Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимна течност за чистачки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимна течност за чистачки.

    Знам че сезона мина, но да споделя:

    Писна ми да давам луди пари по безиностанциитя за течност за чистачки, и най-накрая се накумих да пробвам моя си рецепта, а именно:

    1л. ЕТИЛОВ спирт за горене, разреден с литър вода от чешмата + добавка за лятна течност за чистачки - концентрат.
    Литър спирт за горене струва около 2 лева в магазина. Добавката за лятна течност я слагам за по-добро измиване и леко ароматизиране.
    Шишенцето струва около 10-ина лева и го колкото си спомням стига за 20-ина литра течност. Има ги по големите вериги магазини - Metro,Praktiker,Billa,MrBricolage, както и по някои бензиностанции.

    Така крайната цена за 2литра (колкото ми е казанчето) е 2.50лв.
    Това, което продават по бензиностанциите на CarFill е 6-7лв. Повече няма да купя никога. Ако се намери от някъде чист етилов спирт на заводска цена, става още по-евтино.

    Резултат: Мие по-добре, мирише много по-малко, не замръзва (тествах го във фризер, няма как да го тествам по друг начин), по-рядко е от това по бензиностанциите и по-лесно се разпръсква от пръскалките, особено ако са от тия, дето разпръскват по цялото стъкло на малки капчици (Skoda Fabia например, предполагам и VolksWagen и куп други).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Зимна течност за чистачки.

    Не съм много сигурен ,но мисля че в спирта за горене има и метилов алкохол,а същия уврежда сериозно гумените уплътнения.Пак казвам не съм сигурен ама иначе,си прав винаги взимам от бензиностанциите и постоянно ядове,или зимата размазва и замръзва понякога което е абсурд.Летните също боклук,на 30 км. път няма измиване на бобулечките.
    За чист спирт Винзаводите,не знам дали продават свободно но винаги може да се намери.
    Поздрави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      До: Зимна течност за чистачки.

      На бутилката на спирта за горене, който аз ползвам пише:

      "100% (айде де ) Денатуриран ЕТИЛОВ алкохол"

      Под денатуриран разбирам непригоден за консумация, щото е боядисан с нещо си.

      Метилов блъскат и по течностите за чистачки. Затова някои миришат толкова силно. Принципно е забранен за такива неща.

      А замръзването по стъклата след като ги напръскаш е неизбежно, поне по тая рецепта. В момента, в който спирта изфиряса, върху стъклото оттава чиста водичка. И замръзва. Това обаче при студена кола и стъдени стъкла. Замръзва точно толкова, колкото и това от бензиностанциите.

      Буболечки се чистят лесно ако си миеш стъклата веднага след като са се разпльокали. Но е свързано със сериозен разход на течност. После йок. Понякога даже и на автомивките виждат зор. Решение на това не съм намерил.

      Чист етилов алкохол са ми казвали че заводската цена е 60-ина стотинки. Дали е вярно не знам. Пък не съм се и ровил. Аз зимата изкарвам с 3-4 пълнения на казанчето обикновено. Просто ми е неприятно да пълня без никакво основание нечии алчни джобове, и затова пробвах и съм доволен от резултатите.
      Последно редактирано от sparkybg; 07-04-08, 12:08.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Зимна течност за чистачки.

        1. Денатурирания спит рядко е над 65 гр.
        2. Метиловия алкохол е (много) вреден! При употреба за течност за чистачки винаги прониква в купето!


        Просто и ясно:
        1. 1л. Етилов алкохол 96%
        2. 2л. дестилирана вода (зимата), 3 литра - за лятото.
        3. Всякакъв течен препарат за миене - 1-2 мл./л. течност
        С тази рецепта карам много години. Ако имам желание - слагам и някаква евтина наливна миризма. Но при всички положения - груб филтър за бензин на тръбопровода!

        Спирта разтваря мазнините (размазаните буболечки), а "сапуна" ги отмива.

        Метиловия (както и етиловия) спирт не могат да разтварят каучук: Подобни се разтварят в подобни. Спирта е полярно съединение, гумите - неполярно...
        “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
        Б.Франклин

        Коментар


        • #5
          До: Зимна течност за чистачки.

          Колеги, да ви споделя, че след като пробвах комбинацията спирт за горене + вода не останах доволен. Спирта оцвети съда за течността, а и сместта не почиства добре. Следващия експеримент излезе по-успешен: смесих вода с Medix за почистване на стъкла 3:1 и стъклата отвън са добре почистени.
          С кърпа, напоена с Medix-а за почистване на стъкла изтрих доста трудно стъклата отвътре, които бях напръскал със спрей против изпотяване. Продължаваха да се изпотяват и се налагаше да ги изстудявам... Сега, вече почистени от онази химия са по-добре.
          [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

          Коментар


          • #6
            До: Зимна течност за чистачки.

            Само спирт и вода тсъ. Трябва си и някаква добавка за миене.

            Може би спирт+вода+медикс.

            Само не зелено Meglio, че доста качествено скапва боя и уплътнения. Иначе ще измие стъклото перфертно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Зимна течност за чистачки.

              Колеги здравейте.Ето я и задачката закачка за тази вечер.Мераклисъл съм се тази зима да си взема концентрат течност за чистачки на Вюрт.До тук добре, но бихте ли ми подсказали къде в София, освен Младост 4 има подобно нещо, тъй като ми е таман на другия край....Някой, някъде да е засичал скоро такова животно? http://www.foxmobilebg.com/component...product_id=602 Не искам да го поръчвам през нет-а, защото смятам наливането да го направя Събота, за това ако някой е засичал този продукт по центъра на София нека сподели, че не обичам да обикалям и да ми препоръчват "хубави" неща. Естествено отворен съм и за други предложения, като изключим тези със забъркването вкъщи.
              Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

              Коментар


              • #8
                От: До: Зимна течност за чистачки.

                Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                Не съм много сигурен ,но мисля че в спирта за горене има и метилов алкохол,а същия уврежда сериозно гумените уплътнения.Пак казвам не съм сигурен ама иначе,си прав винаги взимам от бензиностанциите и постоянно ядове,или зимата размазва и замръзва понякога което е абсурд.Летните също боклук,на 30 км. път няма измиване на бобулечките.
                За чист спирт Винзаводите,не знам дали продават свободно но винаги може да се намери.
                Поздрави.
                Моторчетата, които пръскат на стъклата и фаровете на Патрола са разглобяеми и подозирам, че заради гореизложената причина им заминаха О пръстените и сега текат.
                Лошото е, че не мога да преценя от коя купешка течност стана.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #9
                  От: Зимна течност за чистачки.

                  Метанола уврежда гумата точно толкова, колкото и етанола и изопропанола. В зимната течност за чистачки винаги има едно от трите, и това откак има такава въобще. А дали гумата на чистачките е предвидена за това, никой няма да ви каже. Има една вероятност това да е една от разликите между чистачките, дето са по 2 за левче, и скъпите такива. Има и чистачки със силиконови пера и какви ли не още.

                  ...само дето, карах с едни BOSCH без рамо 2 години и 3 зими, а новите Valeo, дето купувах аварийно, вече сдадоха, за половин зима и едно лято, и това на гаражна кола, като още от началото чистеха не по-добре от такива за по 5 кинта от Metro.


                  Замръзването на течността върху стъклото е съвсем в реда на нещата, що в течността има вода. Нещо повече - при изпарението си алкохола охлажда стъклата още повече, възможно дори под околната температура. На водата, дето не и остава време да се изпари по средата на това, не и остава друго освен да замръзне. Ако чистачките са хубави, замръзва в много тънък слой, който секунди след това се изпарява, както е замръзнал, без да се втечнява.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зимна течност за чистачки.

                    Относно чистачките - всичките са една стока, най-много ме изкарват едни от метро дето пише бош на тях по 5кинта бройката. И на двата джипа слагам такива и без проблем изкарват по един сезом лято/зима. Аз бях голям фен на валео, но след като дадох 20 и кусур лева за чистачки на буса точно за 3 месеца лятото станаха на г*з, при полужение че съм ги ползвал не повече от 1 на 2 дни.Поздрави! п.п. Ще опитам домашната рецепта за течност, само да свърша купешката

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Зимна течност за чистачки.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Само спирт и вода тсъ. Трябва си и някаква добавка за миене.

                      Може би спирт+вода+медикс.

                      Само не зелено Meglio, че доста качествено скапва боя и уплътнения. Иначе ще измие стъклото перфертно.
                      То що'т жълтото Мелио не скапва. Но пък чисти да го .....


                      Пърцуца, лангеро, патоки - е те това са названията, според региона, на зимната течност за чистачки. Пък и аромаааат......
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зимна течност за чистачки.

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Относно чистачките - всичките са една стока.
                        Категорично не е вярно! Вземи си BOSCH без рамо, и пак ще си говорим. AEROTWIN май се водеха.

                        ...само не питай колко струват де, че ще те заболи глава. Аз ги купих в пристъп на ярост, след като предните точно след 2 месеца ползване, прибирайки се нощно в един дъжд ми скъсаха нервите.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зимна течност за чистачки.

                          В Горубляне зад пощата има една фирма ''Сарахим''която прави бъркоч за чистачките и го дават за -35 градуса. 5 литра - 5 лева . Поне от четири години пазарувам от тях, имат и антифриз. Течността я разреждам с вода 1:1 , само в най големите студове я сипвам неразредена.
                          http://sarachim.com/
                          емил златков
                          паджеро 2.5тд
                          ве стром 650

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зимна течност за чистачки.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Категорично не е вярно! Вземи си BOSCH без рамо, и пак ще си говорим. AEROTWIN май се водеха.

                            ...само не питай колко струват де, че ще те заболи глава. Аз ги купих в пристъп на ярост, след като предните точно след 2 месеца ползване, прибирайки се нощно в един дъжд ми скъсаха нервите.
                            ами 35-40 лв, че и нагоре сами малко в повече за чистачки , по съм сагласен да сипя 30лв нафта в джипа и да отида на разходка, отколкото да си търкам джама с тях, НО ще се прежаля (поне вендъж ) щото знам, че щом Спарки ги препоръчва значи стават.


                            Поздрави !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зимна течност за чистачки.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Категорично не е вярно! Вземи си BOSCH без рамо, и пак ще си говорим. AEROTWIN май се водеха.

                              ...само не питай колко струват де, че ще те заболи глава. Аз ги купих в пристъп на ярост, след като предните точно след 2 месеца ползване, прибирайки се нощно в един дъжд ми скъсаха нервите.
                              2002-03, есен, Панаира в Пловдив, аз отивам до София с колата да посрещна бизнеспартньор, по пътя заваля (към София) и старите взеха да мажат яко. Няма да се излагаме пред чужденците Я, спрях на един шел и дадох 30 - се и кусур лева за бошшшш, до тук добре. До аерогара София ОК, ма на обратно взеха да мажат повече от старите. Казах си му го на швабата, че и от тях чеп за зеле не става вече. Прие го смирено и ми каза , че отдавна бошш не прави нищо у немъчко.
                              Та толко за бошшш...
                              Има неизвестни немски марки , за по 10 лв. и са читави, преди два дни си взех, пазя кутията, ама то пък и не вали, за отзиви.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X