Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
    че верно големи лайна ще се изсерат
    Привет!
    Живота приятели на градски кенеф мяза...колкото по дълго живееш, толкова повече хора серат и пикаят в него и толкова повече мирише...
    Аз съм пристрастен, че съм приятел на Алекс...
    Нека не забравяме как сме се радвали на неговите успехи и сме се гордяли, че сме Българи...
    Вярвам, че той и отбора ще намерят сили и средства и ще ги видим на Дакар...
    Дано Господ Бог ги пази...
    Успех!
    Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
    .................................................................................................
    Е. Абу

    Коментар


    • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

      Малко факти от другата страна:

      Златко Георгиев като спонсор закупува два автомобила: Тойота FJ Cruiser и Ивеко 4х4. Като плаща и изработване на сейфклетка и задното окачване за Тойота в Румыния. Като и новия компютер за управление на мотора и неговия монтаж и настройване. Само забрави да плати навреме дата кабел за този същия комп, обаче за него малко покъсно.

      Поради много от фактори, като липса на времето за подготовка на колата и экипажа, липса на резервните части, коите пътуват от САЩ, от отбора прието решение на СилкиВей да кара не големия Алекс, а Златко Георгиев, като уж по-уравновесен и не толкова нахъсан. С цел максимално пазене на кола, предвид липсващите резервни части.
      Което се оказва грешка. Още на пролога пилота успява да огъне задния мост и дясната полуоска. Големия Алекс успява да направи маршнаскок до Москва, и да купи полуоската. Разстояние около 800 км. С камиона и платформата отзад. Монтират я. Следващата повреда е точно този клон, заврян на интересно място и прекъснал жици от датчика на коляновия вал. Точно тук е мястото да се сетим за датакабел, който се мотае с куриерската фирма напред/назад из Варна. Без него, след близо 14 часа каране и от ассисенцията и от екипажа, в тъмното е абсурдно да се намери къде е точно проблемът със паленето. СилкиВей приключи.
      Златко се прибира със самолет през Истанбул. Алексите с камиона и бегачката на платформа пътуват по суша към България. Златко след като кацна в Турция, прибира се с колата във Варна и същия ден отива в сервиза на Алексите за да си прибере една Г-класа, която стои там от има-няма две години...... На следващия ден се прибират Алексите. Идва Златко и иска бегачката за да я измие. Независимо от това че колата не пали, закарва я на въже на автомивка и след това пред едно заведение, където се дава банкет и се яде агънце. Съответно нито Алексите, нито доста други хора, коите са правили всичко възможно същия СилкиВей да се случи - не са поканени. На следващия ден се разбира, че Златко иска да кара Тойота за София, за да се оправи със запалването. Понеже така или иначе този кабел вече е във Варна, колата се оказва в сервиза на АлексМоторс и точно там се установява каква е точно повредата, и е намерен този клон.
      Колата, камиона и платформа остават в сервиза. Докато не се появява полиция по повод, че колата е обсебена. Е точно в този момент се е разбрало окончателно, че отбор в този състав няма да го има.
      Накрая наистина стана: дай ми камиончето - на ти парцалки...... Всеки остана с това което заплати, Златко с Тойота и камиона, Алекс с окачване и друго оборудване втора употреба.

      На този момент Сашо преговаря за една кола и аз вярвам, че ще успее да отиде на Дакар. Още повече, че има истински приятели, които ще направят всичко възможно това да се случи.

      Златко трябва само да си купи окачване, да си го достави, и да го монтира. Е и да намери навигатор, и двама човека ассистенция. Всичко останало си го има.

      Така че призовавам хора, коите нямат преки наблюдения върху ситуация да си спестят разсъждения, догадки и нравоучения и просто да стискат палци, ако са истински патриоти на България, за БЪЛГАРСКО участие на Дакар 2011. Под българския трибагреник.

      Все пак темата е
      ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

        Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
        Като човек, занимавал се дълги години с автомобилен и картинг спорт, още отначалото щях да кажа, че скоро български УСПЕШЕН участник в Париж-Дакар няма да има. Но не го казах. Не визирам качествата на участниците, а само финансовата страна.
        И, въпреки всичко не мога да разбера: Откъде тази злоба, бе хора.
        Ако го беше казал, щеше да получиш същия коментар, които сам си написал 3 реда по надолу "Откъде тази злоба".

        Алекса дълго време си игра с ценностите и национализма на непознатите хора, издигайки публични лозунги и заблуждавайки хората. Повечето от нас си траеха, защото в крайна сметка ако мине номера и замине за Дакар - супер и реално не виждахме защо да му подливаме вода. Лично съм писал, че ми харесва като карач, което си е чиста лъжа, но в крайна сметка щях да се изкефя ако стартират и ако издържат няколко дена, та дори щях да си променя мнението за тях! Нещата обаче загрубяха когато почнаха да подливат вода на Тодор Христов и Петър Цанков - това са хора, които тренират и се подготвят за Дакар от години! От там и се натрупа повечко негативизъм, който почна да избива от тук-от там. Десетки хора са наясно що за човек е Алекса, но все още си траят. За Златко съм чувал само хубави неща! Вероятно и аз съм злобен и завистлив Българин, след като пиша против човека за който националният флаг и семейството са пред всичко!

        Коментар


        • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Съответно нито Алексите, нито доста други хора, коите са правили всичко възможно същия СилкиВей да се случи - не са поканени. На следващия ден се разбира, че Златко иска да кара Тойота за София, за да се оправи със запалването. Понеже така или иначе този кабел вече е във Варна, колата се оказва в сервиза на АлексМоторс и точно там се установява каква е точно повредата, и е намерен този клон.
          Колата, камиона и платформа остават в сервиза. Докато не се появява полиция по повод, че колата е обсебена. Е точно в този момент се е разбрало окончателно, че отбор в този състав няма да го има.
          Накрая наистина стана: дай ми камиончето - на ти парцалки...... Всеки остана с това което заплати, Златко с Тойота и камиона, Алекс с окачване и друго оборудване втора употреба.

          ...

          Така че призовавам хора, коите нямат преки наблюдения върху ситуация да си спестят разсъждения, догадки и нравоучения и просто да стискат палци, ако са истински патриоти на България, за БЪЛГАРСКО участие на Дакар 2011. Под българския трибагреник.

          Все пак темата е
          ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР
          Нещо не разбирам. Златко няма право да си прави банкет без тях и това е страшна обида по вашему?!? Златко защо е искал да кара Тойотата в София? Не е имал доверие на Алекс и е мислил, че умишлено е саботирал колата ли? Какво значи "Колата се оказва в сервиза на АлексМоторс"??? Сама ли е отишла там, или някой без разрешение и знание на Златко я е взел? И ако точно в този момент се е разбрало нещо си, как вече са били свалени нещата от колата или полицията е изчакала да и "разкажете играта". Като гледам снимките вътре не ми изглежда на просто си е взел нещата. Съжалявам, но не мисля че не сме "истински патриоти на България" защото искаме да знаем истината!!!

          Коментар


          • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

            Не мога да разбера едно.Ако не се лъжа съм останал с впечатление че Александър Иванов и неговия син ще бъдат пилот и навигатор на Дакар 2011.
            Та въпроса ми е,как така Златко Георгиев става пилот в Русия?
            Не трябва ли Александър Иванов да трупа опит и да опознае джипа?
            Не познавам Ал.Иванов и Златко Георгиев но един въпрос към двамата...не си ли изяснихте кой какво иска и на кой какви са му задълженията за Дакар 2011?
            Не ми е приятно да чета в форума за спорове,препирни и обиди от сериозни хора.
            Успех на Александър и Златко.
            Със себе си съм имал повече проблеми,
            отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
            Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

            Коментар


            • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              Златко защо е искал да кара Тойотата в София?[/B]
              Те не са ли отбор и нямат ли механици и не
              поддържат ли колата Алексмотор?
              Ако колата се чупи на Дакар къде ще е правят в София ли?
              Със себе си съм имал повече проблеми,
              отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
              Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

              Коментар


              • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                Лоша работа!Най-гадното в цялата неразбория е трошенето на колата.Трябвало е седнат и да се разберат:кой за какво се бори,и кой какво ще вземе,кой на кого ще наплаща.Вероятно Алекс няма да може да се справи за краткото време което остава до Дакар./Признавам си,че това си го мислех отначалото/
                Не е трябвало да се руши нещо което е направено с толкова труд и пари.
                Последно редактирано от draev; 22-09-10, 21:26.
                Стоян Драев тел:+359877915301
                blood 0 RhF +

                Коментар


                • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                  Редно е те двамата да изяснят въпроса и да ни "осветлят" за това какво точно става. Не прочетох да го правят. И си казвам щом са стигнали до там нещата, на мен защо да ми пука за такъв отбор. До някаква степен съжалих че съм си загубил времето да се интересувам...

                  Коментар


                  • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    Малко факти от другата страна:
                    .......................................................
                    Злой, БЛАГОДАРЯ за предоставената информация!
                    Всеки може да си я тълкува, както намери за добре.

                    Ако мога с нещо да помогна за Българската кауза .... казвайте.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Злой, БЛАГОДАРЯ за предоставената информация!
                      Всеки може да си я тълкува, както намери за добре.

                      Ако мога с нещо да помогна за Българската кауза .... казвайте.
                      Можеш - ако имаш идея за пре-дизайн на фланелките, подпомагащи отбора - би следвалo вместо "Dakar - Bulgarian Team" да пише "Dakar - Bulgarian Dream"
                      Кръвна група 0+

                      Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                      Коментар


                      • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                        Лошото от цялата ситуация е че се загубва доверието на спонсорите в БГ които са доста малко поне за сега.Така се създава лошо име за нашите офроуд състезания и състезатели. И след време ако някой наистина сериозен състезател реши да направи сериозна крачка към по истинските състезания по света спонсорите ще му покажат силно изведен среден пръст напред.

                        Жалко за хубавата кола и за нереализираната мечта на някой хора.
                        OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                        www.offroadprimorsko.com
                        0899883765

                        Коментар


                        • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Какво значи "Колата се оказва в сервиза на АлексМоторс"???

                          Златко я закара в сервиза.

                          Ако искаш повече информация и да си направиш картинката пълна - телефона на Големия Алекс е в подписа му. На Златко - вярвам, че ще успееш сам да го издириш.

                          Аз не смятам да транслирам ничии настроения, виждания, гледни точки и прочие. Опитах се да споделя максимално беспристрастно информация която ми е достъпна.
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                            Първоначално публикуван от draev Преглед на мнение
                            Лоша работа!Най-гадното в цялата неразбория е трошенето на колата.Трябвало е седнат и да се разберат:кой за какво се бори,и кой какво ще вземе,кой на кого ще наплаща.Вероятно Алекс няма да може да се справи за краткото време което остава до Дакар./Признавам си,че това си го мислех отначалото/
                            Не е трябвало да се руши нещо което е направено с толкова труд и пари.
                            Най долното в цялата работа, е че всеки техен пост продължава да е в стил "ако не ме поддържаш не си националист и потъпкваш българското знаме". Това минаваше известно време ама вече не минава - дори е смешно(и жалко)! Ако вие бяхте Българи Националисти нямаше да разрушите готова кола заради собственото си его, щяхте да уважавате другите Българи в този прекрасен форум, които не веднъж са заставали зад добра идея и щяхте да бъдете честни с нас!

                            За мен ще има Български отбор на Дакар и той е Тодор и Петър! Нищо че ще се състезават във френски отбор! Те са Българи и ако е рекъл Господ ще се гордеем с тях на старта, та кой знае, може и да издържат една седмица, което ще е чудо според мен. Мисля че трябва да си насочим силите да им помагаме на тях, ако все пак искаме да има Българи на Дакар

                            И не се притеснявайте и те ще развят Българският Флаг!

                            Коментар


                            • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                              Още от самото начало има някаква странна информационна "мъгла" около представянето на отбора, при все, че за това се грижи PR агенция.
                              Информацията е оскъдна, пускат се някакви снимки на вече "разчастената" състезателна кола, пуска се някаква декларация, абсурдно "обясняваща" причините за изключване на Златко, информацията се препредава от "ухо на ухо" и единствените включвания на някой от отбора са, за да бие тъпана на патриотизма и "българщината". Е, айде стига с тая българщина, с тия знамена, каузи и т.н.
                              Прекрасно е ако има българи на Дакар, прекрасно ще е колата да е с трибагреника (или който с каквото участва), ама да се обвива цялото участие като едва ли не патриотична кауза, сякаш се води битка с нещо - идва малко в повече. Неколкократния шампион при АТВ-тата Патронели - всички знаят че е аржентинец, ама не кара за "Аржентинския национален отбор по офроуд"....това не е Световно по футбол или Олимпиада, за да се тръби постоянно за национални отбори. Гледам и на повечето интересуващи се от темата.

                              Не познавам нито един от главните герои в този сапунен сериал и не защитавам ничия позиция.
                              Като прост потребител обаче ми е странно защо съществува тая тема ? За да се пуска странна информация от време на време, за да има къде всички "запачи" да развиваме теории кое как и защо е станали, или е за да дава пълна и точна информация по отношение на подготовката на отбора за Дакар ?

                              P.S. А и като се тръгва с толкова шумни медийни кампании и пресконференции в началото, човек остава с впечатление, че ще има точна информация кое и как.

                              Успех в разрешаването на конфликта.
                              Последно редактирано от Тануцо; 22-09-10, 22:03. Причина: допълнение
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • От: ДА ПОДКРЕПИМ БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА ДАКАР

                                Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                                P.S. А и като се тръгва с толкова шумни медийни кампании и пресконференции в началото, човек остава с впечатление, че ще има точна информация кое и как.

                                Успех в разрешаването на конфликта.
                                Именно! Странно е в случая защо не се дава информация от първа ръка с ентусиазма, с който се пускаха тук гръмки интервюта и се показваха изрезки от вестници ...
                                Кръвна група 0+

                                Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X