Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    С голям интерес четох темата-общо взето вие се опитвате да решите проблема по начин тип "направи си сам"-може и да стане донякъде,но силно се съмнявам,че човек без необходимите специални части,софтуер,знания и опит може да постигне оптимални резултати.Не искам да обидя никого,аз засега се насочвам към професинално монтиране на такава ГИ.Има нещо,което ме притеснява-след мното ровене в Интернет и запитване до разни газаджии се оказва,че една единствена фирма монтира метанови и LPG уредби на дизели и това е нейния сайт:avtogas-bg.com.Обадих се на човека и той нямаше време да ми обяснява много-1700лв газова и 2200 метанова уредба.Колата ми е Пежо 1,9 ТД-няма комп.В сайта им няма възможност за коментари,а никъде в Нета не намерих мнение поне на един човек.Може и да съм мнителен-все пак си е сума,а не зная дали няма да се набутам-като някои с бълбукаторите?

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Здравей,не са само :avtogas-bg аз се свързах с една фирма във Варна внасят полски уредби за пропан бутан на дизел на цена 1100 лева без бутилката с две дюзи които се монтират пак след въздушния филтър има си софтуер и датчици и т.н.т.

      Не се опитвам да решавам въпроса(не проблема) с газифицирането на дизелов двигател "направи си сам" а с по- масово и ценово достъпни материали и детайли за да могат повече ентусиасти да си окомплектоват работеща с задоволителни резултати система като вложат собствен и приятелски труд.

      Затова споделям своя опит а и предполагам останалите колеги пишещи тук споделят моето мнение.

      Естествено системите които съм окомплектовал и изпробвам са далеч от фабричните образци разполагащи със съвременен софтуер датчици и т.н. но те постигат по мои наблюдения до сега ефективност от около 80 % спрямо заводските образци нямат никаква електроника ползвани са елементи достъпни за всеки и не на последно място евтини са - уредбата монтирана на Пежо Боксер 2.8 ХДИ ми струва 170 лева за системата .
      Всичко е направено с нови турски части МИМГАЗ ел. изпарител ,евро сонда с ел.клапани нивомер ,ел. газов клапан електронен ключ за нивомера и Бутилка 20 литра 244мм/610мм монтирана в надстройката, и външна пълначка.Труд един работен ден на двама ентусиасти.

      Мисля ,че 20% ефективност по малко за самоделка събрана от аматъори е добро постижение.До 1100 лева на най евтината полска система остават към 870 лева като приспадна и 60 лева за труд .

      Естествено ако съответния автомобил се кара професионално по много километри 2 ,3 хиляди на месец няма две мнения ,че заводските системи са незаменими.

      Сега малко статистика:днес засякох за първи път монтирана система на камион Исузу NQR 4800 см3 ТДИ платформа за возена на един багер общо тегло с товара 7500 кг празен 3800 кг. основно се кара на градско един курс му е не повече от 5-6 км после престои час два ,не по-вече от три четири курса на ден има дни и с един курс.
      Това го споделям за да разберете какъв му е режима на експлоатация разход на нафта до сега около 23-26 литра на 100 км.

      След монтиране на газова уредба за сега без донастроика на нафтовата помпа за да подава по малки порции нафта с подаване на газ при 900 оборота даде следния разход.

      За изминати 200 км изразходва 28 литра нафта и 25 пропан бутан за обща сума 108 лева и стотинки,като се обърне 108 лева в нафта прави около 40 литра тоест разход 20 литра нафта на 100 км.като се добави и подобрената динамика резултатът е повече от добър.

      Отчетени минуси механичните прекъсвачи тип шау-бау които монтирах за включване на газта в необходимия момент не издържат електрически ,понеже се събират 3 магнит вентила да управлявам и се получава повишено искрене и контактите се износват бързо мисля да сложа реле което да поеме товарния ток.

      Това е за сега от мен.

      Поздрави: Н.Колев
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Срещу искрене сложи един диод успоредно на контактите за 20 стотинки и ще пази ключа.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
          Срещу искрене сложи един диод успоредно на контактите за 20 стотинки и ще пази ключа.
          И не забравяй да бъде с обратен поляритет т.е. катода на "+". Пример за диод 1N4007.
          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
          Времето е ценно, само ако не бързаш.
          0889623098

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            Отчетени минуси механичните прекъсвачи тип шау-бау които монтирах за включване на газта в необходимия момент не издържат електрически ,понеже се събират 3 магнит вентила да управлявам и се получава повишено искрене и контактите се износват бързо мисля да сложа реле което да поеме товарния ток.

            Това е за сега от мен.

            Поздрави: Н.Колев
            А защо не направиш копчето да ти прекъсва само клапана на изпарителя?
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Здравей!Това,което правиш ти и някои други колеги ентусиасти заслужава адмирации,но аз не се чувствам достатъчно компетентен,а и нямам време и нерви.Познатите ми газаджии при запитване ме гледат гневно.Доколкото разбирам според теб е напълно възможно при разход преди 10/100 дизел след това 3/100 дизел и 7/100 газ.Ако е така ще ми се изплати за 18 месеца-добра възвращаемост-лично мнение.А и най-много бих го направил,заради подобрена динамика и ускорение.Притеснението ми бе,да не се окаже постигнатото по-зле от рекламираното.Поздрави и успех.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                Здравей!Това,което правиш ти и някои други колеги ентусиасти заслужава адмирации,но аз не се чувствам достатъчно компетентен,а и нямам време и нерви.Познатите ми газаджии при запитване ме гледат гневно.Доколкото разбирам според теб е напълно възможно при разход преди 10/100 дизел след това 3/100 дизел и 7/100 газ.Ако е така ще ми се изплати за 18 месеца-добра възвращаемост-лично мнение.А и най-много бих го направил,заради подобрена динамика и ускорение.Притеснението ми бе,да не се окаже постигнатото по-зле от рекламираното.Поздрави и успех.
                От сега ти казвам,че няма да постигнеш такъв разход!!!
                Икономията при добър реглаж и коректна система на монтаж на газовата уредба ще е от порядъка на най-много 20-25%.
                Значи...ако колата ти гори примерно 10л. дизел на 100км. ще стане общо с гаста около 7.5-8.0литра/говорим дизела + приравненото на литри дизел изгоряно на гас/
                Това е....
                Е и разбира се едно доста по-добро ускорение и вървене на автомобила/което хич не е малко.
                При 20% икономия за 10000км. пробег ще си избиеш газовата уредба и ще ти остане дори някой лев...
                Това за обогатяване на пропан/бутан.Същото нещо ,но с метан може да постигне и по-добри резултати и то основно по причина,че Метана не самодетонира предварително от компресията в цилиндъра и по тази причина можеш да подаваш по-големи количества метан,докато пропана се самодетонира,получава се едно ужасно чаткане от предварителното запалване и затова при него не можеш да подава големи количества!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Значи това ми обещава газаджията,продаващ и монтиращ ГИ последно поколение,софтуер за дизел,датчици идр.А цената е 1700лв.Дори да игнорирам парите,чудя се дали ще си заслужава?Той може да обещае всичко,за да вземе парите,а ако не съм доволен мога да се оплача на Арменския поп!

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    [QUOTE=lodkar;1865003]Срещу искрене сложи един диод успоредно на контактите за 20 стотинки и ще пази ключа.

                    Здравейте, сложих диод успоредно на ключето,разглобих и старото за да видя защо е спряло оказа се натрупан прах а не износени контакти както си мислех.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Конкретно питане, ставали за ТЛК 120ка, слагал ли е някой и ако да, какви са резултатите?
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146292

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Става,и после няма да ти се иска да я каращ без газ като усетиш как след включването на газта ТЛК 120като ти се понася с такава лекота както не си предполагал а и на всеки 90 литра гориво мисля ,че толкова и е резервоара ще минаваш още 20% по-вече километри.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Изчел съм цялата тема и съм решил да си газифицирам тракторът. Става въпрос за Т-150 с кразов двигател ( 240к.с. и около 14500 куб. см. обем ).Имам един въпрос: за каква мощност испарител да му сложа? За сега съм се спрял на испарител за 140 киловата мощност. Приемам всякакви мнения и препоръки, за което благодаря предварително.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Сложи му стандартен електрически изпарител само щуцера дето ще вкараш газта в смукателния колектор трябва да е най-малко 12-16 мм.Кразовия двигател не е ли V образен ако е , на всяка страна по 12 мм. щуцер стига.Стандартните изпарители стават за бензинови двигатели до 5000 кубика а при дизела не харчи толкова газ а само допълва с нея.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Колеги,и аз реших да сложа газ на моето Паджеро 2.5 тди 95 г..Ако има някой с същото, да сподели подробности.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Здравейте колеги, виждам, че все повече хора се запалиха по тази система. Моите наблюдения са следните. Всички които са идвали да им слагам газ на дизела искат икономия..на пари и гориво. НО....след монтажа колата има повишена мощност, която вместо да я обърнат в икономия те започват да се наслаждават на вървежа.
                                Що се отнася до самата инсталация, стигнах 200лв. за всичко без да се използват стандартни газови уредби за коли.
                                Системата е изцяло механична и добре се разбира с някои ел. ГНП. Така , че що се отнася до системи, не се лъжете да слагате скъпи газови инжекциони, които няма да ви дадат икономия повече от 30% преко сили.
                                Успехи на всички
                                Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X