Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лазарово 2010

    Някоя снимчица от трасето ще видим ли в аванс?

    Коментар


    • До: Лазарово 2010

      Около 25-ти април.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • До: Лазарово 2010

        И аз да попитам отрано - ясни ли са класовете и правилата и изискванията и .....
        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

        Коментар


        • До: Лазарово 2010

          Ясно е :
          -Ще има следните видове зони- "Гърбици", "Ровове", "Прагове", "Кал", "Наклони".
          Зоните ще се отварят сутринта и ще се затварят следобяд. Преминаването през тях ще е в свободен ред. Във всяка зона ще има няколко врати(включително входа и изхода на зоната), като преминаването през всяка врата носи точки( в + ). Всяка грешка носи точки в минус( по правилата от предишните състезания). Вътре в зоната ще може да се заобикалят врати. Между зоните ще може да се сменят гуми.
          -Класовете са два-
          "Експерт"- задължителна клетка.
          "Хоби"- гуми до 85см.

          Не е ясно:
          -Как ще стартират двата класа? Ако джиповете са до 30 в клас през зоните първо ще преминат "Експерт" а след тях "Хоби"(след съответните промени). Ако джиповете са повече ще отворим едновременно 10 зони и двата класа ще карат едновременно.
          Аз затова моля за предварително записване, за да си направим организацията.
          -Дали ще има зони "Наклони" за клас "Хоби"- или не, или зоните ще са упростени и с много леки странични наклони.
          Последно редактирано от Георги Василев; 22-04-10, 14:49.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • До: Лазарово 2010

            Точно така беше и в Испания, зоните ги отвориха в 9 часа и ги затвориха в 16 часа. Между 12 и 13 също бяха затворени. всяка зона си има контролно врме за минаване и ако го надхвърлиш, излизаш от нея до там, докъдето си стигнал и взимаш съответните точки. Пред всяка зона си чакат по наколко коли за влизане, докато не излезе предния, никой не влиза. Всяка зона си има и съдия или няколко, които на място следят всичко и отбелязват в документите. Ако контролното време за зоната е 30 минути например, последната кола в нея може да влезе най-късно в 15.29 часа, след това, дори и някой да смята, че ше мине за 10 минути, вече не се влиза.
            Жоре, помислете за контролно време за зоните, еднакво за всички или различно( за всяка зона или по групи по трудност). И ключа е колкото повече зони, толкова по-добре. По-подготвените отиват на по зрелишните и трудни, по-неподготвените на по-лесните. В Испания бяха 3 групи зони с различно контролно време и различен коефициент на трудност. Преди старта пилотите оглеждат зоните, решават от къде ще тръгнат, може дори да се уговорят, за да не се скупчвати и в стартовия час всеки се отправя към избраното. Не се карат и бутата, всеки трябва да изчака реда си. В зависимост от това, как си е избрал зоните, и по време, и по коефициент, може да си сметне очаквания резултат. Знам, че е трудно, но при 40 участници е добре да има поне 20 зони, че повече от 2-3 коли на зона е кофти да чакат. В Испания бяха 15 зони за 12 коли.
            Ако трябва помощ, събирай бригада, който може, да помага.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • До: Лазарово 2010

              Аз се записвам за клас хоби / щото нямам по-големи гуми от 85 см./ и записвам и жена ми . Може ли да караме с една джипка и двамата ?
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • До: Лазарово 2010

                Пишете и мен за участие !!!
                Имам външна клетка (и със сигурност не съм ЕКСПЕРТ ) ,но гумите ми са под 85 см ,така че съм за клас ХОБИ .
                Светлин Димитров -Сузуки Витара
                0878 943913

                Коментар


                • До: Лазарово 2010

                  Мисля, че поставената граница в размера на гумите, не трябва влияе на решението на участниците, в кой клас да се запишат. Тя по скоро се налага за да не се намести някои по "големичък" в "малкия" клас и да тръгне да се "доказва" /sorry ако греша, нека организаторите да ме поправят/. Ние най вероятно ще сме с гуми 85 см и ще караме в големия клас, където предполагаме, че трасето ще е по интересно и с повече изпитания

                  И един съвет към организаторите: Нека да има достатъчно точки за осигуряване или хвърляне на лебетки .... и екстремите да се правят така, че да бъдат преминати от поне 3 джипа /да не са непреодолими/
                  BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                  Коментар


                  • До: Лазарово 2010

                    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                    Аз се записвам за клас хоби / щото нямам по-големи гуми от 85 см./ и записвам и жена ми . Може ли да караме с една джипка и двамата ?
                    Може.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • До: Лазарово 2010

                      Първоначално публикуван от sivicar Преглед на мнение
                      Пишете и мен за участие !!!
                      Имам външна клетка (и със сигурност не съм ЕКСПЕРТ ) ,но гумите ми са под 85 см ,така че съм за клас ХОБИ .
                      Светлин Димитров -Сузуки Витара
                      Щом имаш клетка се запиши в "Експерт". Разделянето на класове засега го правим заради безопасността, а не заради уменията. А ограничението за гумите в "Хоби" се налага по причини, както е обяснил колегата по-горе.
                      За Злати: 20 зони са много(засега). Това значи 20(минимум) добре подготвени съдии, които да имат опит, да могат да взимат добре премерени отсъждания и заради, които да не ме бият при направата на генералното класиране
                      На този етап не смятам, че можем да се справим с такава организация.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • До: Лазарово 2010

                        Както се предполагаше БФАС не даде разрешение на лицензираните състезатели да участват в нашето състезание. То не, че досега някой е участвал де .....

                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • До: Лазарово 2010

                          И без петел ще се съмне!
                          Разбира се имам пред вид федерацията.
                          Жалко за лицензираните състезатели, които като благодарност за платените лицензи са третирани като крепостни селяни!
                          Присъствието им на Вашето състезание само би добавило още повече "цвят".
                          Мероприятието е много хубаво и винаги го посещавам с желание - успех!
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • До: Лазарово 2010

                            Спокойно, в УС на БФАС вече има наш човек, повдигнат е въпроса за траяла и скоро ще има промени, и то сериозни. Този отказ е плод на старото мислене и старите нрави, които им е време да си ходят.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: Лазарово 2010

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Щом имаш клетка се запиши в "Експерт". Разделянето на класове засега го правим заради безопасността, а не заради уменията. А ограничението за гумите в "Хоби" се налага по причини, както е обяснил колегата по-горе.
                              За Злати: 20 зони са много(засега). Това значи 20(минимум) добре подготвени съдии, които да имат опит, да могат да взимат добре премерени отсъждания и заради, които да не ме бият при направата на генералното класиране
                              На този етап не смятам, че можем да се справим с такава организация.
                              А на място може ли да решим в кой клас да караме?Да разбирам ли,че зоните за двата класа ще бъдат различни по-сложност?
                              Благодаря.
                              [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

                              Коментар


                              • До: Лазарово 2010

                                Първоначално публикуван от didoko Преглед на мнение
                                А на място може ли да решим в кой клас да караме?Да разбирам ли,че зоните за двата класа ще бъдат различни по-сложност?
                                Благодаря.
                                Миналата година всички първоначално бяха уплашени от трасето после се оказа друго.
                                Нищо че съм с ниска кола но ще се бутам дори с малките гуми в експерт.Все някога трябва да започнем да се учиме как да караме!
                                Пътеки и теглене кадето не става и това е!
                                Федерация като не искат дори да не се бутат.
                                Жалко за хората който могат и имат какво да покажат.

                                Аз имам един въпрос.
                                Етап тераси ок.
                                Етап кал ок.
                                Етап наклони ок.
                                Но това гърбици как да го разбирам?Дървени трупи или?
                                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X