Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимна течност за чистачки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Зимна течност за чистачки.

    Наскоро ми дойде на акъла за това и реших да поровя в нета за мнения.
    Та накратко след 2-3 часа четене , е ето това класацията която отсях :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-09-14-13-19-14-442_com.android.chrome.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:5821820
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • От: Зимна течност за чистачки.

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Наскоро ми дойде на акъла за това и реших да поровя в нета за мнения.
      Та накратко след 2-3 часа четене , е ето това класацията която отсях :
      Колега Нищо не казваш по същество. Наливаш чужди глупави мнения. Гледам, че се заиграваш по фермрнтацията-опитай там да си по-прецизен.

      Коментар


      • От: Зимна течност за чистачки.

        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Колега Нищо не казваш по същество. Наливаш чужди глупави мнения. Гледам, че се заиграваш по фермрнтацията-опитай там да си по-прецизен.
        , ами прав си . Не съм ги тествал тия марки от снимката , но се поразтърсих из мрежата и смятам че класацията се доближава до истината.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: Зимна течност за чистачки.

          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          , ами прав си . Не съм ги тествал тия марки от снимката , но се поразтърсих из мрежата и смятам че класацията се доближава до истината.
          Това е мнение на някой Концентрата се разрежда с дестилирана вода

          @Павел Василев Продуктите от Лидл са хубави съотношение цена качество Попитах защото предните години е имало скандал за алкохолите в течността По това време живеех в Германия
          Страх ме е да купувам каквото и да е било със съмнително качество в България

          Коментар


          • От: Зимна течност за чистачки.

            Скандала предполагам е бил че са слагали метанол, щото...евтин.

            Някога си забърквах - изопропилов алкохол (евтин, и не е токсичен като метанола) и вода 1:2 + летен концентрат от тия в малките бутилки, дето се разреждат доста - двойна или тройна доза.

            Другото е изопропанол + лятна течност в съотношение 1:2.

            Обаче от много време насам ме мързи. Всеки път псувам по бензиностанциите безбожните цени на зимната течност (не че лятната е съпер евтина), ама мързела все пак надделява.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Зимна течност за чистачки.

              Сега разгледах сайта на Рай-хим продукт. 0690 Глицерин ЧЗА и 1240 Изопропанол-чист. Понеже не ми е ясно какво значи ЧЗА и чист, направо да питам. Това ли са продуктите спомнати по-горе?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Зимна течност за чистачки.

                Е, глицерин не съм бъркал. Ползва се за по-бавно изпарение зимата, доколкото ми е известно.

                ЧЗА означава "Чист За Анализ". В такива бъркочи е без значение какво пише след името - взима се най-евтиното, ако ще бъркаш. Ако на 20 литрови туби е още по-евтино.

                Глицерин не всички зимни течности имат.

                ПП:
                Ето ориентировъчни цени:
                Изопропанол: 4л/кг
                Глицерин: 2.70л/кг
                Метанол: 1.80лв/кг

                От там и "скандалите" със съдържанието.

                ...поради което лично за мен зимна течност за чистачки с цена много над 2лв литъра е нефелна цена.
                Последно редактирано от sparkybg; 02-10-19, 15:21.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Зимна течност за чистачки.

                  По-горе в темата имах предвид. Благодаря за отговора. Вземал съм различни течности и проблем със замръзването им по стъклото винаги е имало(може би заради липсата на глицерин). 5л туба с изопропанол е 20 лв1л глицерин е 6лв.Та утре ще поръчам и после пак ще имам въпроси. По процентното съотношение на съставките.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Зимна течност за чистачки.

                    https://www.engineeringtoolbox.com/i...ter-d_988.html Според таблицата и писаното в темата, температурата на замръзване на сместа която смятам да забъркам трябва да е не по-висока от - 21°С. Ако нещо бъркам, поправете ме.

                    50% Изопропилов спирт

                    47% вода + концентрат за почистване на стъкла

                    3% Глицерин

                    Ако някой е експерементирал, моля да сподели при какво процентно съдържание на глицерин се получава най-добър ефект. Хем водата да не замръзва по стъклото, хем и да не се получи някакъв негативен ефект от многото глицерин.

                    https://hg-bulgaria.com/bg/product/m...87115770950241
                    От тоя концентрат смятам да добавя 0.5л.

                    Такаааа. При - 18°С спирт и вода 1:1 не замръзна. Сега тествам на - 22°С.Ако пак не замръзне последната стъпка е - 25°С.Техниката не позволява повече.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191004_49928.jpg
Прегледи:1
Размер:22.6 КБ
ID:5821918
                    Последно редактирано от kameno karp; 04-10-19, 22:38.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Зимна течност за чистачки.

                      Първоначално публикуван от andrian.ivanov Преглед на мнение
                      Това е мнение на някой Концентрата се разрежда с дестилирана вода

                      @Павел Василев Продуктите от Лидл са хубави съотношение цена качество Попитах защото предните години е имало скандал за алкохолите в течността По това време живеех в Германия
                      Страх ме е да купувам каквото и да е било със съмнително качество в България
                      И в България и тук -SONAX!Даказали са се.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X