Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

    Здравей те колеги
    От известно време с колегата Юрий Фурсов се заговаряме да се опитаме да се съберем колкото се може по-вече любители и интересуващи се от така наречените ховеркрафти (hovercraft) или по-често срещано като “съд на въздушна възглавница” .Споделих и с други мои познати занимаващи се разни интересни машинки като триколки ,лодки и разни такива атрактивни средства за предвижване и шоу,и от дума на дума се стигна до там че може да се организира събиране на хора с различни интереси и възможности и всеки да се представи с изобретението си.А останалите които се интересуват да дойдат и да се запознаят от близо .Проверих как стоят нещата за организирането на такова мероприятие .Разговарях и с кмета на Севлиево и той ми даде зелена светлина за организиране .
    Мястото което избрах е извън града на около 15 км. до един малък язовир.Водоема е нает от частни лица и те също са съгласни да се проведе такава среща.Има няколко бунгала за спане и хубави поляни за палатки ,каравани че даже и на открито става .
    Дата все още не уточнена ,но се спряга между 12 или 19 юни .Голям фактор е и метереологичното време което е непредвидимо в този момент.Лично на мен по ми допада 12 юни но искам все пак да чуя и други мнения.При уточняване на дата и час моля да бъда известяван от желаещи за участия и какво че покажат или за организирани групи от различните градове с лични съобщения или на имейл charlie19@dir.bg .Поканени са всички любители с нестандартни идеи , изобретатели ,творци на неземни блага и „неосвидетелствени луди”
    Ето малко снимки и на мястото.
    Поздрав
    Г. Георгиев (charlie19)
    Прикачени файлове
    Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

  • #2
    До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

    Мисля си че тази сбирка е естествено продължение на този форум в смисъл че всеки който е направил или мисли да прави някакъв вид самоделка има възможност да я покаже или да се поучи от това което колеги от форума са сътворили в директен контакт със самоделките или с техните собственици.
    Поздрави за добрата идея и успех .
    Надявам се да се съберат доста луди глави.
    ПС.
    Аз лично няма да успея с моята машина но това няма да ме спре да дойда.
    ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

    Коментар


    • #3
      До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

      Първоначално публикуван от aleksandrov1973 Преглед на мнение
      Мисля си че тази сбирка е естествено продължение на този форум в смисъл че всеки който е направил или мисли да прави някакъв вид самоделка има възможност да я покаже или да се поучи от това което колеги от форума са сътворили в директен контакт със самоделките или с техните собственици.
      Поздрави за добрата идея и успех .
      Надявам се да се съберат доста луди глави.
      ПС.
      Аз лично няма да успея с моята машина но това няма да ме спре да дойда.
      Е можеш да докараш поне малкият Чопар ..а защо не и триколката това че не е дозавършена не кусур ...ето че отваряш място и за недозавършени проекти ..може да се обсъдят на място и някой идеи и виждания
      Ааааа имаш още една триколка дето е от ''Пръдливият Ханс"
      или по точно Вартбурга
      Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

      Коментар


      • #4
        До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

        Чесно казано и аз си мислех да дойда с малкия чопар но си прав че мога да докарам и триколката ейтака да се изфукам до каде съм я направел.
        ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

        Коментар


        • #5
          До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

          Е тъй де, за какво ще се събираме ако няма какво да покажем .Поне ние сме домакини да изкараме челият арсенал на показ ...
          И моят Air jet не остана време да го дозавърша, но ще го закотвя на брега да се клати ......
          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

          Коментар


          • #6
            До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

            Зяпачи ще могат ли да присъстват?Явно ще бъде интересно.

            Коментар


            • #7
              До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

              Мисля ,че всекий от форума или просто заинтересован човек е добре дошъл .Второто е ,че този собор няма да е с комерсиални цели .

              Коментар


              • #8
                До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

                А и не лошо евентуални участници ,да покажат тук или поне да намекнат с какво би се похвалили.

                Коментар


                • #9
                  До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

                  Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
                  Зяпачи ще могат ли да присъстват?Явно ще бъде интересно.
                  Че то без зяпачи какъв събор ще е ..даже това е целта , тези които се интересуват да видят ,а тези по-амбициозните да създадат контакти на живо ,и да получат някаква информация за това което ги интересува....Всички са поканени само че все още не можем да уточним точна дата поради различхи фатрори и може да се изтегли дори към края на юни времето е най -непредвидимо и затова се притеснявам да не ни направи гаф....
                  Имам уверението от мой познат че и планери ще дойдат и при добро време ще има демонстрации
                  Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

                    След множество обсъждания и преценки се стигна до извода че най-подходящата дата е 26 юни2010 г. според месечната прогноза за юни 2010 г. третото десетдневие се очаква да е най-спокойно и приятно ….. http://prognoza-vremeto.blogspot.com...esec-iuni.html
                    Колкото до интереса за провеждането на такова мероприятие поне за сега има желание за участие и присъствие .Някои от хората не са членове на този форум и връзката ми с тях е или по скайп или с имейл .Тук все още това присъствие е слабо ,но съм се подготвил да отправя лични покани към някой колеги за да видя какво е тяхното становище и дали биха участвали в едно такова събитие .Приканвам и тези които имат намерение да присъстват да се опитат да се свържат с мен по някакъв от изброените по-преден пост начини или да пишат тук ,за да имам все пак някаква представа за подготовката и организацията на този събор.Вече имаше запитване към мен и за показването на малък катер ! Да заповядайте с каквото се сетите самоделни лодки ,катери ,ветроходни яхти ,водни колела и всичко що е интересно за показване , рекламата е абсолютно безплатна. Триколки очаквам няколко да се появят, с конструктори на бъгита тепърва започвам да разговарям и да видя какво ще е присъствието и от тяхна страна ..
                    Врътва ми се идея и за тунинг на автомобили и джипове но е хубаво да видя и вашето мнение за тази идея.
                    По късно ще представя и програмата на този събор.
                    Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

                      Събор на самоделки.
                      Страхотна идея!
                      Ще е супер интересно.
                      Хората, които наистина творят с ума и ръцете си да се покажат на едно място.
                      Отсега не мога да кажа, но почти 100% ще участвам в ролята на кибик.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

                        Ще стане супер,някой има ли инфо далил koko11 ще е там с някое свое творение че ми е мн интересно да ги видя?
                        Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                        0883 39 72 04

                        Коментар


                        • #13
                          От: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

                          Аз все си мисля , че тия дето седим и дялкаме по гаражи и мазета имаме някакъв проблем с умственото равновесие и залитаме насама натам. Та в този смисъл не сме много много за пред хората. Ама като сте рекли събор ...... ми нека бъде събор! Поне повечко хора ще ни се посмеят.

                          Иначе идеята никак не е лоша. Даже може да вземем да изпратим от събора една декларация до Министерство на транспорта. Че тия изроди трета година не приемат наредба за регистрацията на единични бройки МПС заместваща отменената . Може пък да се трогнат и да си посвършат работата.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

                            Благодаря на всички за подкрепата за започването на такава традиция може би.....
                            Да Жоре, хубаво е да се вдигне малко шум за да се размърдат нещата и там горе на бюрата
                            Мисля че при едно такова събитие ще могат да се поставят такива въпроси...Кризата в джобовете не трябва да се превръща в криза в главите
                            Ще бъдат поканени и медии за да отразят събитието така че не изпускайте шанса си за старт към Холивуд
                            Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: 1 Събор на самоделни машини , изобретения и разработки Севлиево 2010г.

                              Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                              Ще стане супер,някой има ли инфо далил koko11 ще е там с някое свое творение че ми е мн интересно да ги видя?
                              Все още поне аз нямам уверение от него и моля който има свои познати или приятели които имат такива интересни машини да им споменат за този събор.Аз се опитвам да организирам всички тези неща, но все пак не мога да намеря и изпратя на всеки по отделно лична покана....за това апелирам за съдействие от всички ..
                              Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X