Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сеялка КУРТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • и с 3мм съм сял царевица но беше дребна фракция....
    а иначе 4,5мм е достатъчно за царевица
    ето как си калибрирам чистачите....всички секции еднакво сеят....семената еднакво вървят....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f-15mm.jpg
Прегледи:835
Размер:337.6 КБ
ID:6591654

    Коментар


    • Останаха едни 20 дка и ме заваля вчера ,иначе може да се каже ,че съм приключил след 1900 дка за КУРТ-а тази пролет. Сега мисля как и дали не мога да го преработя в no-till сеялка за проба тъй като съм и купил сорго за едни 100 дка лека почва ,да не кажа чист пясък и мисля да го направя втора култура веднага след като ожъна ечемика. Идеята ми е да махна рамката с колелото за дълбочина и двата заривача на вадата и да направя нова стойка ,на която да са закачени две притъпкващи колела от Ведерщат назъбени V-образно

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pritapkvashto-kolelo-seialka-vaderstad.jpg
Прегледи:721
Размер:55.9 КБ
ID:6598934

      ,а отпред торовнасянето ще се свали за да може да се вкара турбодиск точно пред анкера. Ралника за буци ще се свали.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:c8e45ee17b113418c3d9bbed933f5409.jpeg Прегледи:0 Размер:346.7 КБ ID:6598933

      Ще направя една секция така и ще проверя как и дали работи. Основния проблем си мискля ,че ще е именно със обратното попълване с пръст и затваряне на вадата от ралника.Пружината за натист на секцията надолу не знам дали да не я сменя с по-здрава ,или ще сгъна паралелограма. Иначе сеялката се продава и не ми се правят кой знае какви промени ,но и до лятото няма да имам пари за Моносем-а така ,че трябва да измислим нещо средно поне засега
      Прикачени файлове

      Коментар


      • Кюрда е тежка сеялка...така че трябва да се получи....
        Може ли да снимаш преустройството и сеитбата ....че ми стана интересно

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2020-05-08_17-03-14.jpg
Прегледи:720
Размер:385.2 КБ
ID:6600843
          6000 р/дка

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Супер е!
            На мен обаче са ми малко 6000. Аз сея над 7000, даже към 7500, и пак не ми етолкова редовен посева.
            Ама то и обработката ми не е равномерна, най-вероятно от това има влияние.

        • Само да поясня 6000раст/дка са поникналите....а иначе и аз сея 7500

          Коментар


          • Здравейте, не е много по темата. С какви отвори на дисковете сеете соргото.

            Коментар


            • Здравейте, най-малките отвори който имам са 2мм. Достатъчно малки ли са соргото, или за 3дк. да не си отварям рана на ... ? Поздрави.

              Коментар


              • отвори 2мм стават ....но колегите ползват 2,2мм за сорго.
                Има ли пазар на соргото....за какво го изкупуват ...само за спирт ли

                Коментар


                • Здравейте, за пазара незнам как са нещата. Част ще отиде за пукница, за маджун, за храна на овцете. Някои дават сиропа на пчелите.

                  Коментар


                  • На мен обявата ми още стои в няколко сайта ,от които не мога да я изтрия. Звънят ми от време на време ,но основно дребни неща за гълаби кокошки и прочие. Миналата година продадох цялото количество то 40 тона на един фуражен завод ,но като цяло пазар няма. Последната година се насяха и доста площи и нещата май отиват към ситуациата с нахута. Тази година съм със същите декари сорго та да видим какво ще стане. С 2.2 мм отвори на дисковете се сее идеално , от тази година обаче Консепт II е забранен в ЕС и всички семена които се продават не са третирани с Конеспт-а , тоест не може да се пръска запечатка с Дуал Голд против балур и други житни. В самото сорго няма регистриран и разрежен препарат за житни плевели и освен ако нямате такива не е пропоръчителон да се сее. Там където имам житни положението е зле и не знам какво ще го правя. Иначе миналага година направих запечатка и всичко бе наред ,но тъй като тази година Консепт-а който е антидота за Дуал Голд-а е забранен ,единствено мога да пръскам за широколистно с 2.4 амнна сол ,а житното с окопаването каквото бутна. Като култура не е лоша ,иска съвършенна обработка направо пудра и да се сее до 2 см дълбочина ,иначе не никне напълно.

                    Коментар


                    • Според мен отворите за слънчоглед трябва да са ф-2,7мм ...понеже при 2,5 изтърва семките
                      Дали няма възможност да се сменят вакуум камерите с такива с уплътнение (като на снимката) от друга турска сеялка...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:583
Размер:368.9 КБ
ID:6645135

                      Коментар


                      • При мен с 2.5 също изпускаше семките ,при 3 нещата са много много по-добре. Оригинално моя курт дойде с 3 мм даже. За 2.8 не знам ,но със сигурност ще е по-добре от 2.5. Проблема при 3 мм са някои сортове и фракции на пионер ,които са пълен боклук и естествено се продават на нашия пазар ,защото западняка не би го купил това нищо. Там семката директно преминава през 3-ката или застава наполовина и съответно бива наранена/счупена.

                        Коментар


                        • Здравейте колеги, дайте мнение за турската дискова сеялка Иртем, около Вас има ли някой който ползва такава, плюсове и минуси. Имам нужда от нова сеялка, бюджета е до 20хил.лв, , притеснява ме че трябва да се ползва трактор 160кс с широки задни гуми, които ще газят двата реда зад тях. Благодаря

                          Коментар


                          • Ммм, този трактор не е за сеялка. Има и тесни гуми за трактори които трябва да вървят в межфуредието, но 160 коня машина май изобщо не се вписва в тях.
                            Има си двойни гуми които оставят неутъпкана следа за сеялката, но те са за доста по-сериозни трактори-нешщо като 250-300 коня, освен сеялката там се ползва и активна брана, затова са нужни тези коне.
                            А такъв трактор си е с голяма следа, и за да може да сее-трябват тези специални гуми.

                            Нямам представа какъв парка ти, но всеки един трактор до 100-110 коня би се справил със сеитбата, не виждам защо трябва да се ползва тази голяма машина, нейната задача е съвсем друга.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • На снимката е трактор 120кс със същите широки гуми, нямаше проблем две поредни години с гумите. За моя има на пазара двойни задни и единична предна но цената им е дебела за мен. Другите ми трактори са мтз80 и ЮМЗ 6алк, които нямам капацитет за сеялка с торовнавяне. Годишно за сеитба имам 400дка пролетници и малко есенници. До сега си сея с ямболка сеялка без торовнасяне и не съм имал проблеми

                              Коментар


                              • Кольо
                                Кольо коментира
                                Редактиране на коментар
                                Старите руски трактори които казваш са си точно за сеитба. Какво от това, че сеялката е с торовнасяне? Има там едни 400-500 кг повече отзад, но те се компенсират с тежести отпред.
                                На тези трактори следата е точно като за сеитба-да се вписва в междуредието. Не виждам защо трябва да се мъчиш да ползваш големия трактор за работа за която не е подходящ..
                                И 400 дка пролетници са работа за три дни, с евентуални ремонти и неразбории по организацията-нека да са 5, да са 6... Нищо не е, не виждам кое те притеснява.

                                П.П. Царевицата на снимката е супер

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X