Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

    Браво на организаторите и много поздрави на състезателите,изпускаме големи купони.

    Коментар


    • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

      Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
      Такава Витара не може да участва в Стандартен, затова имаше клас Отворен. Ясно е, че е пропуск при техническия преглед и ще бъде ануирано класирането на екипажа и.
      Стояне, ми то в траяла като в трофито бе. Какво ми се хвалеше на Кърджали, че сте по организирани? Мърморковци и при вас.

      Ако перифразирам Пламен Тенев - то леко и оффроуд, стандартен клас (разходкаджии) и оффроуд не се връзват като понятия.
      Ти вися ли в тапа 4 часа на Кърджали заради стандартен клас - вися и не само ти.

      Аз оффроуд състезание и стандартна машина не мога да си представя, а това траял и стандартен клас пък съвсем не мога да си го представя.

      Ако използвам доводите на Борко за безопасността, а и на други колеги, то стандартна машина не може да участва в никакво оффроуд състезание, още по малко на траял, пък било то и с естествени препятствия и в сухо време.

      Коментар


      • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

        Благодарим на организаторите за положения труд. На повечето ни е ясно какви усилия коства да се направят зони в тази кал. Още повече, че им беше за пръв път в траялния шампионат.

        Техническият преглед. Може би трябваше да се помисли за място, където извършващите техн. преглед стоят, а автомобилите минават покрай тях за проверка. В случая - паркирани автомобили от всички класове на едно място, джипове на местни, хората извършващи технически преглед ходят от кола на кола, питат "Ти мина ли преглед", правят го там на място под дъжда и листите приличаха на.... На състезателите на брифинга трябва да им се съобщи кой ще извършва прегледа за техния клас и те самите да си търсят човека. |Да знаят също, че е в техен интерес да минат преглед иначе няма да стартират. Не да ходим да ги дърпаме, че да минават преглед.

        Трасето. Смятам, че трябва да се ограничи влизането на частни автомобили в един определен периметър. Какво се получи - състезателни автомобили не могат да си стигнат до входа на зоната заради закъсали в калта джипове, бусове и други. Съдиите също едва стигаха до зоните. Паркирани (по-скоро закъсали) напред, назад, по диагонал, странично, по пътя, пред входа на зоната, зарязани там и на никой не му дреме, че пречи. Строг пропускателен режим в района на състезанието според мен. Не е приятно да газиш в тази кал, ама ако искаш да гледаш ще газиш.

        Публиката. Ей тук нещата вече стават страшни. Каквото и да кажа е ще е малко. Беше ужасна. Адски недисциплинирани хора, повлекли деца на по 2-3 години дето едва стоят на краката си от калта, джипа лети срещу тях, те се чудят накъде да бягат и как да си дърпат децата. Няма лошо, нека гледат децата, ама затова има ленти. Наврени в борчета, в храстчета, навигаторите разчистват хората по пътя си. Като им кажеш да застанат зад лентата - "Е какво ти пречим?". Един пък потупа съдията по гърба да се дръпнел, че му пречи да снима Ама че е в трасето - абе голяма работа. Ти му говориш - след 2 минути пак е вътре. То при сухо време инцидент може да стане, а в тази кал джиповете бяха неуправляеми просто. Не знам тези хора някакво чувство за самосъхранение нямат ли... Не двойна, и тройна лента в случая нямаше да помогне. При наличието на толкова местни състезатели, дето се вика да бяха ангажирали приятелите си вместо да бягат след джипа да снимат - да помогнат малко на организаторите в разгонването на публиката.
        Според мен най-големият ни късмет е, че не се случи инцидент с някой зрител. Ама как да му обясниш, че го гониш от трасето за негово добро?!?

        Не знам каква е причината Илиян и Пламен да не дойдат в Самоков, но е жалко, че гърците нямаха конкуренция. А можеше да стане доста по-интересно в клас "Прото".
        Също смятам, че по някой представител от клубовете в Търново и Разград трябваше да дойде, все пак беше откриване на сезона. А така щеше да има и повече хора, които да помогнат.

        Коментар


        • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

          Нека споделя моите впечатления като част от орга тима , момчетата от Самоковският клуб се бяха постарали и се получи се много добро състезание въпреки тежкия терен и лошото време . Наистина имаше машини / основно местни участници /които не отговаряха напълно на техническите изисквания , но им беше отправено предписание . За Сливен обаче техническата комисия и няма да допусне машина която не покрива напълно изискванията на регламента . Колкото до машините на гърците - те не само покриват техническите изисквания , а и ги надхвърлят ... Машините им са наистина са добри , а пилотите им ги управляват перфектно , както каза Борко - без нито едно излишно движение в зоната . В моите зони / а и не само там / гърка който стана победител даваше времена от порядъка на 2 - 3 минути на фона на другите екипажи които не можаха да се включат в контролното време . Единствен Близнака беше сериозна конкуренция на тръбарката , но за съжаление отпадна поради технически проблем . Така че за клас Прото , а и за Модифициран нашите момчета трябва да си направят конкурентно способни машини иначе ще им дишаме праха на гърците в буквалния смисъл . Поздрави на всички участници и честито на победителите !
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

            Извинявам се ,че писах за гърците,изглежда не съм видял както трябва.Това,че машината е перфектна и се управлява супер не значи,че са спазени изискванията по правилник.Ако нещо стане ще трябва тогава да мислим ли,радвам се,че всичко е минало добре и няма проблеми.Надявам се занапред да се гледа по вече за сигурноста на екипажите,а не за шоу.

            Коментар


            • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

              Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
              Извинявам се ,че писах за гърците,изглежда не съм видял както трябва.Това,че машината е перфектна и се управлява супер не значи,че са спазени изискванията по правилник.Ако нещо стане ще трябва тогава да мислим ли,радвам се,че всичко е минало добре и няма проблеми.Надявам се занапред да се гледа по вече за сигурноста на екипажите,а не за шоу.
              Бай Матьо, гледам, че правиш технически прегледи по интернет, та да те питам: какво точно не и отговаря на тръбарката на Дагас?
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                Първоначално публикуван от Даниела Борисова Преглед на мнение
                Не знам каква е причината Илиян и Пламен да не дойдат в Самоков, но е жалко, че гърците нямаха конкуренция. А можеше да стане доста по-интересно в клас "Прото".
                Също смятам, че по някой представител от клубовете в Търново и Разград трябваше да дойде, все пак беше откриване на сезона. А така щеше да има и повече хора, които да помогнат.
                След като сме един екип всички състезания, аз мисля че е задължително да има представител от останалите клубове организтори поне като един брой съдия. Пълен бойкот не прави добро впечатление.

                Коментар


                • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                  Колегата "Kiko00", би ли споделил къде видя в клас Стандарт койловъри или еършокове??
                  "АСК ЗАГОРА 4х4"
                  0897937797....по всяко време!

                  Коментар


                  • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                    Имам много сериозен въпрос към организаторите на траялния шампионат че никои не може да ми даде конкретен отговор?
                    КЛАС СТАНДАРТЕН- Позволено ли е двигателя на колата да бъде различен от стандартния примерно на витара или самурай да е с 20 .16V от Опел или бмв и ако е позволено то за какъв стандарт си говорим
                    ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
                    0879 86 85 87
                    ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

                    Коментар


                    • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                      Първоначално публикуван от Z_I_P_O Преглед на мнение
                      Имам много сериозен въпрос към организаторите на траялния шампионат че никои не може да ми даде конкретен отговор?
                      КЛАС СТАНДАРТЕН- Позволено ли е двигателя на колата да бъде различен от стандартния примерно на витара или самурай да е с 20 .16V от Опел или бмв и ако е позволено то за какъв стандарт си говорим
                      Прочети правилника и ще разбереш. Има го качен тук във форума. Философията му е, че всичко, което не е забранено е разрешено.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                        Първоначално публикуван от Z_I_P_O Преглед на мнение
                        Имам много сериозен въпрос към организаторите на траялния шампионат че никои не може да ми даде конкретен отговор?
                        КЛАС СТАНДАРТЕН- Позволено ли е двигателя на колата да бъде различен от стандартния примерно на витара или самурай да е с 20 .16V от Опел или бмв и ако е позволено то за какъв стандарт си говорим
                        Позволено е.

                        http://4x4extreme.bg/%D1%82%D0%B5%D1...0%D1%80%D1%82/

                        Тук е описано какви са изискванията - точки 1, 2 и 3.

                        Това за което ти говориш се нарича клас Оригинален - джип във вид както е излязъл от завода.

                        Коментар


                        • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                          Много Благодаря .
                          ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
                          0879 86 85 87
                          ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

                          Коментар


                          • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                            За тези които смятат, че траялът не може да се прави на кал или че трябва състезанието да се прави според прогнозата за времето и да е в отворен интервал - месец Х, когато времето позволява. Малко се изнервих вече, предлага се трасе който има желание идва и го кара. Който смата, че това не е неговото състезание или му е мокро, студено, кално си седи вкъщи и гледа клиповете.

                            Коментар


                            • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                              Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                              За тези които смятат, че траялът не може да се прави на кал или че трябва състезанието да се прави според прогнозата за времето и да е в отворен интервал - месец Х, когато времето позволява. Малко се изнервих вече, предлага се трасе който има желание идва и го кара. Който смата, че това не е неговото състезание или му е мокро, студено, кално си седи вкъщи и гледа клиповете.

                              Ами нормално си е да се изнервиш. Не знам защо много хора смятат, че с нещо някой им е длъжен. Хайде сега и за времето да отговаряш. Ок, всички видяха, че е малко трудно м. март в Самоков, за догодина ще е друг месеца.
                              Кой щял да е виновен, ако стане инцидент със зрител. Ами всички. Съдията на зоната ли? От какъв зор? Погледнете списъка с екипажите - повече от 10 самоковски екипажа. По двама човека, това прави 20 човека, които можеха да помагат с публиката. И не само.

                              Когато се обсъждаше от съдиите дали да се допуснат нередовните машини (предимно местни екипажи както каза Живко) като им се даде предписание за следващото състезание (въпреки, че съм убедена, че ще карат само на това) се чудех за кое ще настане по-голямо мрънкане - дали ако не ги пуснат ще мрънкат недопуснатите, или ако ги пуснат ще мрънкат останалите.

                              Защо просто не се забавлявате. а все трябва да търсите под вола теле.

                              Коментар


                              • От: Самоков 4х4 Екстрийм 2015 /28-29 март/

                                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                                Стояне, ми то в траяла като в трофито бе. Какво ми се хвалеше на Кърджали, че сте по организирани? Мърморковци и при вас.

                                Ако перифразирам Пламен Тенев - то леко и оффроуд, стандартен клас (разходкаджии) и оффроуд не се връзват като понятия.
                                Ти вися ли в тапа 4 часа на Кърджали заради стандартен клас - вися и не само ти.

                                Аз оффроуд състезание и стандартна машина не мога да си представя, а това траял и стандартен клас пък съвсем не мога да си го представя.

                                Ако използвам доводите на Борко за безопасността, а и на други колеги, то стандартна машина не може да участва в никакво оффроуд състезание, още по малко на траял, пък било то и с естествени препятствия и в сухо време.

                                То хубаво колега ама доста от пилотите и техните машини са минали първо през стандарт а после модифициран и прото.
                                ОФРОУД 4Х4 СЕВЛИЕВО
                                0879 86 85 87
                                ТРОФИ БЕЗ КАЛ Е КОТО ЖЕНА С МАЛКИ ЦИЦИ,ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ НО НЕ ПЪЛНО....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X