Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Пише"плътност по-голяма от 0,84 (цетаново число по-висока от 45)" . 0,82 вярваш ли че някой ще продава в БГ. Това си е полярно горива (почти керосин).Има ли смисъл на тези географски ширини? А и дали някой ще се набута да дестилира на 330 градуса,като може на 360 да извади повече нафта.
    bubi,
    съртефикати има много, но на практика ........,интересно е дали купуваме това за което плащаме , и как е в "Загниващия Капитализъм", . Миналогодишните тестове бяха показателни, "Хвала " на инициатори и изпълнители, надявям се на достоен епизод 2.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от STESLA; 07-02-10, 01:14.

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Поправете ме,ако греша,но гол показател за плътността при 15C няма да даде идея за вискозитета на горивото(в помпата..при нагнетяване..или в нагорещения разпръсквач).Прочее,по стандарт види се колко е-между 2 и 4,5cSt. @40Целзий.Може би една от причините да се изисква тест и за фракционния състав е свързана(косвено) и с гарантиране на оптималния вискозитет.Някой вътре в нещата?

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Разсъжденията са ми чисто любителски, "нафтарка" имам от година, ще се радвам да чуя мнение на хора"врели и кипели" на темата горива.Изватката от "ръководството на потребителя" е показателна , спряга се плътноста на горивото, а за Тълкуванието...........,не знам.
        Последно редактирано от STESLA; 07-02-10, 01:33.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          моторното дизелово гориво е "коктейл" от тежки и леки фракции + определен брой добавки, като съотношението им е приблизително 70% тежки с плътност 0,820-0,850 и 30% леки с 0,800-0,820. а цетановото число на крайния продукт е минимум 51.
          имай впредвид че в леките фракции има известно количество диспергирана вода, която никак няма да искаш в горивната си система.

          на въпроса кой какво продава едва ли някой ще намери отговор, аз ти давам информация какво се произвежда и незнам защо си останал с впечатлението че сертификатите са само за стената...

          поздрави!

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Защото съм краен потребител, и не мога да преценя, докъде съртефикатите са на почит ,и къде започва ганьовщината. Повярвай ми ,Ганьо е жев, и не спи.

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Тук си прав, Ганьо не само е жив а е навсякъде...само да знаеш че по-голямата част от продукцията е за износ, а там Ганьо не вирее...май!?!

              поздрави!

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                bubi,
                споделял съм с доста познати, като заредя в Бургас от Лукоил ,с което и да е от возилата,никакви забележки,НАПРОТИВ . За жалост 270км на изток не е така. Поздрави, Стефан.
                Последно редактирано от STESLA; 08-02-10, 23:04.

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от STESLA Преглед на мнение
                  bubi,
                  споделял съм с доста познати, като заредя в Бургас от Лукоил ,с което и да е от возилата,никакви забележки,НАПРОТИВ . За жалост 270км на изток не е така. Поздрави, Стефан.
                  ПОПРАВЯМ СЕ:
                  "За жалост 270км на ЗАПАД не е така".
                  Извинявам се за грешката.

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Дали има информация за тазгодишните екперименти?

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Шишетата с подправките и нафтата са подредени и готови за тормоз.
                      Фризера също!
                      Знам, че зимата мина, но пусто време... все не стига

                      Ще се постарая през другата седмица да заредим фризера.
                      Ако има желаещи да участват в комисията по замразяването и отчитането на резултатите да сигнализират овреме.
                      Последно редактирано от giorgio; 25-03-10, 07:36.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Вчера в големият дъжд, реших че е крайно време да преслушам как е нафтата на една бензиностанция, която е близо до мен.Става дума за ОМВ в ж.к.Надежда, точно преди надлез Надежда-всички в района знаят за коя иде реч, а за тези, които не знаят официалният й адрес е: OMV, бул.Ломско шосе 2. Речено, сторено-взех проби, както от Спринт дизела им, така и от Премиума.Ето и снимка на двете жертви, които ще ходят във фризера:

                        Във шишето от мин.вода Пирин е Спринт дизела, а във това от Аура мин.вода е Премиум-а.Още на първи поглед се забелязва разликата в цвета на двете нафти.Докато Спринт-а е определено жълтеникава течност, клоняща към цвета на лимонадата, то Премиум-а е с по белезникав и по-блед цвят от нея.Сея да твърдя, даже, че на дневна светлина Премиума, има съвсем лека зеленикава нотка, която за жалост не можах да хвана с телефона.На следващите няколко снимки съм дал пробите, приготвянето и хакването им във фризера:




                        И така-започва едно тежко чакане на пробите при -21 градуса Целзий да се види какво ще стане.След 8 часов престой при тази температура, ги извадих и учудващо бяха все още течни.Това, което ми направи впечатление, е че в Спринт дизела имаше някаква мътна фаза, вероятно парафин, докато Премиума си беше същия с много, малка разлика в цвета.Опитах се да снимам нещо, но нищо не се получи.Въпреки всичко ви излагам снимките по-долу, за да се убедите горе-долу и вие.





                        До тук добре.Не искам да правя реклама, но се оказва, че от тази бензиностанция, явно горивата са качествени.Не съм пробвал да ги филтрирам, тъй като нямам под ръка филтърна хартия, но следващата седмица и това ще стане.Нарочил съм също така да изпробвам и дали наистина добавката на Castrol - Castrol TDA ще издържи на толкова ниски температури.Също така ще изпробвам и смесването на нафта, добавка и двутактово масло, за да се види дали замръзва или не-и дали тече през филтър или не.Нарочно не съм засилвал фризера на по-ниска от минус 21 градуса температура. Очаквайте в края на следващата седмица поредният опит-допълнение към този.
                        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Вече няма повод по бензиностанциите да има зимна нафта - температурите не падат под нулата. Зимната все пак е по-скъпа за производство.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            От 2 седмици карам с двутактово в нафтата. Eй така, за проба. Дали помага не знам, но определено не пречи. Половин литър на 65 кила нафта. Няма пушене, работи по същия начин както и без масло, върви пак така.

                            В същото време, всякаква логика сочи че би трябвало да помага против износване. Но до колко - не знам.
                            Последно редактирано от sparkybg; 17-04-10, 21:47.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              По принцип двутактовото масло трябва да смазва по-хубаво ГНП (така са ми казвали...).Де-факто, следващата седмица, след като и аз си взема такова масло за извънбордови двигатели, което и да е бездимно, ще изпробвам във фризера, дали просто ако се слага зимата, нафтата ще замръзва при по-ниска температура или не. Това е цялата идея на този страничен проект.

                              п.с.Забравих да добавя, че искам и сам да видя, като пишат на опаковката на Castrol TDA, че издържа до -26 градуса Целзий, дали е така или не.
                              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Така...и понеже сърце юнашко не търпи, и тъй като нямам в момента Castrol TDA, а преди дни едно приятелче си поръча от интернет и му го доставиха, го извиках барабар с нея.Целта-да изпитаме дали добавката ще замръзне или нцъ на -21 градуса.Направи ми впечатление, че добавката бе доста светла, за цвета с който аз я бях пазарувал.Понеже камерата не можа да го хване ще ви споделя-неговата добавка е със светло кафяв до ръждив прозрачен цвят, а моята която вече свърши си биеше на тъмно кафяво.Дори не се бях и сетил да погледна датата на производство на моята.Но да продължим:



                                Ето и снимка с печата за дата на производство на добавката:

                                След което естествено И тази проба беше засилена към фризера


                                И така-днес сутринта отварям фризера и какво да видя- ???
                                Castrol TDA станнал на някаква гелоподобна маса, много трудно течлива.... :-\



                                До тук нещата са.....зле за тази добавка, НО.... (виинаги има едно НО, дет' цака работата).Но снощи хванах и добавих към вече изстудената нафта по две капки от добавката с микропипета.За жалост не снимах самото добавяне, но се надявам, че ще се услоните на думите ми.Та-преди малко извадих и тези проби с вече добавения Castrol TDA и това, което най-много ме учуди е, че слагайки тази добавка на Премиум дизела при -21 градуса изчезна дори и помътняване-бистра водичка, докато при спринта помътняването бе изчезнало частично.В крайна сметка дали върши работа добавката или не ще разберем, като взема филтърна хартия и допродължа опитите. Това е засега от мен.
                                Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X