Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизелов двигател на ЗиЛ 131

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дизелов двигател на ЗиЛ 131

    Здравейте господа.Моля за вашто компетентно мнение относно монтиране на дизелов дв. на зил131.Върти ми се в главата нещо от рода на МАН,Мерцедес, дв. който ще му дойде добре като мошност.Тъй като не съм правил такова нешто,а не съм и виждал,как става точно? На какво трябва да се обърне внимание при монтирането? А и самото зацепване скоростна кутия/двигател как може да стане, стува ли си.

  • #2
    До: дизелов дв. за зил 131

    Всичко става ако си готов да загубиш месец два и 3000лева,но като цяло не си заслужава освен ако имаш двигател.

    Коментар


    • #3
      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

      Има един Д-245, който май става лесно. Късните му модификации са форсирани и много мощни, разработени са по заявка на руснаците за перспективни камиони, които така и не са направени. Не знам колко се произвеждат. Има и зилови дизели, тяхно си производство. Ама въпроса иска ровене при руснаците, не съм се интересувал от много години, не знам какво е дереджето сега.

      Коментар


      • #4
        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

        В Сърница-Пазарджишко има 131 направен с мазов двигател,ако толкова много се интересуваш можеш даго огледаш,мисля че и турбо си имаше,при мен в добринище един познат монтира на 131 двигател от ДТ-75 с турбо компресор,така че колегите са прави варианти много,аз съм виждал зил 130 с манов двигател 6 цилиндъра редови,бях горд притежател на зил 157 с ифов мотор-но тоя вариант е малко сложен без отливан оригинално кожух за скоростите.

        Коментар


        • #5
          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

          По време на (дизелизацията)84-85г. ифови двигатели присаждаха масово на ЗИЛовете но нещо не бяха удачни.Знам една сонда на ЗИЛ131 С Ифов двигател бачкат без да спират.Знам друга с тракторен двигател.ако някой го интересува мога да го заведа при хората да ги види как са ги качили.Най доволен е един качил Манов шестак оригинален на ЗИЛ130.Засичали сме се по кариерите и знам че е от Елин Пелин но не му знам адреса.Виждал съм и румънски шестак на Зил те са лиценз на МАН май не съм сигурен.Ако намериш двигател слагай го и се не бой всичко се искусурява.А забравих имам двама приятели с Зилове легени единия е с тракторен а другия с мерцедесов четвъртак май от 813.Поздрави
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

            В периода 1990-95 година по вестниците срещах доста често обява на някъкв наш АРЗ за монтаж на дизелов двигател на МАН и Мерцедес на камионите ЗиЛ но не помня вече къде го правеха това предполагам че в заводски условия става най добре.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              В периода 1990-95 година по вестниците срещах доста често обява на някъкв наш АРЗ за монтаж на дизелов двигател .
              На село имаме един бензинов ЗИЛ 130 и двигателят му е сменян през 1992 год. в АРЗ гр.Левски. Но дали и дизелови са слагани там - незнам.

              Коментар


              • #8
                До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                При нас в Габрово има два Зила с двигатели от Булгар(МТЗ),ама не са много стока.Бавни са и са сравнително слаби,да не говорим колко са тежки.Единия даже, собственника го свали заради цените на горивата ,и си връща бензиновия,на газ.Само да знаете колко съединителя е счупил.

                Коментар


                • #9
                  До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                  Виждал съм Зил с монтиран амеркански шестцилиндров редови двигател с турбо от комбайн Нова идея. Вървеше прекрасно с него.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                    вече съм решил да монтирам дизел,но какъв да бъде.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                      Ифов.Тежи 540кг и пасва горе-долу нормално тука в моя град имаше преди един 131 на който беше сложен такъв двигател и се представяше доста добре,да не говорим разхода под 30лт.на 100 смесено-Влез в мобилето има един зил с Ифов мотор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                        Миля че ще му дойде слаб.Чувал съм също че трудно палят през зимата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                          При нас в Габрово има два Зила с двигатели от Булгар(МТЗ),ама не са много стока.Бавни са и са сравнително слаби,да не говорим колко са тежки.Единия даже, собственника го свали заради цените на горивата ,и си връща бензиновия,на газ.Само да знаете колко съединителя е счупил.

                          Колега,има решение минава се маховика на струг+болтовете и проблема с чупенето на сиединителя е решено,имам Газ 53 с болгаров двигател и зилови скорости.До сега не съм имал проблеми с мощноста нито с харченето доста по-икономично е от оригиналния бензинов двигател.131 е нормално да вдигне разхода все пак там са 3 моста,виждал съм Виетнамка със болгаров(МТЗ)мотор с турбокомпресор,това е около 100+конски сили.Ифов има един бонус тежи около 650кг,предния мост става по ефикасен

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                            Първоначално публикуван от kiko05 Преглед на мнение
                            Миля че ще му дойде слаб.Чувал съм също че трудно палят през зимата.
                            Пълен боклук,ще съжаляваш защо си си хвърлил труда и парите на вятъра.
                            Колега зависи за какво ползваш камиона,но да знаеш че от всички масови двигатели дето се намират по лесно ,няма такъв дето да ти върши добра работа.Виж ако намериш вече някой Мерцедесов или Ивеко или Ман ,това е друга работа,но ще ти е трудно присаждането.
                            Това ми мнение е продиктувано от икономическа гледна точка,друг е вече въпроса аком разполагаш с неограничен бюджет,и искаш да си удисаш на мерака.
                            Все пак успех,не е много лесно и приятно начинание,аз съм минал по този път,и повярвай не ми се повтаря.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дизелов двигател на ЗиЛ 131

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Пълен боклук,ще съжаляваш защо си си хвърлил труда и парите на вятъра.
                              Колега зависи за какво ползваш камиона,но да знаеш че от всички масови двигатели дето се намират по лесно ,няма такъв дето да ти върши добра работа.Виж ако намериш вече някой Мерцедесов или Ивеко или Ман ,това е друга работа,но ще ти е трудно присаждането.
                              Това ми мнение е продиктувано от икономическа гледна точка,друг е вече въпроса аком разполагаш с неограничен бюджет,и искаш да си удисаш на мерака.
                              Все пак успех,не е много лесно и приятно начинание,аз съм минал по този път,и повярвай не ми се повтаря.
                              Аз мисля, че и мазовия е добър вариант.Не съм го пробвал, но отдавна ми се върти нещо такова в главата за мойта машинка.За двигателя на МАЗ все суперлативи слушам, знам ли?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X