Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Особености при карането на автоматик

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Имаш марки за студено и горещо масло. Мери се на запален мотор и P.
    Там е работата че колата като е добре загряла и работеща съм под нормалното,т.е при мен има 3 белязки.Най долната пише 25гр. следващото е 65гр и най последното е фул.Но на студен мотор неработещ показва над 65гр,т.е нормално.Но след като е загрял и работещ ми се струва че иска половин литър още за да достигне 65гр,което при мен е нормалното ниво.Няма как това 25 което е показано на щеката да е за студен мотор,защото ако е там,и запаля колата,загрее добре и проверя маслото....ще е много под нормалното количество.

    Коментар


    • #92
      От: Особености при карането на автоматик

      Първоначално публикуван от fbikz75 Преглед на мнение
      Гаранция че никъде няма нищо за тоя модел,защото съм поръчал на доста приятели да търсят нещо,и досега нищо.

      какво му е специалното на този модел и къде ги търсите...........за 5 мин. в гуглето излязоха две книжки, още на първа страница

      линк 1

      линк 2



      05-17.PDF
      05-17.PDF
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #93
        От: Особености при карането на автоматик

        Някой може ли да каже как се слиза по стръмен, заледен баир с Паджеро - автоматик?

        Коментар


        • #94
          От: Особености при карането на автоматик

          Първоначално публикуван от fbikz75 Преглед на мнение
          Там е работата че колата като е добре загряла и работеща съм под нормалното,т.е при мен има 3 белязки.Най долната пише 25гр. следващото е 65гр и най последното е фул.Но на студен мотор неработещ показва над 65гр,т.е нормално.Но след като е загрял и работещ ми се струва че иска половин литър още за да достигне 65гр,което при мен е нормалното ниво.Няма как това 25 което е показано на щеката да е за студен мотор,защото ако е там,и запаля колата,загрее добре и проверя маслото....ще е много под нормалното количество.
          Масло се мери на загрял работещ мотор,резките си ги разбрал коя за какво е и сьвета е да спазваш предписаното от производителя.Ако иска половин литьр и сложи половин литьр,ако и дойде повечко извади малко.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #95
            От: Особености при карането на автоматик

            Първоначално публикуван от Margheritta Преглед на мнение
            Някой може ли да каже как се слиза по стръмен, заледен баир с Паджеро - автоматик?
            С цялата газ
            .....хайде сега кажи баира какъв е ? Заледена поляна и после поле за оффроуд или тесен и криволичещ планински път? Ново или старо е "Паджерото" т.е. има ли асистенции, абс, тракшън и т.н......
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #96
              От: Особености при карането на автоматик

              Момци, и аз да запитам чисто информативно, става въпрос за гранд 5.2.

              Преди време едно бмв 750 даде фира на скоростите заради буксуване на заледено място.. ха на зад малко, ха на пред, ха назад та да излезем и скоростите свършиха. Не съм го мъчил, явно прекалено на често съм сменял задна и D.

              та при гранда какво препоръчвате за буксуване на сняг - лед - кал. Проблем ли е оборотомера да е в горната си част (на D) ако искаш да излезеш от някое кално/заснежено място и по-добре ли да ограничваме предавките вместо на D, да са на 2-ра примерно.

              другото е, че в града чат-пат при зверски задръствания изключвам O/D-то.

              Коментар


              • #97
                От: Особености при карането на автоматик

                леле, колко буксуващи грандове съм виждал, па не са дали фира толко бързо............ било си му е време на бавареца.
                е, по принцип не трябва да прегряваш маслото в скоростите и по-внимателно с лашкането, но не са толкова лабави.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #98
                  От: Особености при карането на автоматик

                  А и преди да успееш да го прегрееш този автомат той ще те предупреди, като светне контролната лампа Transmission Temperature Warning Light.
                  За буксуването - ако ще го лашкаш от "D" на "R" и обратно, може да го ограничаваш да не превключва нагоре /примерно на 2/, но така ще имаш по-дълъг ход на лоста. По-важното е да му дадеш няколко секунди при превключването, докато оборотите на колелата спаднат, а не да превключваш незабавно.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Особености при карането на автоматик

                    При буксуване не препоръчвам на D.
                    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                    Grand 3.1TD
                    0898 620 306 Стоян

                    Коментар


                    • От: Особености при карането на автоматик

                      С Гранда най лесно съм излизал на обороти.Щом го усетя да забуксува,спирам преди да се е окопал здраво,включвам R,връщам малко назад и 5см да е му е достатачно,после D докосвам педала на газта,и усещам как вместо да се окопае се повдига на-горе и продължава. Но това се отнася само за дълбог сняг,иначе с газ,а където не може с газ,тогава с цялата газ.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • От: Особености при карането на автоматик

                        Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                        че в града чат-пат при зверски задръствания изключвам O/D-то.
                        Това пък защо?

                        Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                        При буксуване не препоръчвам на D.
                        Именно, кажи им че на "д" на първа работи част от кутията, а на "1" работи още една част т.е. общото натоварване е малко по-малко......

                        Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                        ...тогава с цялата газ.
                        ....така, така, ....и "куадра драйв", ама той милия си няма тази благиня. Да купува лифт кит, блокаж и т.н. пък добри хора ще му го сложат (кита де)
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Особености при карането на автоматик

                          O/D-то го изключвам за да не превключва на тия междинните 'предавки', да не се тормози излишно. де да знам, гледам да го 'пазя'.

                          владо не разбрах ако ще трябва да е някъде на 'цялата газ' за да избуксува от снега от спряло положение, на 1/2 ли да го правя или на D? ))

                          иначе и ARB ще има и лифтче ще има, ама всичко по реда си

                          Коментар


                          • От: Особености при карането на автоматик

                            Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                            другото е, че в града чат-пат при зверски задръствания изключвам O/D-то.
                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Това пък защо?
                            )
                            Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                            O/D-то го изключвам за да не превключва на тия междинните 'предавки', да не се тормози излишно. де да знам, гледам да го 'пазя'.
                            така пише и в книжката за ZJ, в града и при изкачвания със завои, когато почне да редува често скоростите, да се изключва OD
                            аз го изключвах и при спускания, като първа стъпка за моторна спирачка..........преди лоста да отиде на 2
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • От: Особености при карането на автоматик

                              При мен миналата зима ми се наложи да слизам от джипа и да се чеша по главата само веднъж - в Родопите! Тръгнах да се разхождам, но с увеличаването на надморската височина и снега ставаше по-дълбок... Стигнах някъде около 50-тия сантиметър и реших да се връщам, защото гумите ми ги нямаше никакви. Движех се по стар асфалтов път (непочистван и без коловози) и реших да обърна... Дадох на задна, застанах напреки на пътя и до там... От долу лед под снега. Започнах да лашкам - по зле - само си заледявах повече леглата на гумите. На "D" джипа си връткаше гумите на празни обороти на едно място сам, а аз отвън със сапьорската лопатка човърках пред гумите, после пак в колата и лашкане но без ефект. На края ми писна, включих бавните, навих максимално волана на дясно и дадох цялата газ - джипа се завъртя на място като танк, влезе си в пътя, изключих бавните и си се прибрах по живо, по здраво...

                              П.П. Лашкането при автомата е полвинчата работа, защото не можеш толкова бързо да превключиш "D" и "R" (1 или 2) и се изпуска пиковия момент в който да се случи това (губи се голяма част от инерцията да не кажа всичката) и излишно се товари автомата само. Затова "сичката газ" със хубаво развъртане на волана в ляво и дясно за да могат предните гуми да излязат от обледеното петно под тях. Хубавото на гранда е, че му трябва много малко "сцепление" да отлепи и след това инерцията си върши работата...
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-12-12, 06:47.

                              Коментар


                              • От: Особености при карането на автоматик

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                П.П. Лашкането при автомата е полвинчата работа, защото не можеш толкова бързо да превключиш "D" и "R" (1 или 2) .
                                При много автомобили, за да превключиш от задна на коя да е предна скорост, трябва да държиш спирачката. При моята съм махнал тази блокировка и се лашка повече от успешно. Дори по-успешно от ръчката. Естествено, че трябва да се прави внимателно и само когато е наистина необходимо.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X