Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Milen Simeonov

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бъгито на Milen Simeonov

    Няма къде да я притегля.И на мен ще ми е интересно да разбера колко тежи.

    Коментар


    • От: Бъгито на Milen Simeonov

      В Приселци има кантар. Да знаеш. Иначе аз му давам до сега- някъде около 200, и нещо, може би.

      Коментар


      • От: Бъгито на Milen Simeonov

        Визуално,някъде между 450-550кг,както е в момента,след "обличане"+ 50 до 80кг.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Бъгито на Milen Simeonov

          Първоначално и аз така си мислех. Но пък нашите ,които са двойни и с по-голям двигател. Са по 500кл. Но ще го видим в последствие. Аз залагам на по-малко от 450кг

          Коментар


          • От: Бъгито на Milen Simeonov

            По добре послушай колегата Петров...и то веднага... и преработи предните шенкели. Ако се разтърсиш из мрежата (ъгъл на Акерман) ще намериш информация са геометрията на кормиланат уредба...най-просто линията на шенкелите да се събира в задния диференциал. Иначе ше се пребиеш много лошо.

            Коментар


            • От: Бъгито на Milen Simeonov

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150330_102115.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5652226 Не видях логика и не мога да разбера,ето например...обърнах снимката,хебелите се събират в задния диф.Защо да не може по същия начин, само че отпред.

              Коментар


              • От: Бъгито на Milen Simeonov

                В единия случай при завиване се отваря, а в другия се затваря.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • От: Бъгито на Milen Simeonov

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  В единия случай при завиване се отваря, а в другия се затваря.

                  Коментар


                  • От: Бъгито на Milen Simeonov

                    Първоначално публикуван от Milen Simeonov Преглед на мнение
                    Не видях логика и не мога да разбера,ето например...обърнах снимката,хебелите се събират в задния диф.Защо да не може по същия начин, само че отпред.
                    За моженето,ти си го направил,просто изпълнението е грешно,не,че няма да върви,но ще има склонност към внезапни зацепвания в ляво и дясно и ще тръшка волана.Залегни под някоя джипка и виж как стоят нещата.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Бъгито на Milen Simeonov

                      Когато управлението е отзад и започнеш да завиваш (примерно) на ляво, колкото повече завиваш толкова повече дясната гума завива, а лявата по-малко. По този начин сходимоста става отрицателна или иначе казано - предницата се затваря. Същото се получава и ако завиваш на дясно. Това затваряне води до съвкупност от усилия, които правят така, че като пуснеш волана в движение да има тенденция той сам да се изправи. Като сложиш управлението от другата страна получаваш същия ефект, но при каране назад. Ако си обърнал внимание когато караш назад със стандартен автомобил с по-висока скорост управлението става нестабилно. Причината е точно това, което е написал колегата преди мен.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • От: Бъгито на Milen Simeonov

                        Мислим да сложим ограничители на хебелите малко преди да се изравнят с кормилните щанги.

                        Коментар


                        • От: Бъгито на Milen Simeonov

                          Първоначално публикуван от Milen Simeonov Преглед на мнение
                          Мислим да сложим ограничители на хебелите малко преди да се изравнят с кормилните щанги.
                          Ще го преработиш,вервай ми,но трябва да се убедиш сам...
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Бъгито на Milen Simeonov

                            Грешките учат

                            Коментар


                            • От: Бъгито на Milen Simeonov

                              Първоначално публикуван от Milen Simeonov Преглед на мнение
                              Грешките учат
                              Бе те учат, ама излиза скъпо. Има неща, които са си чисто въпрос на дизайн и лична преценка. Има неща, които може така, макар и да е желателно иначе. А има и такива, за които е ясно, че е така и всичко останало е чупене на железа (ако имаш късмет) или кокали (ако късмета липсва).
                              Твоя си работа, разбира се. Но поне погледни това, дето ти е на аватара, ей така, за справка
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Бъгито на Milen Simeonov

                                Човек...не се инати. Всички смятам са повече от добронамерени и ти желаят здравето. Познавам лично човек и проекта му (даже има тема из форума с бъгитата) минал по твоя път. След като изкъса поне 2 кормилни накрайника и многобройни опити да се утрепе, прочете малко...както споменах за ъгъла на Акерман...преработи работата и бъгито 'заспа'. От около 100 години хората правят предниците така...вервай им.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X