Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Това което се обсъжда и възмущава е че въпреки че са високотехнологични се развалят също.А не са направени за ремонт.Даже обратното гледат да се развали и да се набута клиента.И това го казват доста хора които са здравомислещи и работят в тази област!
    И обсъждаме просто моралната страна и дали тази тенденция е правилна ...
    Отговорите отдавна се дадоха в темата и въпреки, че ежедневно се "блъскам" с проблеми породени от новите технологии ,не считам тази идея да е в основата на проблема (резултата).
    Няма как да отстранят "детските болести" като всяка година бълват нови модификации,а за да се види "болестта" трябват поне 8-10г.,за което време пазара е залят със следващите.........
    Мина времето когато една концепция се модернизираше,надграждаше с години и се отстраняваха "детските болести".
    Автомобили не са с онази "ценност от преди 30-40г",днес те се "доближават" до лаптопа и телефона-ползваш,сменяш при първи "прояви"!!!


    -Колко (3-5) заплати са необходими за придобиването на нов "градски" автомобил(реална необходимост) в развитите държави.....-тук някъде е нашето "куче" .........

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Отговорите отдавна се дадоха в темата и въпреки, че ежедневно се "блъскам" с проблеми породени от новите технологии ,не считам тази идея да е в основата на проблема (резултата).
      Няма как да отстранят "детските болести" като всяка година бълват нови модификации,а за да се види "болестта" трябват поне 8-10г.,за което време пазара е залят със следващите.........
      Мина времето когато една концепция се модернизираше,надграждаше с години и се отстраняваха "детските болести".
      Глупости като компютър в подкалника или върху двигателя няма как да минат за "детски болести", ами са си чисто плиткоумие. Говорим за това. А и за "детските болести" истината е някъде по средата. Нови модели се правят често, нови двигатели - не. Един и същи механично двигател много често се слага на много модели за много години. Проблемите на такъв лъсват още с първите няколко десетки гаранционно сменени двигатели. Да, ама много често нищо не се предприема или се правят кръпки, после кръпки на кръпките и т.н.

      Емблематичен например е проблема с дюзите на TLC120, а тоя мотор се произвежда вече.... 19 (деветнадесет) години.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Аз за прости крушки ви пиша,а вие двигатели хванахте,че и електроника в калника се оправдава.......айде чак толкова коли да сме виждали и да ни е ясно кое къде по е трябва или не трябва да е монтирано.


        Какви болести ми говорите като ми сложиш нитче на ролка вместо болт,аз да не съм правен у дупе
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Глупости като компютър в подкалника или върху двигателя няма как да минат за "детски болести", ами са си чисто плиткоумие. Говорим за това. А и за "детските болести" истината е някъде по средата. Нови модели се правят често, нови двигатели - не. Един и същи механично двигател много често се слага на много модели за много години. Проблемите на такъв лъсват още с първите няколко десетки гаранционно сменени двигатели. Да, ама много често нищо не се предприема или се правят кръпки, после кръпки на кръпките и т.н.

          Емблематичен например е проблема с дюзите на TLC120, а тоя мотор се произвежда вече.... 19 (деветнадесет) години.
          Щом се купува и така няма нужда да се сменя
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Аз за прости крушки ви пиша,а вие двигатели хванахте,че и електроника в калника се оправдава.......айде чак толкова коли да сме виждали и да ни е ясно кое къде по е трябва или не трябва да е монтирано.
            Не се сещам за оправдяние за компютър в подкалника, освен плиткоумието на някой "икономист" или кръпка с цел да не се променя драстично инсталация в следващия модел, или "Ей, забравихме да наместим компютъра! Я до утре да сте му намерили място, че вдругиден трябва да е на линията и да бълваме, пък в склада вече са доставили 1000 инсталации."

            Нита на ролката е къде 3 пъти по-евтин за производство като детайл и пак няколко пъти по-евтин като монтаж - 1 удар на преса за производство и втори за монтаж. И проблеми от това не произлизат никакви. При компютъра в подкалника никак не е така - горе ти писаха за саморазпадащи се такива (защото нито сплавта на корпуса, нито конектора са за там). Това хич без да споменаваме топлинни режими и т.н.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Какви болести ми говорите като ми сложиш нитче на ролка вместо болт,аз да не съм правен у дупе
              Ако изкарам един курс в океана при теб дали ще придобия тоя цветист и точен изказ?! Че имам нужда...

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Щом се купува и така няма нужда да се сменя
                От гледна точка на "икономиста" - със сигурност.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  От гледна точка на "икономиста" - със сигурност.
                  До сега не съм попадал на бизнес който не се интересува от печалбата. Та, икономиста е водещ
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    А не произлизат проблеми,да ти го снимам разхвърлян да видиш,механика ми не иска да го пипа,ремъка се сменя под колата,а там броня от моите,няма ти казвам и обтегача къде е наврян,че нямат място у 3 тона кола с преден капак като масата от тайната вечеря.

                    Сдьржам се с езика,че ако се отпусна и отиде,а така съм им набрал
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      До сега не съм попадал на бизнес който не се интересува от печалбата. Та, икономиста е водещ
                      Не точно..В нашата фабрика аз съм водещ
                      Икономиста надигна глава да направим една промяна ама аз директно му рекох: Виж ся - ей тука пиша черно на бяло на едно листче че ще стане такъв проблем и като стане директно тебе ще ебем...и толкоз...
                      По принцип хората се крият в общото...Ама като им кажеш че ще носят персонална отговорност за нещо - и го напишеш официално - хехе друго почват да говорят

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        А защо ангренажните вериги някога караха по половин-един милион километра , а после взеха да ги правят за по 200 хиляди?!
                        Даже простата Лада и Москвич не сменяха вериги.
                        Отделно, че на някои тия вериги се сменят само със сваляне на двигател, това ако не е нарочно, кое?!
                        Като ще се сменя, го правиш удобно, като не можеш, го правиш здраво да не се сменя.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Глупости като компютър в подкалника или върху двигателя няма как да минат за "детски болести", ами са си чисто плиткоумие.
                          Не оправдавам тези "решения",но то вече няма свободно място в коша.
                          (При Пасат 1 -1.6Д, седях на калника и краката вътре в коша докато ровех по двигателя,а сега няма място за "визитна картичка"и Оформят коша по двигателя -като дреха.
                          (Вече не се дразня ,че за смяна на стартера почвам с източването на маслото от скоростната кутия , защото излязоха и по "весели" решения)

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                            Сдьржам се с езика,че ако се отпусна и отиде,а така съм им набрал
                            Абе тука една морячка ме убеждава че този език се получава като пиеш морска вода Аз един път опитах ама …

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              До сега не съм попадал на бизнес който не се интересува от печалбата. Та, икономиста е водещ
                              Мне, рекламистът

                              П.С. Знаете ли, че на новите бусове Фолксваген било нормално да се пълни картерът с нафта, ако караш къси отсечки? Щото аз го научих преди пет минути...от сервиза
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                                Абе тука една морячка ме убеждава че този език се получава като пиеш морска вода Аз един път опитах ама …
                                Не става само с пиене, и псуване трябва на различни езици еле като ти набият решения като тия в морето- там няма Отварям вратата,тегля ти един шут на скапания калник и си еВеш макЯта.

                                е сега под мен са 2 Катерпилара 3208,проверката им е по минута на всеки,носиш си масло и караш,включва се с шут ако трябва и нямат спиране.Предната седмица бях с говнолини,там не само езици учиш ми и на различни богове се молиш,днес си Атеист,нощес будист,утре сектант......кое работи него хващаш,че като ти напише Отидете в сервиза пък аз съм на 300 мили в океана.......НАФЪРФОРИИИИЙ,мамка им педалчета
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X