Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с двигател briggs & stratton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от antondonew Преглед на мнение
    Здравей колета, Темата е стара, но имам същия проблем. Лятото като фрезовах и блокира двигателя. Днес намерих време и го разглобих. Видимо няма счупени сегменти, но изпускателния клапан е пригорял. Възможни причини и тяхното отстраняване? Мерси.
    Здравей. Конкретно проблема, за който съм писал дойде от прекомерното накланяне на двигателя. При пълен картер и накланяне на двигателя напред, маслото прелива и през отдушника на картера и тръбичката отива в карбуратора, а от там и в резервоара. В последствие към цилиндъра се поддава гориво премесено с масло. Работи до едно време, но не след дълго спира и блокира изцяло. Щом се махне свеща се освобождава и разблокира. Според мен заради не изгорялото натрупало се масло се получава хидроудар. След случая, за който съм писал, още 2-3'пъти съм накланял двигателя и се е получавало същото. Вече, като ще се налага да го накланям, махам тръбичката към карбуратора и я затапвам, за да не се качва масло. Въпросният двигател веднъж е и блокирал в следствие на работа без масло. След отваряне се разблокира, но луфта стана доста голям и цилиндровата стена се надра. Нито е шлайфан, нито са сменяни сегменти, но консумацията на масло е до небето. За половин час, гори около 200 гр., може и повече и заради това често се налага да махам капака и да чистя клапаните и свеща от нагар.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X