Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще доведе ли фамилията "Starship" нова ера в космонавтиката?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вчера за малко да полети, ще чакаме утре. Дано стане от първия път, стискам палци. Иначе ще има ама голямо БУМ.

    Коментар


    • Дано, ама съм по-скоро песимист. Нямат убедително успешен полет с тия двигатели до сега. Вде нещо е на косъм, въпреки очевидния напредък.

      Не се съмнявам че ако някои бели якички не споразят работата с кинтите, ще се стигне до успешен край. Но за разлика от друготе им успехи, това все още не е и скоро няма да е комерсиално нужен продукт, та моделът на финансиране е малко "яка му гърбина на Мъск".

      Всъщност аз имам някакво усещане че ще има и нова версия Falcon с тия двигатели, като ги докарат като надеждност колкото сегашните. Особен предвид че още по проект са мисляни да са с много по-голям ресурс. Може и да бъркам, но поне официално идеята на Raptor-ите е да се преизползват значително повече пъти от Merlin-ите, които вече преизпълниха плана по тоя параметър.
      Последно редактирано от sparkybg; 18-04-23, 14:12.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Вдругиден ще е, на 20-ти.

        Признавам, че не следя проектите на Мъск с подробности, само се кефя, че най после има някакъв напредък с цивилните космически програми.
        А това е нещо наистина голямо. Два от онези 19- етажните блокове в Надежда един върху друг, че и отгоре

        А не само да си мерят хиперзвуковите ... работи.

        Коментар


        • Ето линка, след час се очаква да се състои първият полет!

          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • Полетя, но не можаха да се разделят Старшип от Суперхеви. Имаше голямо бум горе но не показват подробности засега.
            Все пак е набиране на данни и опит, но много скъп опит.

            Коментар


            • Веско
              Веско коментира
              Редактиране на коментар
              Не можа да се отдели втората степен и го взривиха. Достигна височина за отделяне, скорост 2000 км/час, и максимално аеродинамично натоварване, така, че първата част от теста мина добре.

            • Паджеровод
              Паджеровод коментира
              Редактиране на коментар
              Направи ми впечатление, че още от старта започнаха да изключват двигатели. Достигаха на моменти до 6. Не бяха симетрично разположени, което мисля значи, че е аварийно. Може би това е попречило на завъртането за откачване на първата степен.

          • Интересното е че 5 дигателя не работеха, един от тях работеше от време на време, но това все пак не доведе до никакви драми. Те и това ще коригират, но явно системата вече започва да е достатъчно аварийно-устойчива, което само по себе си е впечатляващо. Много се надявам следващия опит да значително по-успешен. Надали и самите те са очаквали проблем точно с отделянето. Аз със сигурност очаквах всичко друго, но не и това. Факта е че явно в периода на привидно затишие са бачкали яко, което е супер. Дано така да продължат!

            Може би това, за което най-съжаляват е че не си тестваха вакуумната версия на двигателя и топлинния щит на Starship-а.
            Последно редактирано от sparkybg; 20-04-23, 18:26.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X