Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
    Малко факти от другата страна:

    Златко Георгиев като спонсор закупува два автомобила: Тойота FJ Cruiser и Ивеко 4х4. Като плаща и изработване на сейфклетка и задното окачване за Тойота в Румыния. Като и новия компютер за управление на мотора и неговия монтаж и настройване. Само забрави да плати навреме дата кабел за този същия комп, обаче за него малко покъсно.

    Поради много от фактори, като липса на времето за подготовка на колата и экипажа, липса на резервните части, коите пътуват от САЩ, от отбора прието решение на СилкиВей да кара не големия Алекс, а Златко Георгиев, като уж по-уравновесен и не толкова нахъсан. С цел максимално пазене на кола, предвид липсващите резервни части.
    Което се оказва грешка. Още на пролога пилота успява да огъне задния мост и дясната полуоска. Големия Алекс успява да направи маршнаскок до Москва, и да купи полуоската. Разстояние около 800 км. С камиона и платформата отзад. Монтират я. Следващата повреда е точно този клон, заврян на интересно място и прекъснал жици от датчика на коляновия вал. Точно тук е мястото да се сетим за датакабел, който се мотае с куриерската фирма напред/назад из Варна. Без него, след близо 14 часа каране и от ассисенцията и от екипажа, в тъмното е абсурдно да се намери къде е точно проблемът със паленето. СилкиВей приключи.
    Златко се прибира със самолет през Истанбул. Алексите с камиона и бегачката на платформа пътуват по суша към България. Златко след като кацна в Турция, прибира се с колата във Варна и същия ден отива в сервиза на Алексите за да си прибере една Г-класа, която стои там от има-няма две години...... На следващия ден се прибират Алексите. Идва Златко и иска бегачката за да я измие. Независимо от това че колата не пали, закарва я на въже на автомивка и след това пред едно заведение, където се дава банкет и се яде агънце. Съответно нито Алексите, нито доста други хора, коите са правили всичко възможно същия СилкиВей да се случи - не са поканени. На следващия ден се разбира, че Златко иска да кара Тойота за София, за да се оправи със запалването. Понеже така или иначе този кабел вече е във Варна, колата се оказва в сервиза на АлексМоторс и точно там се установява каква е точно повредата, и е намерен този клон.
    Колата, камиона и платформа остават в сервиза. Докато не се появява полиция по повод, че колата е обсебена. Е точно в този момент се е разбрало окончателно, че отбор в този състав няма да го има.
    Накрая наистина стана: дай ми камиончето - на ти парцалки...... Всеки остана с това което заплати, Златко с Тойота и камиона, Алекс с окачване и друго оборудване втора употреба.

    На този момент Сашо преговаря за една кола и аз вярвам, че ще успее да отиде на Дакар. Още повече, че има истински приятели, които ще направят всичко възможно това да се случи.

    Златко трябва само да си купи окачване, да си го достави, и да го монтира. Е и да намери навигатор, и двама човека ассистенция. Всичко останало си го има.

    Така че призовавам хора, коите нямат преки наблюдения върху ситуация да си спестят разсъждения, догадки и нравоучения и просто да стискат палци, ако са истински патриоти на България, за БЪЛГАРСКО участие на Дакар 2011. Под българския трибагреник.

    Все пак темата е
    ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР
    ееее, не мога вече за да сдържам

    ПО-ГОЛЕМИ ЛЪЖИ И ИЗОПАЧАВАНЕ НА ФАКТИТЕ НЕ СЪМ ЧЕЛ.

    Какти си казал:
    Така че призовавам хора, коите нямат преки наблюдения върху ситуация да си спестят разсъждения, догадки и нравоучения,

    моля да го спазваш.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    [url]www.4x4varna.com[/url]

    Коментар


    • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

      Първоначално публикуван от Градев Преглед на мнение
      ееее, не мога вече за да сдържам

      ПО-ГОЛЕМИ ЛЪЖИ И ИЗОПАЧАВАНЕ НА ФАКТИТЕ НЕ СЪМ ЧЕЛ.

      Какти си казал:
      Така че призовавам хора, коите нямат преки наблюдения върху ситуация да си спестят разсъждения, догадки и нравоучения,

      моля да го спазваш.
      Това е прекрасно, а какви са фактите ?
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

        Първоначално публикуван от Градев Преглед на мнение
        ееее, не мога вече за да сдържам

        ПО-ГОЛЕМИ ЛЪЖИ И ИЗОПАЧАВАНЕ НА ФАКТИТЕ НЕ СЪМ ЧЕЛ.

        Какти си казал:
        Така че призовавам хора, коите нямат преки наблюдения върху ситуация да си спестят разсъждения, догадки и нравоучения,

        моля да го спазваш.
        Лицето Злой е отдавна известно тук със своите странни разбирания за морал и честност, така, че надали много хора му повярваха...

        А информационното затъмнение е нужно за да се "лови едра риба в мътна вода".Припомнете си ГЛУПОСТИТЕ изписани за представянето на нашата "дакарска гордост" на състезанието в Румъния!Но хубавелката от ПР агенцията едва ли може да си измисля толкова много.Че колегите им бяха там и видяха истината не беше важно за тях.Важно беше колко от вас ще си купят фланелки.
        Последно редактирано от rusev; 22-09-10, 22:17.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

          Първоначално публикуван от Градев Преглед на мнение
          ееее, не мога вече за да сдържам

          ПО-ГОЛЕМИ ЛЪЖИ И ИЗОПАЧАВАНЕ НА ФАКТИТЕ НЕ СЪМ ЧЕЛ.

          Какти си казал:
          Така че призовавам хора, коите нямат преки наблюдения върху ситуация да си спестят разсъждения, догадки и нравоучения,

          моля да го спазваш.
          Gradev,

          Чакаме с нетърпение да чуем и другата страна!!! Когато сте готови ... няма зор.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Gradev,

            Чакаме с нетърпение да чуем и другата страна!!! Когато сте готови ... няма зор.

            Поздрави!
            Всички ще чуят много истини,чак главите ще ви заболят да четете.Но изчакайте до утре.
            [url]www.4x4varna.com[/url]

            Коментар


            • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              Gradev,

              Чакаме с нетърпение да чуем и другата страна!!! Когато сте готови ... няма зор.

              Поздрави!
              Не съм аз човека, който ще адвокатства на Златко. Той ще напише сам фактите, такива каквито са. Хората, които го познават знаят дали и как "забравя".

              Само ще вметна, че агнето беше по повод на призовите места на Кольо, Росен и Митко Боевски на Маратона и сбирката не беше в заведение.

              И още - никога, ама никога, от самото зараждане на идеята да се ходи на Дакар не е стоял въпроса кой ще е пилота. Това, че хората четящи форума, медиите и обществото бяха подведени, че ще кара Алекса ще го оставя без коментар.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              [url]www.4x4varna.com[/url]

              Коментар


              • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                Първоначално публикуван от Градев Преглед на мнение

                И още - никога, ама никога, от самото зараждане на идеята да се ходи на Дакар не е стоял въпроса кой ще е пилота. Това, че хората четящи форума, медиите и обществото бяха подведени, че ще кара Алекса ще го оставя без коментар.
                Това ако е така мога да кажа,че Алекса си е направил пълен таш.к с нас Българите.Което е под достойнството на един патриот като него.

                Коментар


                • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                  Здравейте, аз съм Златко Георгиев и направих възможно присъствието на
                  прочутото сем. Иванови на състезанието ПЪТЯ НА КОПРИНАТА от серия Дакар, което беше първата стъпка към участието ни като екип в Дакар 2011

                  В началото на 2010 г. закупих автомобил Тойота и с помощта на А. Иванов започнахме да търсим начин за превръщането му в състезателен автомобил покриващ изискванията за участие на рали Дакар. Уговорката с отбора беше аз да закупя автомобила, да финансирам изработката му и да го управлявам на състезанието. Абсолютно всички части за автомобила са закупени от мен. Единствено седалката на навигатора е закупена от А. Иванов, а единия трип беше свален от колата на Мартин Гуменов. А. Иванов трябваще да се занимава с медиите, с труда по автомобила, да бъде механик и да осигури асистенски автомобил, а синът му да бъде навигатор. Имаше два варианта за асистенция, но в рамките на две-три седмици те отпаднаха. След като останахме без асистенски автомобил се наложи да закупя и автомобил Ивеко, за да върви всичко по план. След дълго лутане, с помощта на Сашо Ковачев попаднахме на Габи, който трябваше да извърши първия етап от подготовката на колата в Румъния. Макар и с голямо закъснение, в средата на месец юли, колата беше закарана в сервиза на А. Иванов. От този момент нататък по колата работихме четирима човека, като уговорката беше всеки да даде всичко от себе си без да търси финансови облаги. В 23:00 часа вечерта преди заминаването ни за Пътя на коприната Тойотата беше готова.
                  Състезанието Пътя на коприната е много добре организирано и не беше тежко както предполагах. Ако се отиде с подходящите хора би било незабравимо преживяване!
                  Действителноста на събитията на състезанието е напълно различна от написаното във форума. Задният мост на автомобила никога не се е изкривявал. А. Иванов отиде до Москва за полуоска ,след като до 02:00 през нощта аз ходих из лагера, за да намеря точния адрес, на който трябва да отиде да я вземе. Те тримата си легнаха в 22:00 вечерта без да се интересуват дали колата ще може да продължи на следващия ден!
                  Полуоската така и не беше сменена, а въпросното клонче сами се досещате как е попаднало в двигателя! Не искам да изпадам в подробности.
                  Досега мълчах, за да не влизам в конфликт с отбора, но съм готов да отговоря на всякакви въпроси!
                  И едно уточнение за всички, които се интересуват: В ОТБОРА НИКОГА НЕ СЕ Е КОМЕНТИРАЛО АВТОМОБИЛА ДА БЪДЕ УПРАВЛЯВАН ОТ А. ИВАНОВ!
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  Златко Георгиев
                  [EMAIL="zdg60@abv.bg"]zdg60@abv.bg[/EMAIL]

                  Коментар


                  • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                    В последния час много хора прочетоха написаното, но никой не коментира ... просто защото няма какво да кажем. Жалка работа. Когато основите на нещо са положени на заблуда и лъжа няма как да е различен резултата от това което виждаме. Мисля че подобна масова излагация не е имало до сега в този форум. Ако това са Българите патриоти .... просто нямам думи.... "Крадеца вика - дръжте крадеца"

                    И да си припомним началото на тази драма. Златко не искал да спре да помогне и не уважавал флаг-а.... срам за Българите патриоти!

                    няма такава помия....

                    Коментар


                    • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      В последния час много хора прочетоха написаното, но никой не коментира ... ...
                      Какво да коментираме братко, то гледам и не вярвам, няма лашо да загубиш, ама е лошо да го направиш без чест.Флагове ли не бяха, ранени ли не бяха, а в крайна сметка на калпав падар стадото му виновно се получава.
                      То човек да остане бзмълвен, май е по красноречиво.
                      Последно редактирано от Ico_Ns; 23-09-10, 01:23. Причина: правопис
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                        Първоначално публикуван от ZDG Преглед на мнение
                        Здравейте, аз съм Златко Георгиев и направих възможно присъствието на
                        прочутото сем. Иванови на състезанието ПЪТЯ НА КОПРИНАТА от серия Дакар, което беше първата стъпка към участието ни като екип в Дакар 2011

                        Досега мълчах, за да не влизам в конфликт с отбора, но съм готов да отговоря на всякакви въпроси!
                        И едно уточнение за всички, които се интересуват: В ОТБОРА НИКОГА НЕ СЕ Е КОМЕНТИРАЛО АВТОМОБИЛА ДА БЪДЕ УПРАВЛЯВАН ОТ А. ИВАНОВ!
                        Защо Сашо Ковачев се оттегли по скандален начин от начинанието "българи на Дакар"?
                        Защо на колата представена в София за пилот и навигатор на вратата са написани А. Иванов и А.Иванов?
                        Как представихте колата в София след като тя беше разглобена в Румъния по това Време?
                        И може би най-интресния за мен въпрос-кой избра тази кола за състезателна?
                        Защо ти като пилот в Румъния допусна да се публикуват по агенциите откровенни неистини касаещи вашето представяне там?
                        Може ли да дадеш накаква информация относно спонсорите-доста са ви нашарени колите?
                        Може ли да се даде отчет за изразходването на средствата получени от кампанията с фланелките и техния размер?

                        От мен седем въпроса.

                        Дано отговорите са искренни, защото лъжите вече станаха много.
                        Последно редактирано от rusev; 23-09-10, 01:31.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                          Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                          Какво да коментираме братко, то гледам и не вярвам, няма лашо да загубиш, ама е лошо да го направиш без чест.Флагове ли не бяха, ранени ли не бяха, а в крайна сметка на калпав падар стадото му виновно се получава.
                          То човек да остане бзмълвен, май е по красноречиво.
                          Ти колега прегледай горните си постове в тази тема и си помисли друг път дали да се изказваш неподготвен.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                            Първоначално публикуван от Antoaneta Преглед на мнение
                            Това ако е така мога да кажа,че Алекса си е направил пълен таш.к с нас Българите.Което е под достойнството на един патриот като него.
                            Само с някой от вас.Хората който се занимаваме с този спорт още от самото начало знаехме че се прави умишлено замазване и премерено лавиране около този толкова важен въпрос.Още тогава беше ПОСТАВЕНО грешно начало което доведе до много негативни настроения около сем.Иванови. Незнам как са омъгляни медиите но до ден днешен се пишеше че А.Иванов е пилот и мениджър на отбора.А преди малко се оказа че е бил механик.Има и още много други неща но те не са толкова важни вече ...

                            Аз също се подразних че возилото е умишлено унищожено или по точно ограбено.А то какво ще се окаже утре че май е било и умишлено саботирано по време на състезанието и то от човек от отбора.Явно на някой не са му издържали нервите и му е дошло повече още след самия старт.Но на международни състезания с голям залог е така.Можеха и да си намалят разправиите за който четем ако си бяха взели резервен мост или части за него.Точно за това преди хиляда и найсе поста написах че на Дакар отборите носят много резервни части.А не пилота да обикаля бивака до сутринта. А на другия ден асистенцията да митарства по градове и села за части.Но така е в сериозните състезания трябва и сериозна подготовка.При похарчени толкова средства една полуоска да разтури отбора е просто нелепо.

                            Жалко защото историята не познава друг такъв случаи.Не знам Алекса с какви знамена байраци и флагове се пъчи когато собственоръчно унищожава първия джип който ще представи БЪЛГАРИЯ на Дакар. И то брендиран с националния трикольор.След обстойно допитване кой точно дизайн тук във форума. ПЪЛЕН РЕЗИЛ това наистина може да се случи само в България.
                            Аз поне се сещам само за една картина "Иван Грозни в пиянско безумие убива сина си"

                            След дългото биене на тъпани и веене на знамена с интерес очаквам следващите статии в пресата.Както нашата така и чуждата.Какво ще пишат хората незнам но ако трябва аз да го напиша ще ме е срам заради Иванов че съм българин.Докато го пиша или чета все тая.Толкова ли не можаха да се разберат и потушат дразгите в екипа.Но така става когато само един плаща музиката.Радвам се все пак че това не се случи на самия Дакар.Точно за това един екип се формира в други по малки състезания и чак след това се излиза на голямата сцена.Кво се случи бегачка можем да направим но хората са ни нефелни. Верно кофти материял.Не случайно на тези състезания се гонят най добрите от цял свят.

                            Как ще се извините на хилядите заблудени и излъгани фенове???
                            Как утре някой ще отрони дума за българско участие на Дакар???
                            Как ще приемат организаторите някой друг когато разберат че е от България???

                            И сега понеже тук някой нещо намеква че Иванови пак евентоално можели да веят и махат от старта на.....
                            Аз лично заявявам че ако ще и в бегачка Туарег рейс -3 да вее и маха Алекса а състезанието Дакар да се премести във Варна ще изключа всички информациони уреди за петнайсет дни. Просто не може така да се гаврите с хората а унищожаването на бегачката унищожи вас като състезатели както и вашата мечта.Заедно с вас и вашите действия мечтата и на много хора от тази страна.

                            И НЕ ЖЕЛАЯ да чета и чувам от следващия патриот кух мечтател.Такъв дето е виждал истинска състезателна бегачка само по екраните и представа няма какво значи едно реално участие на Дакар да почне да пише че съм злобял и тн. по първия отбор и тн само ще добавя че мен също ме е яд че толкова глупаво и жалко се провали това участие.А по Алекса не злобея и не злословя.Сега като се замисля даже ми е жал за него. Както днес каза един приятел -
                            -Дакар БГ ти кво си очаквал...
                            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 23-09-10, 01:42.

                            Коментар


                            • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Ти колега прегледай горните си постове в тази тема и си помисли друг път дали да се изказваш неподготвен.
                              А Вие г-н Русев, като сте толкова подготвени защо задавате тези седем въпроса?

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Защо Сашо Ковачев се оттегли по скандален начин от начинанието "българи на Дакар"?
                              Защо на колата представена в София за пилот и навигатор на вратата са написани А. Иванов и А.Иванов?
                              Как представихте колата в София след като тя беше разглобена в Румъния по това Време?
                              И може би най-интресния за мен въпрос-кой избра тази кола за състезателна?
                              Защо ти като пилот в Румъния допусна да се публикуват по агенциите откровенни неистини касаещи вашето представяне там?
                              Може ли да дадеш накаква информация относно спонсорите-доста са ви нашарени колите?
                              Може ли да се даде отчет за изразходването на средствата получени от кампанията с фланелките и техния размер?

                              От мен седем въпроса.

                              Дано отговорите са искренни, защото лъжите вече станаха много.
                              А аз не съм твърдял че съм подготвен и всичките ми постове са въз основа на твърдения от "запознати", такива като Вас.
                              Да не говорим че същте тези хора,"запознатите" не смеят и дума да обелят тук та цяла вечер мрънкам като стара свекърва с един съществен въпрос:
                              -Какво по дяволите се случи?
                              А освен че няма адекватен отговор г-н Русев, получавам разни съобщения:

                              Ако не се чувстваш коМфортно с това, че си подкрепил отбора закупувайки тениска, изхвърли я.
                              Дай ми отново адрес ще ти върна парите.

                              Поздрави
                              Алекс

                              Аз не съм за някакви стотинки, и изобщо какви пари?
                              Въпроса е Какво се случи?
                              Последно редактирано от Ico_Ns; 23-09-10, 01:59. Причина: правопис
                              Око за око и светът ще ослепее

                              Коментар


                              • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                                Руси много добре знае защо задава тези въпроси.Само да припомня на тези който не помнят че той е един от първите който заяви желание да помогне както със средства така и с асистенска машина.Ицо ние сме като едно голямо италиянско фемили.Знаем много добре кой кой е и какво аджеба се случва с всеки един от нас по всяко едно време.

                                Тениската не я изхвърляй тя след време ще е уникат.Такъв грандиозен резил повече няма да има.
                                Но и адреса си не го даваи... туко виж дошли и ти събрали целият гардероб.Практиката го показа че може да стане.Да не тръгнеш и ти по улиците без предница.

                                И сега за да не е много спама само ще кажа че аз имам само един въпрос към Златко Георгиев но ще го задам след като отговори на Руси да не прайм навалица.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X