Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Преди с развитието на ракетите въздух-въздух се зароди точно същото мислене, като твоето сега(ама след трийсетина години)!Е-оказа се грешка и вече не се спори трябва ли изтребителя да има маневреност.
    Значи военните в САЩ и конструкторите на F-35B или C варианта хич ги няма по история.... Пропуснали са завалиите да сложат оръдие на самолета си и да го направят свръх маневрен. Язък!
    Надяват се горките да засекат излъчванията на противника от 400 километра и да го гръмнат от 100+ километра, без да го търсят с радара и без той да ги забележи до тогава, или някакви подобни фантасмагории...
    В каква заблуда са, нали ?

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Значи военните в САЩ и конструкторите на F-35B или C варианта хич ги няма по история.... Пропуснали са завалиите да сложат оръдие на самолета си и да го направят свръх маневрен. Язък!
      Надяват се горките да засекат излъчванията на противника от 400 километра и да го гръмнат от 100+ километра, без да го търсят с радара и без той да ги забележи до тогава, или някакви подобни фантасмагории...
      В каква заблуда са, нали ?
      Може да са в заблуда, може да не са. Все още не се знае. Още по-малко ТИ знаеш. Изобщо, много силно ми напомняш за един дедо полковник, който на времето с телешки възторг разправяше "Съветско лошо няма". Та и ти си като дедо полковника, само че си врътнал посоката.

      С какъв успех ще гърмят противника от 100+ километра предстои да се види. На времето така са си мислили и за Фантома, а на практика се е получило малко по-различно ...
      Изобщо, високите технологии са хубаво нещо. Само че не е хубаво прекалено много да разчиташ на тях. Това, което работи добре в едни условия, може да не се представя добре при други. Примерно, едно е да откриваш танкове и бойна техника в равния пустинен терен, и съвсем друго - в пресечена и залесена местност. Понякога спътници и други хай-тек джаджи за милиони не могат да свършат работата на един човек на терен с един банален китайски бинокъл ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от vasilev Преглед на мнение
        Руснаците са измислили стелт технологията и заедно с нея и начина на прихващане на същата с наземни РЛС така,че сега въпроса е,кой по от далече ще засече противника.
        Вярно, има начини (теоретични) за откриване на стелт, но за практическа полза съм скептичен.
        Става с тези радари - Небо (РЛС) но те са само за откриване, примерно определят, че еди къде си в небето, в хипотетичен куб от няколко километра има нещо. После ти трябват други, които да целеуказват ракетите... не е толкова лесна работа и най-вече трудно може да се създаде плътно покритие.

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          ...един дедо полковник, който на времето с телешки възторг разправяше "Съветско лошо няма". ...
          Tъц... за всяко нещо е различно.
          За "стелтовете" е ясно - американцки, но за УБС (УТС) примерно съм фен на L-15 - китайски, ако е за красота - тогава МиГ-29 - той пък руски ... и така нататък.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Значи военните в САЩ и конструкторите на F-35B или C варианта хич ги няма по история.... Пропуснали са завалиите да сложат оръдие на самолета си и да го направят свръх маневрен. Язък!
            Надяват се горките да засекат излъчванията на противника от 400 километра и да го гръмнат от 100+ километра, без да го търсят с радара и без той да ги забележи до тогава, или някакви подобни фантасмагории...
            В каква заблуда са, нали ?
            Дали си наясно, че маневрен изтребител може доста успешно да се измъкне от ракета въздух-въздух, както и че пилотът има предупреждение, че е прехванат от такава...?
            Я виж какво пише по въпроса, но не се чувствай длъжен да го споделяш, ок?
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Дали си наясно, че маневрен изтребител може доста успешно да се измъкне от ракета въздух-въздух, както и че пилотът има предупреждение, че е прехванат от такава...?
              Еми то има най-различни ракети "въздух-въздух" и най-интересното е, че и параметрите им са различни
              Кога се е случило това измъкване или измъквания, къде, колко пъти и за AIM-120 ли говориш, за P-77 или за нещо друго?
              Или говориш за "кобри" и подобни фигури, дето ракетата трябвало да те подмине и да те изтърве ? Или за въртящи пилони ?

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Еми то има най-различни ракети "въздух-въздух" и най-интересното е, че и параметрите им са различни
                Кога се е случило това измъкване или измъквания, къде, колко пъти и за AIM-120 ли говориш, за P-77 или за нещо друго?
                Или говориш за "кобри" и подобни фигури, дето ракетата трябвало да те подмине и да те изтърве ? Или за въртящи пилони ?
                Аз, или който и да е друг няма значение какво ще каже ти, като се намесиш, затова по-добре ти сподели колко пъти аероплана не е успял да се измъкне, или обратното и от каква ракета?
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Няма как аз да доказвам или опровергавам твоето твърдение - "маневрен изтребител може доста успешно да се измъкне от ракета въздух-въздух".

                  Иначе ми стана интересно, викам дай да видим може нещо ново да има - но не намирам.

                  В духа на темата може да разгледаме атака на AIM-120 (носена от американец), срещу МиГ-29 или Су-27 (и клонинги) - те минават за едни от най-маневрени в света.
                  В резюме, как я виждат хората атаката:
                  - АУАКС открива МиГ-29 или Су-27 от няколко стотин километра - 400 километра за нисколетящи и 650 километра за средни и големи височини или ПАК ФА по електронните излъчвания (да кажем на половина разстояние)
                  - или F-22 (F-35) от около 200-300-400 километра
                  - изстрелва се примерно AIM-120D от 100-150 километра ( тя има далекобойност 180+ км.) в зависимост от полета на целта
                  - ракетата лети в пасивен режим, като ъпдейтва данните през даталинк
                  - в терминална фаза включва радара, насочва се и гръмва

                  И тук се питаме - как пилота ще разбере ? Сръбските Мигове примерно не разбраха, а и да разбере, ракетата е вече твърде близо и твърде бърза за кой да е самолет. И твърде маневрена.
                  Коя маневра ще спаси пилота ? Кобра (90-120 градуса) се прави само със Су-27 и то от няколко човека - строевите летци не могат... МиГ-29 е до 70 и малко градуса...
                  Коя е маневрата с която "маневрен изтребител може доста успешно да се измъкне от ракета въздух-въздух" ?

                  Ще е интересно да научим.

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Няма как аз да доказвам или опровергавам твоето твърдение - "маневрен изтребител може доста успешно да се измъкне от ракета въздух-въздух".

                    Иначе ми стана интересно, викам дай да видим може нещо ново да има - но не намирам.

                    В духа на темата може да разгледаме атака на AIM-120 (носена от американец), срещу МиГ-29 или Су-27 (и клонинги) - те минават за едни от най-маневрени в света.
                    В резюме, как я виждат хората атаката:
                    - АУАКС открива МиГ-29 или Су-27 от няколко стотин километра - 400 километра за нисколетящи и 650 километра за средни и големи височини или ПАК ФА по електронните излъчвания (да кажем на половина разстояние)
                    - или F-22 (F-35) от около 200-300-400 километра
                    - изстрелва се примерно AIM-120D от 100-150 километра ( тя има далекобойност 180+ км.) в зависимост от полета на целта
                    - ракетата лети в пасивен режим, като ъпдейтва данните през даталинк
                    - в терминална фаза включва радара, насочва се и гръмва

                    И тук се питаме - как пилота ще разбере ? Сръбските Мигове примерно не разбраха, а и да разбере, ракетата е вече твърде близо и твърде бърза за кой да е самолет. И твърде маневрена.
                    Коя маневра ще спаси пилота ? Кобра (90-120 градуса) се прави само със Су-27 и то от няколко човека - строевите летци не могат... МиГ-29 е до 70 и малко градуса...
                    Коя е маневрата с която "маневрен изтребител може доста успешно да се измъкне от ракета въздух-въздух" ?

                    Ще е интересно да научим.
                    Ми не знам-разчитам от теб да разбера!Продължавай-интересно е!Чети и казвай с каква скорост лети съвременна ракета, колко рязко може да се отклони и с какъв радиус и т.н.? Аз само ше чета...
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Не бяга , а насочва самолета срещу ракетата , и в точният момент , на точното разстояние прави маневра да избегне попадението.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Не бяга , а насочва самолета срещу ракетата , и в точният момент , на точното разстояние прави маневра да избегне попадението.
                        Не знам така ли е-nitro да се изкаже-инак не вярвам!

                        То, ако е за въпрос има и разни ловушки за ракетите, а сигурно и още нови и секретни шукарийки, ама шЪ чакам да науча от него!А сигурно и не само аз
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Няма как аз да доказвам или опровергавам твоето твърдение - "маневрен изтребител може доста успешно да се измъкне от ракета въздух-въздух".

                          Иначе ми стана интересно, викам дай да видим може нещо ново да има - но не намирам.

                          В духа на темата може да разгледаме атака на AIM-120 (носена от американец), срещу МиГ-29 или Су-27 (и клонинги) - те минават за едни от най-маневрени в света.
                          В резюме, как я виждат хората атаката:
                          - АУАКС открива МиГ-29 или Су-27 от няколко стотин километра - 400 километра за нисколетящи и 650 километра за средни и големи височини или ПАК ФА по електронните излъчвания (да кажем на половина разстояние)
                          - или F-22 (F-35) от около 200-300-400 километра
                          - изстрелва се примерно AIM-120D от 100-150 километра ( тя има далекобойност 180+ км.) в зависимост от полета на целта
                          - ракетата лети в пасивен режим, като ъпдейтва данните през даталинк
                          - в терминална фаза включва радара, насочва се и гръмва

                          И тук се питаме - как пилота ще разбере ? Сръбските Мигове примерно не разбраха, а и да разбере, ракетата е вече твърде близо и твърде бърза за кой да е самолет. И твърде маневрена.
                          Коя маневра ще спаси пилота ? Кобра (90-120 градуса) се прави само със Су-27 и то от няколко човека - строевите летци не могат... МиГ-29 е до 70 и малко градуса...
                          Коя е маневрата с която "маневрен изтребител може доста успешно да се измъкне от ракета въздух-въздух" ?

                          Ще е интересно да научим.
                          Махни от уравнението ауакса сложи от двете страни два изтребителя с характеристиките на Ф-22 и ситуацията става коренно различна.

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Ми до колкото знам една ракета въздух-въздух се движи със скорост МАХ 2.5-5 или от 700 до 1500 м/с. Може да понесе претоварване от 20 до над 50G (прави по-резки завои на висока скорост), т.е понася доста по-големи претоварвания от един пилот и/или самолет, а и реагира доста по-бързо на командата за отклоняване.
                            Та се питам ако прибавим и скоростта на самолета (той нали лети срещу нея) - колко е прозореца в който да реагира пилота ? т.е колко е времето м/у момента, когато независимо каква маневра правиш, ракетата има възможност да те следва и момента преди да удари самолета ? Да не забравяме и че освен контактния има взривател на "близост" и не е необходимо директно попадение.
                            Та колко време продължава точният момент за реакция, и колко пилоти могат и ще го уцелят ?

                            Да разчиташ на маневреност на самолета за да избегнеш ракета е малко като да уцелиш от тото-то. Или трябва да е T50 срещу някоя ракета от 50-те години.

                            Маневреността според мен има значение основно при стрелба с бордовите оръдия, или пък да манерираш така че по-бързо да прихванеш противниковия самолет с ракета, за избягване на ракетите вършат работа отклонителите - термични и/или радарни.
                            Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Всъщност, въпросът е формулиран „едно към гьотере“, та и отговорите са „глей си работата“...
                              'Щот, газ до дупка - също си е маневра. Пък такава маневра, особено съчетана с пикиране, си е класика в избягването на ракети.
                              Е с такава маневреност примерно (демек - тяга и стискане на претоварване), реално се бега от ракети. Акробатиките са друга бира.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                                Ми до колкото знам една ракета въздух-въздух се движи със скорост МАХ 2.5-5 или от 700 до 1500 м/с. Може да понесе претоварване от 20 до над 50G (прави по-резки завои на висока скорост), т.е понася доста по-големи претоварвания от един пилот и/или самолет, а и реагира доста по-бързо на командата за отклоняване.
                                Та се питам ако прибавим и скоростта на самолета (той нали лети срещу нея) - колко е прозореца в който да реагира пилота ? т.е колко е времето м/у момента, когато независимо каква маневра правиш, ракетата има възможност да те следва и момента преди да удари самолета ? Да не забравяме и че освен контактния има взривател на "близост" и не е необходимо директно попадение.
                                Та колко време продължава точният момент за реакция, и колко пилоти могат и ще го уцелят ?

                                Да разчиташ на маневреност на самолета за да избегнеш ракета е малко като да уцелиш от тото-то. Или трябва да е T50 срещу някоя ракета от 50-те години.

                                Маневреността според мен има значение основно при стрелба с бордовите оръдия, или пък да манерираш така че по-бързо да прихванеш противниковия самолет с ракета, за избягване на ракетите вършат работа отклонителите - термични и/или радарни.
                                Когато самолета бяга от ракетата , разликата в скоростта им е малка , ракетата има време да реагира на всяка маневра , лети в същата посока и винаги е зад самолета. Когато самолета лети срещу ракетата , сумарната скорост е над MAX 5 , при маневра в точният момент , ракетата няма време за реакция , подминава целта и я губи , защото лети в другата посока и не е зад самолета.
                                Колко пилоти го могат , не знам , в няколко филма съм го гледал /американски/, значи се ползва като тактика.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X