и Астрата запалиха без проблем.Не съм слагал никакви добавки.

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Ако някой иска да чуе.
                  Никога не съм използвал добавки за нафтата, да не говорим за газ, бензин, керосин, коресилин, или каквото и да е друго. Карам дизели от 1991г.
                  От тогава, та до сега, зареждам на една верига бензиностанции у нас.
                  Без проблеми съм в България. Вярно, продават го малко по-скъпо, но какво мога да направя? Аз съм си ги избрал.Като ми направят проблем, ще ги сменям.

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    .Ама кой ти гледа такива дреболии. Продава се гориво и в момента, в който се преточва от автоцистерната в подземния резервоар. Как се отчита налично количество преди и след зареждането, дявол знае.
                    Прав си, според процедурата трябва да се преустанови продажбата докато се зарежда танка и да се поднови 20 минути след като доставката приключи.Това е с цел онази машинка която следи за нередности да има време да отчете какво се случва.
                    Но от друга страна колко клиенти ще стоят да чакат? И за това когато видите цистерна на бензиностанцията попитайте какво гориво получават в момента и ако е от вашето изчакайте или отложете за по-късно.

                    Моля модераторите да преместят тези общи приказки в другата тема ако е необходимо.
                    [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от Tiger-D Преглед на мнение
                      Прав си, според процедурата трябва да се преустанови продажбата докато се зарежда танка и да се поднови 20 минути след като доставката приключи.Това е с цел онази машинка която следи за нередности да има време да отчете какво се случва.
                      Но от друга страна колко клиенти ще стоят да чакат? И за това когато видите цистерна на бензиностанцията попитайте какво гориво получават в момента и ако е от вашето изчакайте или отложете за по-късно.

                      Моля модераторите да преместят тези общи приказки в другата тема ако е необходимо.
                      Ами не, чисто технологични са приказките, и полезни. За улеснение, видът на горивото понякога е написан на цистерната, а цистерните за пропан-бутан имат и характерна форма.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Да не кажеш че мият нафтата с вода право на бензиностанцията? Тая работа е трябвало да я свършат още в завода, междинни бази у нас май не останаха.
                        А за да си стои отдолу, значи това дето е уж гориво, вече не може да поеме водата. А това вече е мискинлък.
                        Последно редактирано от giorgio; 16-01-09, 09:02.

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Честно казано, сега не знам как са. Едно време ТРЯБВАШЕ да има вода на дъното на всеки значим резервоар.

                          Най-малкото, като осигуровка против утайки.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Попаднах на една много яка обява
                            http://fiat-bg.org/mobile/thread.php?topic_id=20408
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
                            "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Докато следях темата, преди коледа, миналата, 2008 година, неподозирайки че и на мене може да се случи, ме сполетя беда за която сам съм си виновен. Налях нафта от където не трябваше ( от бензиностация е ) и само след 50 км. лампичката за ниво в горивния филтър ми светна.
                              Изтаках вода от филтъра, поразвих и пробката на резервара.
                              След питане в сервизи стигнах до убеждението че промиване на горивната система на Паджерото е сложна работа и реших да ползвам добавки.
                              Сега след няколко хиляди километра и близо месец без проблеми, като позабравих и срама си от грешката, мога да споделя.
                              Ползвах добавка QMI ( от прикачената снимка ) 400 гр. на един резервоар.
                              Естествено предварително, като съмняващ се българин, си правих проби. Добавката се смесва с вода без каквато и да е допълнителна хомогенизация и образува горима смес. Така получената смес налях в нафта, наблюдавах след време... няма декантиране.
                              Въпростната добавка не се предлага в търговската мрежа, купува се в Интернет.
                              Прикачени файлове
                              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                                ... Ползвах добавка QMI ( от прикачената снимка ) 400 гр. на един резервоар.
                                Естествено предварително, като съмняващ се българин, си правих проби. Добавката се смесва с вода без каквато и да е допълнителна хомогенизация и образува горима смес. Така получената смес налях в нафта, наблюдавах след време... няма декантиране.
                                Въпростната добавка не се предлага в търговската мрежа, купува се в Интернет.
                                Ама, съдейки по текста на опаковката, тази добавка е за бензин. Що се отнася до отстраняването на водата от горивото то разлика едва ли има, но за другото?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X