Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при карането на автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Особености при карането на автоматик

    Проблема е в държавата , Франция ....

    Коментар


    • От: Особености при карането на автоматик

      Ето едно интересно четиво, преведено от Руски http://www.subaruclubbg.com/forum/vi...p?f=25&t=14060 ! За мен беше интересно да разбера, че се облекчава работата на автомата, когато в градски условия се кара на позиция 3, за да се предотврати честото блокиране на хидротрансформатора, в което има логика ! А наскоро в специализиран сервиз за автомати видях, че извършват машинна ,пълна смяна на маслото ! Гарантират, че по този метод се сменява 100% количеството, на което съм склонен да вярвам. На повечето места източват 5-6 литра и доливат толкова, но това далеч не е "пълна" смяна, защото има останало старо количество масло, а и боклуци. Естествено смяната е по-скъпа, но според мен си заслужава.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Особености при карането на автоматик

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        ... видях, че извършват машинна ,пълна смяна на маслото ! Гарантират, че по този метод се сменява 100% количеството...
        Как източват конвертора?

        Щото има един начин, ама тогава се сменя не 100%, а поне 200% от маслото..

        Коментар


        • От: Особености при карането на автоматик

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Как източват конвертора?

          Щото има един начин, ама тогава се сменя не 100%, а поне 200% от маслото..
          Изпратих ти клипчето, че тук ще е реклама!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Особености при карането на автоматик

            Благодаря.
            Фирмата е достатъчно известна, за да и се прави допълнителна реклама, но според мнението на експерта, е по-добре да се прави това по конвенционалния начин, а не така.
            По-удобно е да се обясни защо е така, в разговорна форма, а не писмено, че е много за писане.
            Ако на Стоян му се пише..

            Коментар


            • От: Особености при карането на автоматик

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Благодаря.
              Фирмата е достатъчно известна, за да и се прави допълнителна реклама, но според мнението на експерта, е по-добре да се прави това по конвенционалния начин, а не така.
              По-удобно е да се обясни защо е така, в разговорна форма, а не писмено, че е много за писане.
              Ако на Стоян му се пише..
              На мен като обикновен потребител, по-логично и полезно ми звучи пълната подмяна! Интересно ще е да прочета аргументация за обратното! Не разбрах за кой експерт става дума?
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Особености при карането на автоматик

                Естествено, че е по-логична и полезна пълната подмяна. За да е напълно пълна, е добре да се прави не точно така.

                Стоян да пише повече - той е човека!!!

                Коментар


                • От: Особености при карането на автоматик

                  А всъщност и на мен ми е любопитно - защо на автоматите не се сменя всичкото масло?

                  Коментар


                  • От: Особености при карането на автоматик

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    А всъщност и на мен ми е любопитно - защо на автоматите не се сменя всичкото масло?
                    Ами точно по причина, че тук всеки се наема да сменява масло на автомат, за да вземе парите ! Наскоро един познат ми обясни как са му сменили маслото на Субару-то-...източили 6 литра /автомата побира между 9 и 10/ , казали му, че било пълно с боклуци, долели 6 литра и работата приключила!! Е добре де...в тия другите, неизточените три литра, аджеба не са ли останали боклуци?? Според мен по този начин не се "опреснява" толкова старото масло, колкото се "разваля" новото! При автомата всичко е хидравлика, налягане и вискозитет ! Резонно е,ако старото масло е бистро и чисто да се "опресни".защото се разчита на смесването на масло с изгубени качества , с ново такова и получаването на "полусъстарено"., но при почерняло масло с боклуци единствено пълната смяна е решение, че и някаква промивка! Поне според мен..
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Особености при карането на автоматик

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      ................ но при почерняло масло с боклуци единствено пълната смяна е решение, че и някаква промивка!
                      Ако стигне до това положение със сигурност при разглобяването ще се смени цялото количество.

                      Коментар


                      • От: Особености при карането на автоматик

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        А наскоро в специализиран сервиз за автомати видях, че извършват машинна ,пълна смяна на маслото ! Гарантират, че по този метод се сменява 100% количеството, на което съм склонен да вярвам. На повечето места източват 5-6 литра и доливат толкова, но това далеч не е "пълна" смяна, защото има останало старо количество масло, а и боклуци. Естествено смяната е по-скъпа, но според мен си заслужава.
                        Поне на болшинството "американци" от хидротрансформатора няма как да дръпнеш АТФ-то....
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Особености при карането на автоматик

                          То ако е почерняло маслото, това е най-малкия дерт на кутията..

                          А пък дядо Владо, знае какво се прави, като не се отваря конвертора, ама на клиента му идва нанагорно, като трябва да плати двойно и повече количество масло..

                          Ха наздраве, наборе..

                          PS Опссс, освен 2х + масло, пропуснах и два-три филтъра, гарнитури, и ... никой не го прави за без пари, де..
                          Последно редактирано от Veni1; 28-05-13, 18:26. Причина: добавка за филтри, гарнитури, и труд..

                          Коментар


                          • От: Особености при карането на автоматик

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            То ако е почерняло маслото, това е най-малкия дерт на кутията..

                            А пък дядо Владо, знае какво се прави, като не се отваря конвертора, ама на клиента му идва нанагорно, като трябва да плати двойно и повече количество масло..

                            Ха наздраве, наборе..
                            Да, знам за двукратното повтаряне на манипулацията...за това говориш!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Особености при карането на автоматик

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Ами точно по причина, че тук всеки се наема да сменява масло на автомат, за да вземе парите ! Наскоро един познат ми обясни как са му сменили маслото на Субару-то-...източили 6 литра /автомата побира между 9 и 10/ , казали му, че било пълно с боклуци, долели 6 литра и работата приключила!! Е добре де...в тия другите, неизточените три литра, аджеба не са ли останали боклуци?? Според мен по този начин не се "опреснява" толкова старото масло, колкото се "разваля" новото! При автомата всичко е хидравлика, налягане и вискозитет ! Резонно е,ако старото масло е бистро и чисто да се "опресни".защото се разчита на смесването на масло с изгубени качества , с ново такова и получаването на "полусъстарено"., но при почерняло масло с боклуци единствено пълната смяна е решение, че и някаква промивка! Поне според мен..
                              нормалната смяна не е кой знае каква философия и неслучайно в сервизните книжки е написано, че се сменя чрез опресняване, най-често половината масло............ОБАЧЕ, това важи при спазване на сервизните интервали........ като се стигне дотам /посочения от теб случай/ нормалната смяна вече не свърши работа, така че не приравнявай двете неща
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Особености при карането на автоматик

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                нормалната смяна не е кой знае каква философия и неслучайно в сервизните книжки е написано, че се сменя чрез опресняване, най-често половината масло............ОБАЧЕ, това важи при спазване на сервизните интервали........ като се стигне дотам /посочения от теб случай/ нормалната смяна вече не свърши работа, така че не приравнявай двете неща
                                Е как стигна до заключение, че ги приравнявам?? Написал си абсолютно същото, което съм писал и аз...!
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X