Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Дроновете могат да са различни - десетки видове, всеки със своя специфична мисия. Няма нужда от вундервафета - така ще са масови, евтини и ефективни. Само трябва някаква унификация за ръчното им пилотиране, за да може едни и същи оператори да боравят с различни дрони.

    Мен лично много ме радва израелската Харпия - безпощаден убиец камикадзе, висящ 6 часа във въздуха на дистанция от хиляда километра.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Има доста "стари" модели, които се продават по света:



      А даже любителските системи, с които си играем, като Pixhawk например, се справят доста добре със сложни задачи.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Да взема да ви снимам любителите тук какво правят с тия ли???Ма знам ли кой за кого работи

        Няма лошо от дроновете,да дебнеш мангал на магаре 5 часа не е интересно с какъв ше самолет да си пък тая клюкарка много го може.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Макар и встрани от темата, ама са интересни играчките на пазара. Има и оффроуд

          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Въздушни битки м/у дронове пилотирани от земята и живи пилоти в самолетите, след десет години? Мда, пак се размечтахме.
            Мечтите са реалност от преди 11 години...



            по-късно - пак:

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
              Мечтите са реалност от преди 11 години...
              Аз въздушни битки на клипчетата не видЕх.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                Мечтите са реалност от преди 11 години...


                по-късно - пак:
                Значи, ако не бъркам, вече във много военновъздушни сили по света, пилотите изтребители отработват прехват на цели, конкретно с параметрите и поведението на безпилотниците. По-горе мисля ставаше въпрос за класически изтребителни въздушни битки - близък маневрен въздушен бой, маневриране с големи ъгли и претоварвания за срив на ракетна атака и откриване(с радара) и обстрелване на целта отвъд хоризонта(или отвъд визуалния контакт, все едно). За точно тези битки, мисля и смея да твърдя, че безпилотниците в момента са неспособни и в разглеждания десет годишен период няма да са способни. Факт е, че и в момента продължават разработките за милиарди на съвременни изтребите с проекто живот, да приемем, тридесет години. Ако имаше шанс безпилотниците в споменатите десет години да придобият и надминат възможностите на системата изтребител-пилот, предполагам щяха да спрат с наливането на пари в усъвършенстването на конвенционалните изтребители. Разбира се сегашните дронове са незаменими за определени важни операции и мисии, които обаче не придават толкова силен импулс и не повлияват в чак такава степен на едни пълномащабни военни действия, включващи противопоставянето на авиацията на противниците.
                По-нагоре колегата беше споменал определени предимства на дроновете, сред които и скоростта, но поне на мен не ми е известен оперативен безпилотник, който да е сравним по скорост със съвременен, пък и по-стар да е например 3-то поколение, изтребител. Ако добавим към това тяговъоръжеността, съвременните радари, понижената и ниска ЕОП (при топ-машините) и най-важното интелекта и усета на пилота, способността му за вземане на решения в критични ситуации, нещо което е много трудно постижимо при управление от оператор от наземна и отдалечена точка, то мисля, че изтребителите още някое и друго десетилетие ще са незаменими при завоюване на въздушно превъзходство и налагане на контрол и доминация над вражеско въздушно пространство.
                Последно редактирано от Самодържец; 01-11-14, 21:23.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  ...мисля, че изтребителите още някое и друго десетилетие ще са незаменими при завоюване на въздушно превъзходство и налагане на контрол и доминация над вражеско въздушно пространство.
                  И правилно мислиш. Просто в деня в който им направят вариант в който пилота е заменен с електроника или много джиджан дистанционен приемник - въпросният вариант ще се води дрон. Много ясно че никой не говори за въздушна битка между изтребител и хвърчило с дизелче Ротакс.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    По-горе мисля ставаше въпрос за класически изтребителни въздушни битки - близък маневрен въздушен бой, маневриране с големи ъгли и претоварвания за срив на ракетна атака и откриване(с радара) и обстрелване на целта отвъд хоризонта(или отвъд визуалния контакт, все едно). За точно тези битки, мисля и смея да твърдя, че безпилотниците в момента са неспособни и в разглеждания десет годишен период няма да са способни..
                    Кое от тези снимки те навежда на мисълта, че в бъдеще ще се залага на близък въздушен бой ?

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение



                    На руснаците може и да им се иска, защото нямат технологии, финансов, човешки и промишлен ресурс, но не вярвам някой да си прави бъдещите планове на тази база

                    Переспективните боеве са от разтояние - колкото по-голямо, толкова по-добре. Защо някой притежаващ тези възможности, ще постави пилотите, самолетите или дроновете си в ситуацията на барон Ритхофен ?

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      И правилно мислиш. Просто в деня в който им направят вариант в който пилота е заменен с електроника или много джиджан дистанционен приемник - въпросният вариант ще се води дрон. Много ясно че никой не говори за въздушна битка между изтребител и хвърчило с дизелче Ротакс.
                      Ами всъщност такива варианти се изпитват и в момента, а подобни се използват и за цели във тренировки.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Аз въздушни битки на клипчетата не видЕх.
                        А какво видЕ?

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Значи, ако не бъркам, вече във много военновъздушни сили по света, пилотите изтребители отработват прехват на цели, конкретно с параметрите и поведението на безпилотниците. По-горе мисля ставаше въпрос за класически изтребителни въздушни битки - близък маневрен въздушен бой, маневриране с големи ъгли и претоварвания за срив на ракетна атака и откриване(с радара) и обстрелване на целта отвъд хоризонта(или отвъд визуалния контакт, все едно). За точно тези битки, мисля и смея да твърдя, че безпилотниците в момента са неспособни и в разглеждания десет годишен период няма да са способни. Факт е, че и в момента продължават разработките за милиарди на съвременни изтребите с проекто живот, да приемем, тридесет години. Ако имаше шанс безпилотниците в споменатите десет години да придобият и надминат възможностите на системата изтребител-пилот, предполагам щяха да спрат с наливането на пари в усъвършенстването на конвенционалните изтребители. Разбира се сегашните дронове са незаменими за определени важни операции и мисии, които обаче не придават толкова силен импулс и не повлияват в чак такава степен на едни пълномащабни военни действия, включващи противопоставянето на авиацията на противниците.
                        По-нагоре колегата беше споменал определени предимства на дроновете, сред които и скоростта, но поне на мен не ми е известен оперативен безпилотник, който да е сравним по скорост със съвременен, пък и по-стар да е например 3-то поколение, изтребител.
                        Въпрос на време е някой пилотиран да падне жертва на дрон....

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Кое от тези снимки те навежда на мисълта, че в бъдеще ще се залага на близък въздушен бой ?




                          На руснаците може и да им се иска, защото нямат технологии, финансов, човешки и промишлен ресурс, но не вярвам някой да си прави бъдещите планове на тази база

                          Переспективните боеве са от разтояние - колкото по-голямо, толкова по-добре. Защо някой притежаващ тези възможности, ще постави пилотите, самолетите или дроновете си в ситуацията на барон Ритхофен ?
                          Ами, нитро, и това съм го посочил точно в това което си ме цитирал...радари ала-бала и това-онова...ама явно в бързането да се изкажеш колко са назадничави руснаците не си успял да го прочетеш...

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Значи, ако не бъркам, вече във много военновъздушни сили по света, пилотите изтребители отработват прехват на цели, конкретно с параметрите и поведението на безпилотниците. По-горе мисля ставаше въпрос за класически изтребителни въздушни битки - близък маневрен въздушен бой, маневриране с големи ъгли и претоварвания за срив на ракетна атака и откриване(с радара) и обстрелване на целта отвъд хоризонта(или отвъд визуалния контакт, все едно). ,.
                          ...тоя червен вирус вече съвсем ви размъти главите...
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                            Въпрос на време е някой пилотиран да падне жертва на дрон....
                            Е то това не е особено пророчество...но както и да е. Споменах, че вече се тренира прехват на безпилотници, съответно с постепенното нарастване на възможностите им ще се отработват и прийоми за защита. Също не е нещо за което си струва да попиташ Нострадамус.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              ...тоя червен вирус вече съвсем ви размъти главите...
                              Съжалявам ако сме се разминали, може да си казал нещо, аз друго да съм разбрал - как да е, явно си на моето мнение.

                              Иначе е нормално да сравняваме и да трепем "руснаци". Все пак в 21 век, те са единствената нация в света (без С. Корея), която дрънка ядрено оръжие, при всяко второ официално и неофициално изказване. Няма как, те още дълго ще бъдат разглеждани като основен противник. Даже официално обявиха, че Русия е заплаха на националната ни сигурност. Така че няма никакви "червени вируси", просто реализъм.
                              В никое мое мнение тук няма да намериш и дума повлияна от фобии или филии.
                              Последно редактирано от nitro; 01-11-14, 22:08.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                .

                                Иначе е нормално да сравняваме и да трепем "руснаци". Все пак в 21 век, те са единствената нация в света ., която дрънка ядрено оръжие, при всяко второ официално и неофициално изказване. ..
                                Според тази логика то тогава е напълно безсмислено да ги "трепем" по форуми и със самолети, щото с един залп ще ни изметат. Ама като гледам и останалите ядрени сили наливат кинти в авиация, пък и самите руснаци тоже. Значи не е толкова лесно да го използваш, колкото да го дрънкаш, а туй води на мисълта за конспиративни тайни договорки да се поддържа страха от унищожение, та да се скубят от народите пари, които да се наливат във ВПК и от това разни кръгове да забогатяват... Майтап, ама айде че не е по темата
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X