Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Ся се сетих какво трябва
    Примерно на моя умния колега инженер (с многото дипломи) трябва да му дадеш "умна" моторна лодка- и да го пуснеш да прекоси морето.И като угасне насредата на морето проектирания от него мотор и като изпише "обади се на дилъра" и го оставим без да го спасяваме знаеш ли как ще му доде акъла
    Щото то не става само на бюрото.Трябва да излезеш в морето или сред клиентите.Да те набият едно хубаво и попсуват...И вече проектирането става кадърно..

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Подобни хора проектират ядрени реактори. Страшно е...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първо, продава външния вид, а не здравината. И второ, вече малко коли се купуват, а повечето се взимат на лизинг. Като резултат си вимаш колата дето най-те кефи, а за вторичния пазар ти е все тая, щото ти на практика я наемаш.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          Точно този въпрос има прост отговор.
          . Ей такива ако ти проектират... съвсем нормално е за тях да наврат компа в калника
          Чиста некадърност си е...Или грешка на образованието..Няма практика...
          Дори да има процент такива бройки, в тези решения участват колективи-проектанта не е едноличен "бог" .............

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            Първо, продава външния вид, а не здравината. И второ, вече малко коли се купуват, а повечето се взимат на лизинг. Като резултат си вимаш колата дето най-те кефи, а за вторичния пазар ти е все тая, щото ти на практика я наемаш.
            Добре де това какво общо има с обсъждането? Нали тази тенденция не е само при колите? Тя е при лодките, при битовата електроника, абе навсякъде!?

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Дори да има процент такива бройки, в тези решения участват колективи-проектанта не е едноличен "бог" .............
              Колектив... друг път. Излиза инжинера с дипломата и казва това ще е.И кой от колектива ще му възрази? Икономиста ? Дет ич не знае за какво става дума? Собственика? Който пък ептен не знае и се интересува само от срокове? Мимето секретарката ли?
              Няма кой брат нямааааааа…
              Някой по горе каза че имали армия от хиляди инженери.Вятър имат.Излиза с дипломата от института и влиза в фабриката веднага.И тоз човек ще се опъне? Друг път..

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                Първо, продава външния вид, а не здравината. И второ, вече малко коли се купуват, а повечето се взимат на лизинг. Като резултат си вимаш колата дето най-те кефи, а за вторичния пазар ти е все тая, щото ти на практика я наемаш.
                Ето това се опитвах да обясня с много думи в предишните ми постове в темата. Ама не ми вярват.

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                Добре де това какво общо има с обсъждането? Нали тази тенденция не е само при колите? Тя е при лодките, при битовата електроника, абе навсякъде!?
                Точно по темата си е. Защо сегашните коли са шитове. Ами ето заради това-щото клиента това иска, а не милионник.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]987850[/ATTACH]
                  Остави крушките, ...до горивен филтър или подгревни свещи как се стига на Жука..
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                    Остави крушките, ...до горивен филтър или подгревни свещи как се стига на Жука..
                    Виж ся недей обижда Жукчето, неслучайно в БГ мама е кола на годината.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Подобни хора проектират ядрени реактори. Страшно е...
                      Ъхъ. И примери имаме . Със страшното .
                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      ...Някой по горе каза че имали армия от хиляди инженери.Вятър имат.Излиза с дипломата от института и влиза в фабриката веднага...
                      ... и директно на длъжност "Началник" в "конструкторски отдел" . Това у вашата фирма ли ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Хайде сега ,фирмите са "обявили конкурс" и назначили само неграмотни и некадърни за да провалят качеството....................,
                        Кадърни и можещи има по цял свят. Некадърни, недоучили или с ръце заврени "там" също. Кадровите проблеми не са локално (нашенско) явление.
                        Иначе е ясно, че освен ако не е някоя шуробаджанашка история, никой не търси кухи кратуни за такъв тип работа. Ама някой път е каквото се падне, и докогато и проличи на кратуната че е куха.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                          ... и директно на длъжност "Началник" в "конструкторски отдел" . Това у вашата фирма ли ?
                          То няма такава.. Нашта е малка и реално над конструкторите седят собствениците.Най често на конструкторите се опъват "бригадирите".Или по модерному началник производствена линия.Те са хората дето знаят нещо...ама нещо...А другия дето се опъва е доставчика с думите-Абе сега няма да вземим от това щото онзи не го дава ще сложим от другото..
                          Сега не знам точно как е йеархия в автомобилните фирми ама едва ли е нещо по различно...

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            ...То няма такава.. Нашта е малка и реално над конструкторите седят собствениците....
                            Аха . Значи си говорил за големите . При това - убедително и кристално ясно , се едно си хай левъл мениджър в некоя от тех . Или братчед на изпълнителния директор , та им знаеш спатиЙте
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Кадърни и можещи има по цял свят. Некадърни, недоучили или с ръце заврени "там" също. Кадровите проблеми не са локално (нашенско) явление. .
                              Ама Ицо.. то по нета все не мога да обясня точно... Или не се разбира съвсем точно.
                              Те не са некадърни.В никакъв случай.Колегата ми не е некадърен.Страшно умен е.От мен е по умен.Признавам си го.Но никога не е ремонтирал.Проектира и не си вижда изделието.Не спи с него не го ползва не му знае силните и слабите страни.Никога не е влизал в сервиз.Не го е псувал клиент.Той просто е учил учил учил...и само е учил.
                              Смята наум сложни изчисления но не знае например какво е студена спойка.И … таз спойка проваля цялата работа.
                              Не е некадърен.Чист теоретик е.Един път му дадох от калпавия тинол и не можа да запои нищо че и не се усети..И все ме пита това онова.Как да го кажа не знам.Чувал всичко за жените - ама мен пита как да свали европейка..То..с теория не става

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                                Ама Ицо.. то по нета все не мога да обясня точно...
                                Не съм имал предвид конкретно някого. Говоря съвсем общо.

                                Доколкото съм от другата "страна на барикадата" - от тия на които клиентите им пилят че "нещото" има недомислици или дефекти, съм достатъчно наясно с не малка част от процесите и проблемите. Не в автомобилостроенето, а в друга област.
                                И ми е на езика да спомена, че докато се проектира дадена джаджа, колкото и да го умуваш, каквито и сценарии да обмисляш, винаги има вероятно да пропуснеш нещо. Като в примера ми по-горе - за "бай ония" с обезмаслителя. Там леко съм объркал цената - беше 5лв. за туба от 5л. и разяжда всичко. Та, има неща които не можеш да предвидиш.
                                Ама не ми се влиза в тая тематика, тъй като не виждам особен смисъл, а и вероятно ще се разгорят поредните безумни спорове. Последното е нещо което категорично няма да ми липсва.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X