Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камаз 6х6

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Освен това не може да се ползва самонапомпващото устройство а то е много полезно .
    това е от най важните екстри на тия камиони.

    Коментар


    • От: Камаз 6х6

      Голяма слабост на зиловете е твърдо свързаните задни мостове.По-добре ще е ако бяха като на камаза с междуосев диференциал. При този товар как се справят диференциалите. Имах зил 131 и заради това го махнах-много чупеше задни диференциали.Товарих го с 12 кубика пространствени,а тук товара е доста повече

      Коментар


      • От: Камаз 6х6

        имал сьм 5 зил 131,два урал 4320 и този зил.досега нямам счупен диференциял/освен на този синия зил/защото се беше отвила гайката на пиньона.дано не ме стига такова нещастие.според мен всичко зависи от карането на камиона и поддрьжката.

        Коментар


        • От: Камаз 6х6

          Добър вечер! И аз като теб съм маниак на тази тема. Ресьорите също съм ги подложил, на една от снимките се вижда,как правя въпросните клинове - да е с резба, да не дава, да се разчекне ушето. Качвам снимки на ифовските джанти и на конверсираните 20цолови джанти от старо ремарке за Камаз 4310 6х6
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Камаз 6х6

            Колеги да питам за една Ифа л60 4х4 торачка има проблем с гумите.
            Оригиналните били 18/70/20 ,но вече ги нямало идеята че трябва да са балонни.
            От къде да намерим подобни или да заменим с други ,че човека да си върши пак работата спокойно.
            От пред е на 385/65R22,5 но това си е шосейна гума и като я натовари и влезе в нивата става страшно общо тегло 11-12тона.
            Някой ако има идеи ,ще съм благодарен ако сподели опит и т.н
            Мартин Димитров
            УАЗ

            Коментар


            • От: Камаз 6х6

              Всяка една 20цолова гума ще стане. Може да вземеш от унимог - по-назад в темата съм ги снимал, размера е 385/80/20 или от Урал, там е изврастно високо с тия гуми. Или стреляйте на високо, зависи как ви са парите - оригинални гуми за Камаз 6х6 или пък супер балонните от Краз 6х6. Варианти много, всичко е според възможностите.

              Коментар


              • От: Камаз 6х6

                Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                имам три раздатки за урал но неискам да слагам такава точно защото предния мост е зацепен постоянно.аз искам от 131 и да го включвам когато искам.чупят се и ураловите раздатки но определено са по здрави от зилова и камазова.
                Няма вариант да строшиш уралска раздатка или уралска лебедка . Урала на снимката вече едни 10 години зимата е дежурен влекач на Витиня . В тежки дни през целия проход тегли тирове по 40++ тона по 10 - 12 - 24 часа колкото се наложи за да държи прохода отворен. Като оператора знае какво прави с машината Урал прави чудеса .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Камаз 6х6

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  Добър вечер! И аз като теб съм маниак на тази тема. Ресьорите също съм ги подложил, на една от снимките се вижда,как правя въпросните клинове - да е с резба, да не дава, да се разчекне ушето. Качвам снимки на ифовските джанти и на конверсираните 20цолови джанти от старо ремарке за Камаз 4310 6х6
                  при мен сьс резба неможе да стане защото имам по още един лист и клиновете сьм ги набил сьс зор.ако е сьс резба ще се замаже.тези сивите ли ги прави стругара?да вьв последствие разбрах че има два модела джанти за ифа .питах за такива джанти сьс 8 дупки ама хем трудно се намират апа и едни пари нее истина.та ако се наложи май ще вземам от зил 131.

                  Коментар


                  • От: Камаз 6х6

                    Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                    Колеги да питам за една Ифа л60 4х4 торачка има проблем с гумите.
                    Оригиналните били 18/70/20 ,но вече ги нямало идеята че трябва да са балонни.
                    От къде да намерим подобни или да заменим с други ,че човека да си върши пак работата спокойно.
                    От пред е на 385/65R22,5 но това си е шосейна гума и като я натовари и влезе в нивата става страшно общо тегло 11-12тона.
                    Някой ако има идеи ,ще съм благодарен ако сподели опит и т.н
                    мисля че вьв олх гледах точно оригинални гуми за ифа.

                    Коментар


                    • От: Камаз 6х6

                      Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                      при мен сьс резба неможе да стане защото имам по още един лист и клиновете сьм ги набил сьс зор.ако е сьс резба ще се замаже.тези сивите ли ги прави стругара?да вьв последствие разбрах че има два модела джанти за ифа .питах за такива джанти сьс 8 дупки ама хем трудно се намират апа и едни пари нее истина.та ако се наложи май ще вземам от зил 131.
                      Сивите са правени на лазерна машина, направили са уникална работа хората. Каква цена ти обявха за джантите - 200лв?

                      Коментар


                      • От: Камаз 6х6

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Сивите са правени на лазерна машина, направили са уникална работа хората. Каква цена ти обявха за джантите - 200лв?
                        да.а зиловите са по 50лв.

                        Коментар


                        • От: Камаз 6х6

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Няма вариант да строшиш уралска раздатка или уралска лебедка . Урала на снимката вече едни 10 години зимата е дежурен влекач на Витиня . В тежки дни през целия проход тегли тирове по 40++ тона по 10 - 12 - 24 часа колкото се наложи за да държи прохода отворен. Като оператора знае какво прави с машината Урал прави чудеса .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-9f59782ee0e2f1c2b6e8d9663b32be6a-V.jpg
Прегледи:1
Размер:249.4 КБ
ID:5784693ето какво видех при един колега.направо се е разцепила.

                          Коментар


                          • От: Камаз 6х6

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180326_175734.jpg
Прегледи:1
Размер:220.3 КБ
ID:5784731ето как са срезали карданите.ако нещо от тях те устройва имаш го.

                            Коментар


                            • От: Камаз 6х6

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180331_151542.jpg
Прегледи:1
Размер:513.2 КБ
ID:5784998Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180331_151547.jpg
Прегледи:1
Размер:381.9 КБ
ID:5785002Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180331_151611.jpg
Прегледи:1
Размер:441.3 КБ
ID:5785003Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180331_151624.jpg
Прегледи:1
Размер:497.1 КБ
ID:5785007тези два дни беше хубаво времето и ето резултат от свьршената работа.предния мост окончателно завьрзан намясто.заден мост,ревизия и преправяне на спирачни камери готов.остава среден мост но го дават валежно време значи е ред да седнеме на по ракия.наздраве.

                              Коментар


                              • От: Камаз 6х6

                                Стойките на мембраните ще станат да се удължат, не е проблем. Обаче, как ще стане фатката с ексцентриците, или ще ползваш тези от мостовете на 133-то?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X