Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Особености при карането на автоматик

    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    Когато чакам на светофар или съм спрял за малко, никога не местя лоста от D.
    Просто леко натискам спирачката.
    Грешно ли е това и ще има ли последствия.
    Така тълкувам предния пост.
    Зависи от времето на престоя.
    Ако си на светофар и трябва да чакаш 50 секунди или повече, превключваш на N - по този начин не тормозиш кутията.
    Ако се спира само за кратко, - си стоиш на D и си натискаш спирачката.
    Така правя вече 10 години и смятам , че не греша.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #47
      От: Особености при карането на автоматик

      И какво се тормози на кутията като я държиш на D и спирачка?

      Коментар


      • #48
        От: Особености при карането на автоматик

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        И какво се тормози на кутията като я държиш на D и спирачка?
        Според мем - нищо.

        Коментар


        • #49
          От: Особености при карането на автоматик

          Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
          Зависи от времето на престоя.
          Ако си на светофар и трябва да чакаш 50 секунди или повече, превключваш на N - по този начин не тормозиш кутията.
          Ако се спира само за кратко, - си стоиш на D и си натискаш спирачката.
          Така правя вече 10 години и смятам , че не греша.
          И аз карам автоматици от 10+ години и никога, ама никога не съм изключвал от "D" на нито една кола в задръстване! На "Р" включвам само ако нещо върша из колата, за да не отпусна спирачката и да стане някоя беля. Изобщо не ви разбирам напъните за ръчкане на лоста. Автоматика си е автоматик. Не си усложнявайте живота!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #50
            От: Особености при карането на автоматик

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            И аз карам автоматици от 10+ години и никога, ама никога не съм изключвал от "D" на нито една кола в задръстване! На "Р" включвам само ако нещо върша из колата, за да не отпусна спирачката и да стане някоя беля. Изобщо не ви разбирам напъните за ръчкане на лоста. Автоматика си е автоматик. Не си усложнявайте живота!
            И аз така от преди 19 до преди 3.

            Коментар


            • #51
              От: Особености при карането на автоматик

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              И аз така от преди 19 до преди 3.
              За такъв период трябва много да си я изтормозил...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #52
                От: Особености при карането на автоматик

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                За такъв период трябва много да си я изтормозил...

                Служебни. 4-5 броя. Нови.

                Коментар


                • #53
                  От: Особености при карането на автоматик

                  Оставете лоста на мира. За това е автоматик. Такситата тук са само автоматици. Никой нищо не сменя по светофарите. И скоростите изкарват повече от мотора. Ако ви се сменя нещо- сменяйте си редовно маслото и филтъра. Другото е мислено да не се пипа. Тормоза е само ваш!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #54
                    От: Особености при карането на автоматик

                    Четете книжки ако имате по колите,там пише НЕ БАРАЙ ЛОСТА по нашенски.Светофар или не,дрьж я на Д и карай,ако те боли крачето от натискане и вкарай Паркунг,но ако те боли крачето,скоростите не ги боли нищо.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: Особености при карането на автоматик

                      ето какво казва упътването на паджерото: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:how to drive.JPG
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5218896

                      Коментар


                      • #56
                        От: Особености при карането на автоматик

                        На всички е така,но и зависи какво според тях е ШОРТ,колко е това шорт - 15 секунди,2 минути,5..............???Трудно ще се намери инструкция на автомат в която да се казва,че изключването от Директна е препорьчително.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Особености при карането на автоматик

                          Изключването от директна при престой спестява няколко капки гориво. Дали си струва занимавката - всеки сам си решава, еле па като вече си е взел автоматик (10-40% отгоре на ръчката като разход явно ги е прежалил). Дали механизмът за управление, чието проектно натоварване е 10 превключвания на ден, ще издържи 50 превключвания на ден - сигурно, вероятно е толкова здрав, колкото и ръчката, която се превключва 500 пъти на ден. На силовата част на автоматика със сигурност нищо и няма. Тя така или иначе се маже и охлажда принудително, а натоварването при празен ход не е съществено спрямо режимите, за които е оразмерена..

                          Коментар


                          • #58
                            От: Особености при карането на автоматик

                            За разхода зависи какьв е автомата,има автомати които харчат по-малко от рьчката,но това как да е.
                            Има автомати на които си пише - след превключване на лоста отпуснете спирачката...............да не рита автомата като го дьржиш на спирачка.Зависи и за какьв автомат говорим - хидравличен или електрически.

                            Верно е,че книжките на някои коли са писани преди 15-20 години и от тогава някои неща са се променили,някои кутии имат слаби страни които трябва да се пазят,НО една не знам при която да е препорьчително изключването на скорост при нормално каране.

                            Пример - стария петак го карам до четвьрта предавка в града,пета само за магистрала и мога да го обясня защо е така ако някой се интересува.Да се изключва обаче от Директна все още не сьм намерил или прочел едно смислено обяснение ако не смятаме пестенето на гориво което сьщо е в раздела на странностите според мен.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: Особености при карането на автоматик

                              Хм,... и аз от няколко месеца карам ту автоматик, ту ръчка. Преди бях само на ръчка. И забелязвам, че вече няколко пъти правя една и съща грешка - гася двигателя и като погледна след това, леле, пак съм го забравил на D. Явно си е навик (дано да се отуча по-бързо, че май ще скапя автоматика). На някой друг случвало ли му се е това?

                              п.с. "Борче си купило нов джип. След една седмица го връща в магазина, защото джипа имал проблеми със скоростната кутия. Дали му хората нов джип. След една седмица пак го връща със същия дефект. На третия джип решили да проверят, какво става и го помолили да обясни как кара джипа.
                              - Ми кво, кефим му се! Изкарвам го на магистралата и раз - първа скорост - газ, газ - шат втора скорост, пак газ, газ, трета, четвърта и накрая като включа на R за ракетна и скоростната кутия се скапва."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Особености при карането на автоматик

                                windcoast: Хм,... и аз от няколко месеца карам ту автоматик, ту ръчка. Преди бях само на ръчка. И забелязвам, че вече няколко пъти правя една и съща грешка - гася двигателя и като погледна след това, леле, пак съм го забравил на D. Явно си е навик (дано да се отуча по-бързо, че май ще скапя автоматика). На някой друг случвало ли му се е това?
                                Нищо му няма на автомата ако изгасиш двигателя и не си на "P". Просто превключваш от "D" на "P" иначе той сам ще ти напомни за това, когато се опиташ да извадиш контактния ключ, или ако направиш опит да запалиш двигателя и няма никаква реакция. Тогава ще се сетиш за положението на лоста, а и след определено време става навик, като този - преди да излезеш от колата да включиш на 1-ва за да не потегли сам.
                                Поздрави!
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X