Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    За да ме разберете по-добре, може би е удачно да направя сравнение с руската и западната офроуд техника,
    Еми това сравнение всички сме го правили. И руски коли сме карали, и лично руска нива съм карал едни 100 и малко километра. Не искам и да чувам повече. Айде мерси! Това е направено с цел упражняване на нечии технически умения, а когато въобще е в движение - с цел максимално бързо да амортизира водача. Айде нЕма нужда.
    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    ама си представете един УАЗ, или една Нива, ама сглобени изкл. внимателно, от много качествени железа
    Еми там е работата че такъв УАЗ и такава Нива няма, не е имало, и няма да има.

    Колкото до самолетите им, имам си вкъщи един летял на такива едни 20 години, и то когато имахме авиация. Точния цитат е "и самолетите им са като колите - харчат в пъти повече и се ремонтират в пъти повече". И проблема не е концептуален, в мисъл като летателни качества или от сорта. Проблема е технологичен - стари технологии, калпава електроника, и калпаво изпълнение.

    А това, за което говориш, се нарича консервация. Има всякакви чишити консервация - на полосата, на открито, на закрито, в сандъци. И сори, ама излитането след известен престой не включва само зареждане с гориво, а и някои други подробности. Има поне един тука дето може да даде подробности, ама не е много по писането.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      И аргумент, и основание за всичко това е единствено обстоятелството, че си работил там... Впечатляващо!


      Нали. А пък „факторите“, от които зависи развитието (и в частност актуалното състояние на авиацията ни), са със закваска получена на „две преки“ от там.
      Davc-като гледам си възрастен човек, а пишеш, колкото да не си капо, май!
      Сигурно и поназнайвам нещо, за да го кажа, а ти приеми, че няма как да знаеш всичко-не е срамно, не е...!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Ама спокойно, не се палете, нали е ясно че руското нема да е.Дайте да разнищим защо грипена не става.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение



          Колкото до самолетите им, имам си вкъщи един летял на такива едни 20 години, и то когато имахме авиация. Точния цитат е "и самолетите им са като колите - харчат в пъти повече и се ремонтират в пъти повече". И проблема не е концептуален, в мисъл като летателни качества или от сорта. Проблема е технологичен - стари технологии, калпава електроника, и калпаво изпълнение.
          Освен руските, колко години и колко други модела, да речем изтребители, е експлоатирал?
          Че има и други - те пък се кълнат в руските.
          Аз лично най-вярвам на тия, които успяват да отсеят и предимствата, и недостатъците.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Чавдаре нещо не разбрах репликата ти?
            Викам дека няма много смисъл да коментираме руски самолети, защото те просто не са вариант в нашия случай.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Davc-като гледам си възрастен човек, а пишеш, колкото да не си капо, май!
              Сигурно и поназнайвам нещо, за да го кажа, а ти приеми, че няма как да знаеш всичко-не е срамно, не е...!
              Аз съм сигурен, че знаеш нещо (а и много неща).
              Но прочети още веднъж мнението си и последващото мое. Ти заявяваш определени твърдения, за които аз нищо не казвам в смисъл: „Верни-неверни; правилно-неправилно“.
              Единствено съм впечатлен от същнината на обосновката и аргументацията ...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Ама спокойно, не се палете, нали е ясно че руското нема да е.Дайте да разнищим защо грипена не става.

                Нищо не можем да разнищим защото никой не цитира нищо конкретно като цена и предложение което ни е отправено. Поне в тази част дето не е секретна може да се цитира, а не да се подхвърлят глупости и заяждания. Затова постоянно се въртим около дуракоустойчивите самолети.
                Мен лично винаги ме е обиждало това определение. Пилотите ли са дураците, техниците ли, тия дето ги купуват ли и какво предимство е това?

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Че има и други - те пък се кълнат в руските.
                  Та и да се кълнат - даже масово известните технически характеристики говорят друго. Информация за характеристиките на масовите двигатели например и из интернет има - гледай и сравнявай.

                  Колкото до какво друго - еми нищо друго. През 60-те, 70-те и началото на 80-те години друго тук нямаше. Това не означава да си кон с капаци и да не се интересуваш от друго, нито пък експлоатирайки ги да си сляп за дефектите, които се случват и по какви причини се случват. Факири конструктори, дето от нищо правят нещо, и технологични възможности изоставащи с десетилетия.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Всяко хвърчило категорично си има плюсове!И минуси, разбира се!Които понякога според предназначението, условията и не на последно място възможностите са определящи.
                    Спарки-щом руските хвърчила толкова не стават откъде идва понятието "Алеята на Миговете" сред хАмериканските пилоти...?Не ми се иска да го кажа, но е неправилно(абе направо глупаво) да се отрича всичко ей-така, по принцип!
                    Съгласен съм ,че руснаците изоставаха с електрониката, но напоследък нямаме досег с тяхната техника, та не знам дали са наваксали нещо...Със сигурност мога да кажа да не дава Господ да разберем чия техника е по-добра!
                    И не се смейте на някои лампови технологии, че те в ядрена война продължават да работят, за разлика от полупроводниците.
                    Последно редактирано от mbenz; 02-04-14, 20:13. Причина: допълнение
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      ... -щом руските хвърчила толкова не стават откъде идва понятието "Алеята на Миговете" сред хАмериканските пилоти...? ....
                      Точно пък това няма нищо общо с качествата на самолетите. Просто съветските пилоти в Корея са можели да действат в ограничен район (пази Боже да не се наложи да скачат над противникова територия и да попаднат в плен). Който, съответно, е бил кръстен "Алеята на миг-овете", защото там американците са срещали тези машини.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Абе всеки казва технически характеристики и т.н...
                        Как изглежда стария нетехнологичен МИГ-29 в сравнение с конкуренцията като тяговъоръженост, скороподемност, скорост?
                        И дали са толкова по-зле руснаците в чистото 'желязо', щом май и в момента американците ползват руски въртолети в Афганистан?
                        Какво лошо има да се поддържа техника, в експлоатацията на която има опит, подготвен персонал (пилоти и технически състав), и която е изпитана на наша територия...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          А бе малко извън темата,ама да ви питам; Някой има ли идея,каква е тая засилена летателна активност над София. От поне 3ч хвърчат нагоре надолу разни вертолети... та дори и в момента над нас за 15 мин, минаха поне 4. С познати говорих, бръмчат и над др. части на София. Интересна работа какво се случва....

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Точно пък това няма нищо общо с качествата на самолетите. Просто съветските пилоти в Корея са можели да действат в ограничен район (пази Боже да не се наложи да скачат над противникова територия и да попаднат в плен). Който, съответно, е бил кръстен "Алеята на миг-овете", защото там американците са срещали тези машини.
                            Точно тогава МИГ-15, който е огромна изненада за противника господства безнаказано бая време до появата на F-86 super saber.Демек имали са огромно предимство...и така и досега-ту едните, ту другите...
                            А, относно технологиите, за които някой се изказа неподготвен-откъде хАмериканците внасяха титаниеви листове за SR-71, a...?
                            И Спарки-нямало такЪва Нива, нямало такъв УАЗ...ама, ако са оръжия и требе да летят Нивата и УАЗ-ът, и се изпипат, както трябва кВо се получава?Направих сравнение само-надявам се що-годе подходящо
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Абе всеки казва технически характеристики и т.н...
                              Как изглежда стария нетехнологичен МИГ-29 в сравнение с конкуренцията като тяговъоръженост, скороподемност, скорост?
                              И дали са толкова по-зле руснаците в чистото 'желязо', щом май и в момента американците ползват руски въртолети в Афганистан?
                              Какво лошо има да се поддържа техника, в експлоатацията на която има опит, подготвен персонал (пилоти и технически състав), и която е изпитана на наша територия...
                              Руските Ми-8(Ми-17) са най-добрите в класа си-и, като надеждност, и като икономичност(специално за Sparky), като стойност на летателен час и др..Имам лични впечатления, но няма смисъл да ги споделям, щото по темата(и не само по тази) се спори по принцип-който знае(и най-вече не знае) се изказва категорично, и не се спира, и не се спира, и това си е!
                              Хайде толкова от мен и тук!
                              Лека и наздраве!
                              Последно редактирано от mbenz; 02-04-14, 20:37. Причина: допълнение
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                                Съгласен съм ,че руснаците изоставаха с електрониката, но напоследък нямаме досег с тяхната техника, та не знам дали са наваксали нещо...Със сигурност мога да кажа да не дава Господ да разберем чия техника е по-добра!
                                Много е лесно - информацията за структурата на износа им е публична. Както и на американците и всички други.
                                И не само електрониката - в технологиите въобще, с малки изключения. Някъде наваксват с друго, ако имат, другаде - не.

                                А че никой не иска да проверява какви са им военните възможности няма две мнения. Т34 е пример за това.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X