Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Камаз 6х6

    хиаб 140 е тежьк кран.сложи го зад кабината и си рашаваш проблема.няма да местишнищо.дори и да преместиш мостовете назад пак ще вдига предницата на баир и няма да натоварва на предния мост който е най важен зада излезнеш.джанта имам но ще ти е далече до самоков да я взимаш и врьщаш.

    Коментар


    • #77
      От: Камаз 6х6

      Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
      хиаб 140 е тежьк кран.сложи го зад кабината и си рашаваш проблема.няма да местишнищо.дори и да преместиш мостовете назад пак ще вдига предницата на баир и няма да натоварва на предния мост който е най важен зада излезнеш.джанта имам но ще ти е далече до самоков да я взимаш и врьщаш.
      Справих се за джанта (благодаря много иначе!). Това обмислям аз, да го сложа отпред крана. Като дръпна мостовете назад, ще видим как ще продължим

      Коментар


      • #78
        От: Камаз 6х6

        точно това ти казвам че като сложиш крана отпред,разпределяш правилно тежестта а като е отзад винаги предния мост е вдигнат и непомага.другото е че ако е отзад си затварчш каруцерията и можеш да товариш само 4ки. и най горе 2-3 петици.когато е отпред можеш да товариш всичко.ето ти снимки на моя да видиш как е.от опит ти казвам че е подобре.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #79
          От: Камаз 6х6

          Добър вечер! Колеги, това е от днешното "разчленяване" на руския кокал. Утре ще махна смешния осем тоннен кантар, че като му гледам тръбата, дето държи двата кантара, направо ми се плаче. Приготвил съм от 12тоннен самосвал, като ще подсилим и ресьорите малко. Ще се опитвам да качвам снимки от процеса на работа. Поздрави
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #80
            От: Камаз 6х6

            Добър вечер! Колеги, малко имаше застои около Камаза, че хвана един 80см сняг при мен. Днеска успях да поработя малко. Х-са е измъкнат от рамата, почистено и потготвено за боя, че много гнилоч, където лежи кантара и Х-са. След като върна мостовете назад, барбар с Х-са, на негово място съм приготвил една много масивна и здрава греда. Взех я от Камаз 4х4, която стои над ресьорите, като хем държи шасито да не се раздели, хем държеше и ресьорите. Лека полека напредваме с преобразуването на тоя дъртак в нещо годно за каране.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #81
              От: Камаз 6х6

              Ти си луд за три села! Поздрави за ентусиазъм ! Дано се получи и ти върши работа че много труд хвърляш!
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • #82
                От: Камаз 6х6

                Добър вечер! Днес ми останаха няколко часа след обяда и успях да скалъпя некой работи по кокала. Всичко е боядисано, позиционирано и стегнато. Имам работа по стойките за реактивните щанги, при демонтажа, заминаха резбите. Ако стругра се справи утре, най-късно до вечерта съм качил кантара и ще върна мостовете на място.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_115035.jpg
Прегледи:1
Размер:240.6 КБ
ID:5783544Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_175600.jpg
Прегледи:1
Размер:218.8 КБ
ID:5783555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_175552.jpg
Прегледи:1
Размер:253.0 КБ
ID:5783554Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_175546.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5783553Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_155642.jpg
Прегледи:1
Размер:246.9 КБ
ID:5783552Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_155630.jpg
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:5783551Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_155627.jpg
Прегледи:1
Размер:216.3 КБ
ID:5783550Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_155622.jpg
Прегледи:1
Размер:219.6 КБ
ID:5783549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_155608.jpg
Прегледи:1
Размер:221.3 КБ
ID:5783548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180309_150805.jpg
Прегледи:1
Размер:278.1 КБ
ID:5783547
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #83
                  От: Камаз 6х6

                  браво.добре се справяш.а сьс удьлжаването на кардана какво става?ти ли ще го правиш или ще го давш да го правят?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Камаз 6х6

                    Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                    браво.добре се справяш.а сьс удьлжаването на кардана какво става?ти ли ще го правиш или ще го давш да го правят?
                    По ирония на съдбата, не мога да заварявам и ще се наложи да прибягна до ослугите на някой мухльо. Отрезал съм заднище от бордови Камаз, като съм замислил, удължението да е около 1метър, за целта ще пъхна още един Х, след това ще сложа удължението назад. Намирам некой да го завари, връщам Х-са назад и да държи двете рами ( Верно става малко по-тежко, но поне ще е надеждно и здраво).

                    Коментар


                    • #85
                      От: Камаз 6х6

                      Като гледам къде е раздатката, може да пасне и някой от оригиналните кардани за самосвал. Там има кутия с бързи/бавни и без, съответно и два различно дълги кардана.

                      ПП: Между другото, при тоя сериозен тунинг, сега е момента за кутия с бързи/бавни. Има полза от нея при каране, а и превключва предавката към силоотводния вал, та ще имаш и две предавки за помпата на крана.
                      Последно редактирано от cecoa1; 09-03-18, 19:29.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Камаз 6х6

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Като гледам къде е раздатката, може да пасне и някой от оригиналните кардани за самосвал. Там има кутия с бързи/бавни и без, съответно и два различно дълги кардана.

                        ПП: Между другото, при тоя сериозен тунинг
                        Кардана е нещо куче марка и си е само за 6х6 Камаз. Фланците, нито са Урал, нито са Маз. Та ще иска да го удължавам тоя с колкото изисква. Мислих за бързи бавни, но ще сменям двигателя с Мерцедес V6 или ако позволява V8. Затова няма да пипам мотора за сега, че е на реални 30 000 ( поради тая причина, тайно се надявам, да устиска до есен). Следващия тунинг, ще е усилване закрепването на раздатъчната кутия, че тия руснаци го са направи от солети - за него ще пускам подробни снимки и обяснения. Разбрах, че това им е слабото място - къртят уши, планки и падат раздатъчни кутий

                        Коментар


                        • #87
                          От: Камаз 6х6

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          По ирония на съдбата, не мога да заварявам и ще се наложи да прибягна до ослугите на някой мухльо. .
                          Четейки темата срещам тази мисъл................... Дано заварчикът ВИ не Я прочете.
                          (Всичко което казвам-мисля,но не всичко което мисля-казвам)

                          Коментар


                          • #88
                            От: Камаз 6х6

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Четейки темата срещам тази мисъл................... Дано заварчикът ВИ не Я прочете.
                            (Всичко което казвам-мисля,но не всичко което мисля-казвам)
                            Аз си го казвам с пълна честност и без да угризение. Колкото и да са майстори, колкото и да са добри, верно тука има един заварчик и оная му работа е кадърна ама е тотален алкохолик и само ми лази по нервите.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Камаз 6х6

                              апа за стругари да неговориме.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Камаз 6х6

                                Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                                апа за стругари да неговориме.
                                Е па кво не им харесваш на стругарите!?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X