Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    А спри с лигнята! За НАТО-вското обучение не знам, но на турското си му нямаше нищо.
    Въпросът беше откъде сте толкова запознати със Самодържеца?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Въпросът беше откъде сте толкова запознати със Самодържеца?
      По линията на НТР
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Това как да го разбираме?
        Ако беха танганайци (това при положение, че Танганайка беше член на ОТАН), нещо по-неприемливо ли щеше да бъде?
        Е кой как иска да го разбира,аз примерно в тия дни предпочитам Поляци пред Турци да летят над нас.
        От двете злини ти коя предпочиташ,да видя дали сме на едно мнение.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Е кой как иска да го разбира,аз примерно в тия дни предпочитам Поляци пред Турци да летят над нас.
          От двете злини ти коя предпочиташ,да видя дали сме на едно мнение.
          Аз не само в тия дни, а изобщо откак сме в НАТО. При това не само ги предпочитам пред турци, а пред всичките ни съседни държави, без значение кой им е по ръководните постове.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Въпросът беше откъде сте толкова запознати със Самодържеца?
            От четене на книжки и сладки приказки в пушалнята.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            По линията на НТР
            Подготовката на чужди ВС е малце нещо извън сферата на компетентност на НТР.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Аз не само в тия дни, а изобщо откак сме в НАТО. При това не само ги предпочитам пред турци, а пред всичките ни съседни държави, без значение кой им е по ръководните постове.
              Аз предпочитам ние да си летим в нашето небе .
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Въпросът беше откъде сте толкова запознати със Самодържеца?
              В турската армия през годините са присъствали доста американски военни инструктори в предвид близките отношения в които бяха и още до някъде са двете държави . Голяма част от турския военен елит който сега Ердоган унищожава е завършил пак в щатите различни военни академии . До голяма степен с отчитане на местните особености турската армия е структурирана както американската и повечето натовски армии . Освен това си имат една съвсем реална война с кюрдите .
              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              , си нямаха ЗКПЧ-та,.
              .Спокойно сега Ердоган ще им сложи ходжи във всеки взвод
              Последно редактирано от sek.1; 04-08-16, 09:25.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Е кой как иска да го разбира,аз примерно в тия дни предпочитам Поляци пред Турци да летят над нас.
                От двете злини ти коя предпочиташ,да видя дали сме на едно мнение.
                Ми не сме на едно мнение, щото аз това точно като злина не го приемам, зло ми идва малко силно определение в случая.
                Сега, не съм запознат с подробности по съюзния договор, но немам притеснения от таковата специфично естество по линия на това кой ще охранява въздушното ни пространство, щом ще се извършва по линия на НАТО. Не ме е страх,договора ме пази от подобни изцепки (предполагам). По-скоро бих имал притеснения относно това кой е той, по линия на материално-техническо обезпечаване и бойни способности. Тука вече идва ред на сравнение между ВВС на Полша, Турция и Гърция. Румънците не ги слагам в сметката, че те още се учат с техните Ф-16. Драмата с родните ВВС е във това, че се губят способности и постепенно се разпада нещо, градено сто години, което би глътнало огромен ресурс за да се навакса. Разбира се не на последно място и чест, и национална гордост, национално самочувствие и дух - на който е останал все още да му говорят нещо тия думички. А също така и да не забравяме обидното вечно оправдание за липсата на пари.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  По линията на НТР
                  Дай да започнем от тук - ти служил ли си (казарма), къде, колко и като какъв? Ако да - как си определяш службата? Отделно, извън наборната служба - служил ли си на тая държава, на Родината? Би ли служил, ако се наложи? Зная, че някъде имаше тема кой къде е служил, ама сигурно е прекалено голяма за разлистване, а и тук малко да разширим нещата.

                  Не забравяйте, че често пъти 100 кила прочетени информации в нета не тежат и колкото кило опит.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Ми не сме на едно мнение, щото аз това точно като злина не го приемам, зло ми идва малко силно определение в случая.
                    До тук сме на едно мнение,аз не го приемам като късмет също,НО:

                    Алтернатива да предложиш или да имаме?


                    И никой не сравнява и не трябва да сравнява ВВС на Полша с тия на Турция или Гърция,ако е така то никой не трябва да лети срещу Турците ако на кантара са близки и не толкова близки съседи.


                    Алтернатива за опазване на границите да имаме?Това ми е въпроса.И аз знам как става с черен хайвер ма като няма муам пръжки
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Все забравяме,че ВВС не са само самолети,преди беше ВВС и ПВО а сега някъде ПВО-то се изгуби а там освен ракети има и РТВ и свръзки и РТР ,че и РЕП.Едно без друго не може.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ...Спокойно сега Ердоган ще им сложи ходжи във всеки взвод
                        Челният опит е налице, разработено е и съответно обородване. Само трябва да си го поръчат със съответните атрибути (кубето спокойно си се връзва за минаре, само кръста трябва да е полумесец).


                        "...передвижной православный храм. В походном положении он внешне очень напоминает обычный армейский полноприводный «КАМАЗ» защитного цвета. Внутри мобильной церкви есть все нужное для проведения православных богослужений. При этом храм оснащен встроенным модулем жизнеобеспечения, автономным генератором и комплектом мультимедийного оборудования. Храм уже прошел успешные тесты на учениях десантников в Новороссийске, Туле и Ульяновске. Передвижной храм на колесах предназначен для духовного окормления десантников (пастырское попечение о спасении, заключающееся в духовном наставничестве и молитве) в полевых условиях - во время учений, а также в условиях вооруженных конфликтов и локальных войн. Как утверждают военные, в будущем такими передвижными храмами планируют оснастить все части Вооруженных сил России и соединения постоянной боевой готовности..."
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Всъщност няма нищо ново в тази практика. В Русия просто всичко се качва на някакъв КамАЗ, иначе в литературата подробно са описани проповеди и други свещенослужения на открито, в палатки и под временни конструкции.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Не е интересен камазът и дали не е газка. Въпросът е в челния опит и обстоятелството, че и да въведе Ердоган ходжи в армията, съвсем няма да е "първопроходец" (в съвремието става дума).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                              Алтернатива да предложиш или да имаме?





                              Алтернатива за опазване на границите да имаме?
                              Значи глей ся, коментирал съм единствено изказването ти относно поляците. Толкоз. Не разбрах, ако са танганайци някакви от НАТО, проблем ли ще е.
                              Та алтернативата ще дойде по тая линия, натовска демек. Като поради някакви си наши вътрешни причини не можем да "вдигаме самолета", натовците ни дават алтернативата те да ни охраняват въздушната граница. Отделно, вече на ниво изпълнител пак има алтернативи, например споменатите Турция, Гърция, Полша.
                              А защо например Турция е неприемлива в очите на редовия българин, няма нужда да обяснявам, а и вече веднъж съм го споменал. Но с повечето неща се свиква, още повече, че се касае за сигурността. За всички останали аспекти на мисията по охрана на въздушното пространство се доверявам напълно на договора.

                              Е, има и интересни неща, например ако ни охраняват турските ВВС биха ли свалили някъде около нашата граница руски разузнавач нарушител.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                А защо например Турция е неприемлива в очите на редовия българин, няма нужда да обяснявам...
                                Турция май скоро ще стане неприемлива за цялото НАТО и ще изхвърчи от него.
                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Е, има и интересни неща, например ако ни охраняват турските ВВС биха ли свалили някъде около нашата граница руски разузнавач нарушител.
                                Поляците биха го направили с удоволствие Ама ние ще си имаме алиби - не бяхме ние, братушки, поляците бяха!!
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X