Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Че то няма 240 раптъри, а пък и не били успели да симулират самите пилоти
    То 'щото Су-та има. Какво значение има това, нали е симулация.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      За Днес, 16:19 #163.

      Виж му само борден номер. Снимката не е от вчера, и дори не е от тази година.
      Че кой е казал, че е?Инцидента беше, ако не греша, през 2011г. на МАКС.Мисля, достатъчно ясно съм го написал.Просто посочвам, че е от същата дясна страна...
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        nitro-висшия пилотаж според теб е само "камбана" и "кобра" ли...?!
        също така може да си сигурен, че на последни модели изтребители летят най-добрите, които много вероятно правят всички възможни(и невъзможни) фигури!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          То 'щото Су-та има. Какво значение има това, нали е симулация.
          Добре де, през изминалите години бе апокрифно оповестен резултат от подобна симулация, резултата от която показваше, че ф-35 не ще успее да осигури желаното въздушно превъзходство на страните, бъдещи оператори на типа.Точно срещу су-та.Също бе направена и симулация относно възможностите за доразвиване на типа, с подобен извод - че ф-35 няма възможностите за развитие, които към момента обладават конкурентите(разликите идват от моментното ниво на развитие на платформите - едната е зряла конструкция, позволяваща интегрирането на вече готови пакети за ъпгрейд за повишаване на възможностите, другата е тепърва прохождаща и изначално изцедена откъм възможности).Генералният извод беше, че е възможно програмата ф-35 да позтави бъдещите оператори пред заплаха за намалени бойни възможности, спрямо операторите на конкурентните платформи, включително и техните китайски копия.
          Нека не разглеждаме резултатите от тези симулации с крайна степен на сериозност, ами по-умерено.

          Иначе го имаше и това, но от него не мисля, че е коректно да се правят генерални изводи...



          А относно бройката - при най-добри условия от флота ф-22, боеготови са между 120-140 машини.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Добре де.
            О-о, ма аз не казвам нищо за симулациите по принцип, нито за тази конкретно, нито кой велик и кой по-велик и как щял да се развива.
            Просто ми направи впечатление, че намираш за нужно да изтъкнеш как нямало 240 Раптора (при положение, че те са към 200-ина), без да кажеш нищо за Су-тата, при положение, че те са 10 бройки.
            И вметвам, че бройката няма значение, защото е симулация, идеята ѝ явно е да е еднаква (бройката), могат да си „нарисуват“ и по 2400.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение

              В началото на 2012 година в Австралия представители на аналитичната агенция Air Power Australia и компанията RepSim, занимаваща се с производство на симулатори са потвърдили резултатите от симулиран въздушен бой, подготвен от RepSim. ( по държавна поръчка за оценка на нов изтребител)

              Във въздушния бой, „ хипотетично проведен край бреговете на Тайван през 2018 година”, са взели участие 240 изтребителя F-35 и още толкова 240 броя Су-35С. По данни на RepSim, руските самолети били унищожени напълно, но от всичките F-35 оцелели едва 30.

              Била проведена и симулация на бой между 240 броя F-22 и 240 броя Су-35С, в която оцелели 139 F-22 и 33 Су-35С.
              Е аз наблегнах че сравняваме два приблизително еднакви самолета визирайки ПАК-ФА и Ф-22, Су-35 колкото и да е добър и модернизиран си е поколение 4 и много далеч назад по отношение на стелт характеристики.

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Просто ми направи впечатление, че намираш за нужно да изтъкнеш как нямало 240 Раптора
                Ааа, това беше просто в рамките на шегата...гледам за симулирането на пилоти не си се хванал
                Да, могат да си нарисуват и 40000, ма такава симулация хич не е желателна, щото резултата...колкото повече се покачва количеството, толкова повече крайния резултат ще клони в полза на "лошите".Че те с количество са в състояние да неутрализират изоставането откъм качества,могат го и са го доказали
                Последно редактирано от Самодържец; 11-06-14, 20:20.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Нямам никаква вяра в такива симулации - човешкия фактор (и по-точно нестандартното мислене в екстремни ситуации) е прекалено важен и непредвидим...
                  А той няма как да се симулира...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Нямам никаква вяра в такива симулации - човешкия фактор (и по-точно нестандартното мислене в екстремни ситуации) е прекалено важен и непредвидим...
                    А той няма как да се симулира...
                    Ми те сравняват платформите! Не пилотите...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Ми те сравняват платформите! Не пилотите...
                      ...което е основание за някои да се изкажат кой аероплан е по-добрият, или най-добрият...А, че подобни "игри" със симулатор нямат нищичко общо с истински бойни действия няма да коментирам изобщо. Явно младите хептен се виртуализираха
                      За да няма безсмислени и безкрайни спорове от неколцина вечно спорещи не особенно аргументирано, или дори никак предлагам да се разчисти основно темата!
                      Последно редактирано от mbenz; 11-06-14, 21:11. Причина: корекция
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Ми те сравняват платформите! Не пилотите...
                        Оръжието е комплексна система - обучението на 'експлоатантите' влияе много върху резултата...
                        Може да си чел за тефтерчето на Покришкин - уж техниката една и съща, но способите за достигане на резулата са били доста различни...
                        Ефективността също е била много различна...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Оръжието е комплексна система - обучението на 'експлоатантите' влияе много върху резултата...
                          Може да си чел за тефтерчето на Покришкин - уж техниката една и съща, но способите за достигане на резулата са били доста различни...
                          Ефективността също е била много различна...
                          са философски погледнато оръжието е част от по-голям комплекс и в уравнението трябва да включим и ПВО, РЕБ, ит.нт.... за сравнение на платформи симулаторите дават приемливи резултати! Който приема тези резултати за 100% меродавни си е за негова сметка!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Оръжието е комплексна система - обучението на 'експлоатантите' влияе много върху резултата...
                            Може да си чел за тефтерчето на Покришкин - уж техниката една и съща, но способите за достигане на резулата са били доста различни...
                            Ефективността също е била много различна...
                            Мани го Покришкин(а и спорещите надали са го чували)-тогава не е имало компютЪри, а такЪви симулации пък хептен!

                            Майтапа настрана-предлагам всички желаещи да си пуснат тема кой е по-по-най и там да си пишат на воля, ок?М/у другото досега не съм изказал мнение кой аероплан е върхът, а кой не става за нищо-нали?
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              тогава не е имало компютЪри, а такЪви симулации пък хептен
                              А, сети ли се...!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Напротив, симулацията е безпристрастна.

                                Изводът:

                                " Power Australia и компанията RepSim, занимаваща се с производство на симулатори. И двете организации са заявили, че F-35 е „неправилен самолет”, който не следва да се купува."

                                Причината :

                                - F-35 е определен за по-скоро атакуващ самолет, от колкото за самолет осигуряващ превъзходство във въздуха. Двете понятия са различни.

                                Препоръки :

                                Австралия да иска F-22.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X