Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Особености при карането на автоматик

    Каквото и да си говорим ръчката си е друга работа.Това да разчиташ на компютър не е работа.

    Коментар


    • #62
      От: Особености при карането на автоматик

      Извън личните предубеждения, автоматичната скоростна кутия не е ръчна с компютър (има и такива, но те са друго), а принципно различен механизъм. Автоматични скорости съществуват много от преди компютрите в колите и спрямо ръчните имат и предимства, и недостатъци.

      Коментар


      • #63
        От: Особености при карането на автоматик

        Имал съм няколко автоматика .... Е300 го карах из Лондон 1 година ,невероятен е .Рядко изключвах на сфетофари,но неудобството като сложиш Д е че не тръгва веднага а минават някакви стотни от секундата или секунда преди да зацепи и тръгне... Е300 има мн интересна кутия ,ако спреш на наклон и пуснеш спирачката не тръгва назад, има ASR който изключих веднъж само на една доста прашна писта ,при положение че знам че автомат не става за дрифт или поне не този на мерцедес го пробвах ...след 2 излитания от завоите се отказах..........
        Случка с Паджеро 2.5 автомат ...качих се на хижа Тъжа и реших да слизам посока Априлци към 10км...на първото натискане на спирачката изпадна едното феродо и.....Паджеро без да се пипа педала на спирачката 10км ,повечето спускане по камъни, редуване на 1ва-2ра и бавни, 2 часа ми отне с две дръпвания на ръчната спирачка........след тормоза автомата оцеля и още е жив ........
        Така че карайте и не му мислете ,който е трябвало да мисли е мислил ние сме консуматори на продукта , газ и да не ви пука
        Mitsubishi Delica Space Gear Exeed 2.8 auto, Super Select 4x4 96г Japan import

        Коментар


        • #64
          От: Особености при карането на автоматик

          Автомата е направен за удобство. Това с превключването е нещо, което тормози кутията, най-малкото със самото превключване. Качваш се и сладагаш на Д и забравяш за лоста. Аз съм виждал с очите си в Щатско как една как с Жипка се качи така върху неква съборетина от която изскочиха около 8 дръпнати в очите, в уплах ...
          А относно особеностите за карането на автоматик, мисля че за разлика от ръчната скоростна кутия, с която "изнасяш" колата на ръката си и колата се кара с ръка, при автомата колата се кара с крак. Когато знаеш как и колко да натиснеш при различните режими, така че колата да те изтегли включвайки долна предавка - ей тогава си на "ти" с автоматика си. И това малко се забравя ... автомата ми е на А6 Ц4 купето и го карах по рядко в топлото време, та сега пак малко или много се запознаваме, а ръчката на спортягата си е ръчка
          Кача ли се на корабчето, прасна ли лоста на Д и се чуствам човек
          Милослав 0885 31 21 86 BGA+

          Коментар


          • #65
            От: Особености при карането на автоматик

            Здравейте чета дискусията Ви с интерес аз не съм карал автоматик и затова няма лични впечатления, но гледах в градския транспорт как изключват от директна при всяко нанадолнище и минаваха на неутрална. Шофьорите на Сините птици ги наблюдавах бая време и те също го правеха а и като го знам обслужването или по точно липсата на такова трансмисията и двигателя какво ли е ставало в тез двигатели и скоростни кутий. Та каква ми е мисълта никой не споменава движение по инерция с автоматик има ли последствия за скоростната кутия и за двигателя. Аз лично не вярвам да има за двигателя проблем, но все пак е интересно да се знае дали може да се случи със скоростната кутия при движение по инерция.

            Коментар


            • #66
              От: Особености при карането на автоматик

              Първоначално публикуван от SAZ_Extreme Преглед на мнение
              Каквото и да си говорим ръчката си е друга работа.Това да разчиташ на компютър не е работа.
              А на пружинки,маркуче с вакум и лостова система как е?Един от пьрвите ми автомати беше 2 години по-млад от мен.Аз не сьм много стар,да речем младея един такьв,запазен...............но пьк 77 година за комп в колата не са чували,5 бушона забодени и караш.На километража пишеше едни мили дето бяха малко под 400 000 или леко над половин милион километра,айде малко над 650 000 да са и автомата го карах с педал в ламарината 3 години и за това време 3 пьти му проверявах маслото само,друго нищо.

              Има разлика от автомат до автомат,има разлика и в това за какво ще го ползваш,има разлика и кьде.Добьр,як,прост автомат за градско или на нормална кола си е убавиня както казват или както казва сестра ми Това пьк що трябва да му помагам да вьрви...........

              Влизат комповете след време.Те помагат за намаляване на разхода и лесната диагностика на кутията.Да го вкараш обаче в блато като това на аватара ти е мммммммммного непрепорьчително най-меко казано.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Особености при карането на автоматик

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                А на пружинки,маркуче с вакум и лостова система как е?Един от пьрвите ми автомати беше 2 години по-млад от мен.Аз не сьм много стар,да речем младея един такьв,запазен...............но пьк 77 година за комп в колата не са чували,5 бушона забодени и караш.На километража пишеше едни мили дето бяха малко под 400 000 или леко над половин милион километра,айде малко над 650 000 да са и автомата го карах с педал в ламарината 3 години и за това време 3 пьти му проверявах маслото само,друго нищо.

                Има разлика от автомат до автомат,има разлика и в това за какво ще го ползваш,има разлика и кьде.Добьр,як,прост автомат за градско или на нормална кола си е убавиня както казват или както казва сестра ми Това пьк що трябва да му помагам да вьрви...........

                Влизат комповете след време.Те помагат за намаляване на разхода и лесната диагностика на кутията.Да го вкараш обаче в блато като това на аватара ти е мммммммммного непрепорьчително най-меко казано.
                Ха, моя е с 3 години по-млад от мене.

                Коментар


                • #68
                  От: Особености при карането на автоматик

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Пример - стария петак го карам до четвьрта предавка в града,пета само за магистрала и мога да го обясня защо е така ако някой се интересува.
                  Интересува се
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Особености при карането на автоматик

                    722.508 на 140 шестак е много подобна на купето 124 с шестак мотор и 129 модел с шестак мотор.Кутията е старата 722.3 която е 4 хидравлични предавки с присадена пета електронна като в опашката на кутията има допьлнителна помпа.Междинен кьс модел кутия монтирана в годините 93-95,трудна за намиране на старо.
                    За пета предавка се включва трета и задна,грьмне ли помпата в опашката се троши цялата кутия и е най-трудната и скьпа за ремонт.На магистрала я карам на пета като внимавам лоста да е в крайно дясно положение за да не тормози електрическия включвател до лоста на скоростите,а в градско си пазя петата и я ограничавам до 4 ако на моменти мотора да брьмчи до 2500-3000 оборота за няколко секунди.

                    Предните хидравлични кутии 722.3 722.4........тоя проблем го нямат,нямат пета предавка.Следващия модел 722.6 е пьлна електроника и нямат проблем с петата предавка.722.5 му пазя петата на градско за да не хвьрлям колата.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Особености при карането на автоматик

                      Интересно има ли колега,който е карал автоматик и после да му се иска да кара кола с ръчка?Освен ,ако не е имал премеждия с автоматика.Лично за мен,автоматика е много по малко проблемен от съединител и ръчни скорости,но трябва колкото си може по-малко да го пипаш.Първия ми автоматик беще Мерцедес Е300 и си вървеше идеално,докато не реших,че трябва да му сменя маслото.След 3 месеца смених скоростната кутия!Караш докато върви и не сменяш и пипаш нищо,това е тайната на автоматика според мен!Личен опит от още 4 коли с автоматик след Мерцедеса!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Особености при карането на автоматик

                        Първоначално публикуван от joro65 Преглед на мнение
                        Интересно има ли колега,който е карал автоматик и после да му се иска да кара кола с ръчка?
                        Аз.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Особености при карането на автоматик

                          Първоначално публикуван от joro65 Преглед на мнение
                          ..... реших,че трябва да му сменя маслото.След 3 месеца смених скоростната кутия!Караш докато върви и не сменяш и пипаш нищо,това е тайната на автоматика...........
                          Това го пази в тайна
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Особености при карането на автоматик

                            Особенности при каране на автоматик- НЕ правете като Joro65 ами си сменяйте маслото редовно с правилното за трансмисията.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #74
                              От: Особености при карането на автоматик

                              Първото което правя след като купя автоматик е да му сменя маслото на скоростите / не включвам в списька танкове като 123,това не е кола/ и до момента проблеми нямам.И старите автомати както и новите страдат главно от нередовна смяна на маслото,това е което ги мьчи най-много.Е не броя случаите в които и нахакват чорбица от бидончето о кутията се предава след някое и друго време.Старите задьнват мозька ако се чуди някой защо се сменя и там редовно маслото,70 % от проблемите са от задьнен мозьк.Новите кутии не случайно им сменят 3 пьти спецификациите на маслото ако в началото да е било уж вечно.


                              Сменяй редовно за да не сменяш кутията или колата и сипвай САМО ОРИГИНАЛНО масло.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #75
                                От: Особености при карането на автоматик

                                Относно смяната на маслото Мерцедес слагат след 95 скоростна кутия 722.6 на която не се сменя маслото(само филтъра) и е без щека за мерене на нивото му.Що се отнася дали автоматик или ръчка според мен автоматика е добър за градско шофиране но извънградско ако колата е под 150 коня е по добре ръчка.Голям минус е когато карате по някакъв байр че той постоянно сменя скоростите и ако искате да не губите скорост на излизане от завой трябва сам да му превключваш скоростите с лоста.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X