Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Може ли да споделите коя от изброените от Вас присадки играе "антигелова" и спомага за паленето при ниски температури?
    Поименно ако може.
    Ще отговори човека,ама отговора няма да е само една добавка и за двете неща.
    За паленето трябва високо цетаново число,но преди него,както обширно е обяснено в цялата тема(ей,богу-не смогнах да я прочета цялата),горивото трябва да стигне до двигателя.Та затова си има,барем още една друга добавка.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от dinko Преглед на мнение
      Депресатор
      Аааааа така не става.
      Поименно, колега, поименно...
      Освен ако не е фирмена тайна, която знаят само трима висшестоящи химици,
      и на които им е забранено да летят в един и същи самолет.

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Не може хем тайна, хем стандарт. Щом е по Евро4, значи всичко е публична информация.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Не може хем тайна, хем стандарт. Щом е по Евро4, значи всичко е публична информация.
          Публична е,и може да се намери но ще са някакви химически вещества,дето за повечето хора(изключвам химиците),ще са само сложни формулки или трудни думи.И едва ли се продават в аптеката...

          P.S.Като химик сигурно си наясно с тези неща.В средите на химиците има известни доста неща(вещества),които се смятат за тайни и скрити, от широката и незапозната публика.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Уж всяко съсловие си има малките тайни, но аз съм привърженик на друга теза: Ако не можеш да обясниш работата си на чистачката, значи не те бива за тази работа.

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Това твърдение много ми харесва!И съм свидетел,че много добре обясняваш,но съгласи се че има и чистачки,които не искат да разберат(не че ние сме от тях).Просто им е лесно да си налеят съответния закупен препарат, и да се възползват от ефекта му.
              Сигурен съм че и тук има хора интересуващи се повече от ефекта,отколкото от самия механизъм на действие и сработване на конкретните решения.Радвам се че те са малцинство.Признавам си че понякога и аз съм страдал от подобни нагласи.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Не бе, само ако иска, това за чистачката. Тук задаваме въпроса, значи сме подготвени да не разберем отведнъж отговора. Но, ако е смислен, с малко четене ще потръгнат нещата.

                Иначе става малко като оня с водородната инсталация в двигателя си -
                - Дай да тестваме бре.
                - Аааааа! Репресирате ме, пречите на прогреса, обиден съм. Който може - ще ме оцени!

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Подкрепих мнението на човека,защото и аз някъде бях чел(в техническа литература) за тези добавки в горивата,още от завода,ама пусто,не помня формули и химичните им наименования.Тези добавки се поставят и за достигане на определените стандарти,както беше преди време с етилирания бензин със съдържание на оловен тетраетил(доколкото помня).
                  За опростяване тези добавки се наричат с имена,даващи представа за ефекта им върху горивото-
                  депресатор, антистатична, цетаноповишаваща и смазваща
                  Добавки с такива наименования,че и още,има и при различните масла.
                  Не е лошо,ако някой има инфо да се напишат и изискванията на някои стандарти към горивото.Те са доста и оценяват различни негови параметри,мисля че ще е интересно(ако не е публикувано вече,че темата доста дългичка..)За в България ако може.

                  P.S.На тоя с водорода и аз не вярвам,ама голЕм ентусиаст бре!
                  Последно редактирано от cecoa1; 19-12-09, 13:33.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Здравейте колеги.Мога ли да ви помоля като правите опитите, да вземете и от ОМВ на надлез Надежда пробичка от обикновенната и алпин нафтата.Бих я донесъл и аз лично, НО утре заминавам извън България и ще се върна след празниците.Много ви се моля, ако някой минава оттам или е живущ в близо нека да вземе за пробите.Много ще съм ви благодарен, за да видя какво аджеба сипвам на моят паркетник.
                    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от bubi Преглед на мнение
                      интересна ми е същността на Вашите експерименти ...
                      Ами същноста е в заглавието. Може да се нарече парафиниране, замръзване и т.н. Лошото е че, в следствие на тия леки промени на агрегатното състояние гаснеме насред пътя при минусови температури. А може и да е насред полето. Та да знаем за какво става въпрос. Кога и къде да караме, от къде да зареждаме и т.н.
                      Румбата сигурно не го прави, че си няма работа.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Румбата сигурно не го прави, че си няма работа.
                        Евала че се занимава и без да му е работа.
                        По принцип обаче си има и хора,на които им се плаща да контролират спазването на стандартите.Това,дали и как го правят,е отделен въпрос.
                        В някои вериги бензиностанций,дори има и вътрешен контрол на качеството на горивата,от техни служители.
                        Стремежа е да се изравни качеството на доставяните горива у нас,с това на горивата в чужбина.И проблемът не е само в свойствата им при ниски температури.Факт е,че малко по малко в страната ни целия авто-парк се подновява.В сектора за комерсиални автомобили,това е още по-силно изявено.Членството на България в EС обуславя законови норми за покриване на определени екологични стандарти на новите МПС-та.Техните двигатели и системи за очистване на отработолите газове са доста чувствителни към качеството на горивото,та това принуждава производителите им да ограничават както продажбите,така и гаранционните им срокове.Някои от производителите и съответни вносители,правят собствени официални изследвания за качеството на горивото и правят споразумения с някои вериги бензиностанций за гарантиране на качеството,при гарантирано зареждане от тях.
                        И това всичкото в България,звучи невероятно...ама го четох в сериозни издания и уж е вече факт.
                        Последно редактирано от cecoa1; 19-12-09, 17:16.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Добавки с такива наименования,че и още,има и при различните масла.
                          Не е лошо,ако някой има инфо да се напишат и изискванията на някои стандарти към горивото.Те са доста и оценяват различни негови параметри,мисля че ще е интересно(ако не е публикувано вече,че темата доста дългичка..)За в България ако може.
                          Да,някои изглеждат сходни с тези,използвани в моторните масла-като антипенните Si-полимери; депресаторните полиметакрилати,алкил естери; антиокислителните алкилфеноли,аром.амини...Особеното е,че добавките трябва да не са металосъдържащи,затова за повишаване мазилността се използват мастни киселини и техни естери…
                          Подобрителят на цетановото число най-често е октилнитрат.
                          Интересно е да се знае дали четирите изброени от bubi са част от комплексен пакет(а не произволно слагани и от разни производители)…и в тази връзка дали се добавят и детергенти ...
                          Добавки и концентрация:
                          http://www.fueltech.us/techreport3.html

                          стр.9--:
                          http://hrcak.srce.hr/file/14401

                          еn590:
                          http://normabg.com/normativi/naredbi/43782.php

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Много полезна и изчерпателна информация.
                            ...която по никакъв начин не пречи на провежданите в темата експерименти,а е полезно допълнение.
                            Мерси!
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                              ...Аааааа така не става.
                              Поименно, колега, поименно...
                              http://worldaccount.basf.com/wa/NAFTA~en_US/Catalog/ChemicalsNAFTA/doc4/BASF/PRD/30059918/.pdf?title=&asset_type=msds/pdf&language=EN&validArea=US&urn=urn:documentumroductBase_EU:09007af880098b20.pdf

                              http://www.laroute.net/data/docs/Stadis450.pdf

                              останалите са продукти на http://www.lubrizol.com/
                              Последно редактирано от bubi; 19-12-09, 18:39.

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Not found
                                The requested URL was not found on this server.

                                Буби, мен пък ми е интересна същтността на твоите коментари...

                                Не е лично, но информацията, която до сега споделяш с нас е доста орязана и несъществена, за разлика от експериментите с фризера на Румбата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X