Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камаз 6х6

    За лостовата система проблема мисля да го реша по следния начин. Взимам цялата система от камион Мерцедес с 6 степенна кутия, като ще я напасна на мястото на камазовската система.
    От грубите измервания, за сега 6 степенна се събира точно, без да иска интервенция по радзатъчната кутия.
    Разбирам, че турбинираната версия на този мотор има разлики, но ще рискувам и ще му " метна" едно турбо, та даже, мисля и интеркулер да слагам. Обаче това в последстивие на тунинг-а, ще го глася.
    Печката ми е жал да я фърла на скраб, затова ще я демонтирам, може пък на някой да му потрябва.

    Коментар


    • От: Камаз 6х6

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Радвам се, когато хората му се радват на камиона. Не очаквах, че ще предизвика такъв фурор - постоянно получавам оферти - " продай ми го, та продай ми го".
      Прекалено много труд и мерак фърлих в този камион, за да го дам на някой да се радва на готово
      Още е в процес на довършване. За сега е на 95% готов.
      Остават ми документалните работи, обаче съм на края на финасовите възможности и ще почката малко.
      Реално разходите по регистрация са към 5 000лв. 1 480лв технотест, 2350 екотакса и другото е за табели и рушвет.

      Коментар


      • От: Камаз 6х6

        Еко таксата от скоро я сложиха за камиони и автобуси. С тая еко такса покупката на нов внос доста натежава.

        Коментар


        • От: Камаз 6х6

          Аз имам малко отклоняващ се въпрос ако е удобно.GPS предавател кога ще монтираш?Когато го регистрираш или още на транзитните номера?И ако слагаш сега, и го впишеш в горското после можеш ли да промениш данните в РДГ-то когато си сложиш Български номера?Питам те понеже и аз съм пред същия казус, камиона не е със сменявани номера а ми трябва, и незнам как да процедирам с гпс-а.
          harley davidson-fan

          Коментар


          • От: Камаз 6х6

            Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
            Аз имам малко отклоняващ се въпрос ако е удобно.GPS предавател кога ще монтираш?Когато го регистрираш или още на транзитните номера?И ако слагаш сега, и го впишеш в горското после можеш ли да промениш данните в РДГ-то когато си сложиш Български номера?Питам те понеже и аз съм пред същия казус, камиона не е със сменявани номера а ми трябва, и незнам как да процедирам с гпс-а.
            След като мине регистрация, ще се монтира ГПС. Не знам как става смяната на регистрация и прочие, но нем мисля, че ще е проблем

            Коментар


            • От: Камаз 6х6

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Другото не ми трябва, може да се мисли нещо - не е проблем!
              Ако си сериозен, да отвориш нова тема и нека бъде обсъдено.
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • От: Камаз 6х6

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Тоя от 1982г е фейслифт, иначе преди това няма с турбо и се слагат от OM401 до 403, т.е от V6 до V10.
                Цецо здравей ти си човека за автобусите аз не съм бил роден тях години.
                Не остава време от счупени камиони да видя на работа из букварите кво има.Утре ще отида специално да си взема четиво .
                А ако има и табелка на СК.К сигурно ,ще има някаде из книгите подобните самосвали и 6х6 и ще мога да сравня .
                Всичко е възможно разновидности много.
                Мартин Димитров
                УАЗ

                Коментар


                • От: Камаз 6х6

                  Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
                  Аз имам малко отклоняващ се въпрос ако е удобно.GPS предавател кога ще монтираш?Когато го регистрираш или още на транзитните номера?И ако слагаш сега, и го впишеш в горското после можеш ли да промениш данните в РДГ-то когато си сложиш Български номера?Питам те понеже и аз съм пред същия казус, камиона не е със сменявани номера а ми трябва, и незнам как да процедирам с гпс-а.
                  Протокол за монтаж на ГПС се изисква преди да ти бъде издадено разрешително за достъп до даден обект. Ако няма да вкарваш камиона с транзитните в гората няма да ти е необходим, ако в тоя един месец в който ще ти важат транзитните го пускаш да работи бе трябвало със транзитните/старите номера/ да бъде издаден протокола. На твое място бих си направил копие преди да сменя талона на камиона за да бъдаа видно, че става дума за същия камион след смяната.

                  Коментар


                  • От: Камаз 6х6

                    С тези GPS-и не ми е много ясно на мен как стоят нещата. През 2006 година сякохме собствена гора и я возихме със собствен камион. Сега трябва да се прережда гората. Не знам като е собствена, необходим ли е GPS. Сега разполагаме с трактор.

                    Коментар


                    • От: Камаз 6х6

                      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                      С тези GPS-и не ми е много ясно на мен как стоят нещата. През 2006 година сякохме собствена гора и я возихме със собствен камион. Сега трябва да се прережда гората. Не знам като е собствена, необходим ли е GPS. Сега разполагаме с трактор.
                      Необходимо е, ако ли не, иска да търсиш камион, които е оборудван.

                      Коментар


                      • От: Камаз 6х6

                        Ахаа, Миналата година на село имахме паднал орех от бурята. Два курса направих с трактора, като разрешение за отсичане и разрешение за извозване ни даде кметицата на селото. Само че ореха се намираше в дворно място в селото. Може би съм извадил късмет че не ме спря никой. В разрешителното за извозване беше написано че в рамките на 12 часа трябва да се превозят. Беше вписан номера на трактора и номера на ремаркето.

                        Коментар


                        • От: Камаз 6х6

                          кметовете са друга дьржава.нашия кмет си има три жени които се занимават точно сьс такива /общински сечи/изпраща ги и ти решават проблема сьс кметска бележка за извоз.вьпреки че има общинско лесничейство.иначе,без джпи ес горския неможе да издаде документ за дьрвесината,защото камиона го няма вьв системата.

                          Коментар


                          • От: Камаз 6х6

                            Добър вечер! С много зор, сърцето на Ханс излезна. За да извадиш това нещо си иска доста работа. Сега нагледно се убедих, че тая кутия е смешно малко, като от Зил.
                            В тоя ред на мисли, търси се 6 степенна от камион, нещо на човешка цена. Ако има колега, които е слагал на трактор или нещо друго и му е излишна - на драго сърце бих я " обрал"
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Камаз 6х6

                              като я гледам баш като зилова.

                              Коментар


                              • От: Камаз 6х6

                                Личното ми мнение като шофьор е, че на тоя камион би било по-добре оригинален камазов с турбо (всъщност е с две турбини - 240 или 260к.с.), плюс оригиналната кутия но с бързи и бавни.
                                Тоя Мерцедес е 9,6 литра, 192к.с. Т.е. по-малък и по-слаб от сегашния камазов. Каквото и смислено турбо да му се сложи, пак е до никъде, дори и да се уцелят настройките, което въобще не е лесно и сигурно (казах вече, не е мислен за турбо).
                                Шестстепенна кутия от камион си е цифра, а вероятно трябва да е и с извод за хидравлична помпа и плюс самата помпа.
                                Шестте скорости едва ли ще му помогнат много, но камазовата с бързи и бавни определено си е плюс, ползват се като половинки и много по-добре си пасва на тоя камион.
                                Освен това уреждането на документите на камиона би било трудно, плюс още доста работа по слагането на Мерцедесовия мотор, а очаквания ефект е от слаб до въобще съмнителен.

                                На Запад, такъв двигател и скорости могат да са доста ценни (вероятно по-скъпи от цената на автобуса у нас). Просто има ентусиасти, колекционери и на автобуси.
                                Ако все пак не ги слагаш, може да ги лъснеш, снимаш, и пуснеш да се продават в ибей.

                                А тунинга на КамАЗ-а, примерно може да си продължиш с по-смислени идеи.

                                ПП: V6 от тия, става, но по-новия, и оригинално с турбо. Той е по-голям с около два литра обем. И кутия с половинки, винаги е по-добре.
                                Последно редактирано от cecoa1; 16-09-18, 23:57.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X