Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Лазарово 2010

    Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
    Да идеята е добра, но сметките малко бягат. Да ще има по 5 джипа в различните зони, но всеки джип трябва да мине през 5 зони. Ако решим, че джиповете ще въртят и двата дена през препядствията сметката става 2дена * 90 джипозони / 5 зонизаджип = 36 джипа.
    Или по простата сметка ако кажем, че най-тежката зона има 20мин. за максимално преминаване, то през нея ще минат за 6 часа * 3 джипа на час = 18 джипа за деня. За 2 дена = 36 джипа за състезанието.
    Значи ако искаме повече джипове трябва да се съкрати времето за преминаване на най-бавната зона. Например ако времето се ограничи от 20 на 15 мин. джиповете стават 48 за два дни, а може и времето за преминаване да се удължи например на 8 часа. Тогава тогава за двата дни с 15мин. за всеки в най-лошия случай, могат да минат през тази зона 64 джипа.
    Уау.
    Това е задача за трети клас, но съм сигурен, че доста хора не биха се справили, ако е дадена без решението.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #47
      До: Лазарово 2010

      До колкото аз разбрах всички зони ще са отворини едновремено което показва че за 1ч могат да минат 15 машини а за 8ч това са 120 машини
      SUZUKI SAMURAI
      http://htftp.domainbg.com/icofresh/a...m/new-logo.jpg

      Коментар


      • #48
        До: Лазарово 2010

        Схемата с това преминаване на зоните, едновременно, не беше ли проиграна един път така в Шуменското състезание миналата година! До колкото си спомням ние, публиката, не бахме доволни от това защото не можехме да гледаме всички навсякъде! Ако трасето е на едно място съм съгласен с тази схема, но инак няма как да видим всичко !

        Коментар


        • #49
          До: Лазарово 2010

          На теория е така.На практика трудно ще се съберат 50джипа.В Самоков имаше записвания за 43-44джипа ,дойдоха 37 първия ден,втория на половина.Като се има предвид че машините от Самоков бяха 13,направете сметка как ще се намерят 60-70 камо ли 120джипа за състезание.

          Коментар


          • #50
            До: Лазарово 2010

            Първоначално публикуван от icofresh Преглед на мнение
            До колкото аз разбрах всички зони ще са отворини едновремено което показва че за 1ч могат да минат 15 машини а за 8ч това са 120 машини
            И ако всеки участник трябва да мине през 5 зони 120:5= 24 участника
            дааа.. контролното време( и сложността съответно) трябва да се намали на 15 мин. Тогава 5 зониХ4 джипа на час Х 8 часа: 5 зони на джип= 32 джипа- напълно реална бройка на участниците( да не кажа, че е малка).
            Ще трябва зоните да се направят и тестват много прецизно, защото ако има едно "тясно място" ще забави цялото състезание.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #51
              До: Лазарово 2010

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              На теория е така.На практика трудно ще се съберат 50джипа.В Самоков имаше записвания за 43-44джипа ,дойдоха 37 първия ден,втория на половина.Като се има предвид че машините от Самоков бяха 13,направете сметка как ще се намерят 60-70 камо ли 120джипа за състезание.
              В Тетевен бяха петдесет и няколко
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #52
                До: Лазарово 2010

                Сложноста на трасето е определяща за броя на учасниците.На разходка сигурно ще дойдат и 200.

                Коментар


                • #53
                  До: Лазарово 2010

                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение


                  Вижте как се саморазправят Кукуригутата от бфас и техните шофьори.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #54
                    До: Лазарово 2010

                    Че ела си карай при нас на любителските състезания и хич да не ти пука какво казват в автомобилния саюз.При нас ако трябва ще си изкопае ме препядствия в една моя нива и ще си покани ме приятели да карат и хич не ние на отвеса какво ще каже някой,който е виждал джип ,само на картинка.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Лазарово 2010

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Че ела си карай при нас на любителските състезания и хич да не ти пука какво казват в автомобилния саюз.При нас ако трябва ще си изкопае ме препядствия в една моя нива и ще си покани ме приятели да карат и хич не ние на отвеса какво ще каже някой,който е виждал джип ,само на картинка.
                      Недей така за абсолютната спортна власт,те вече имат състезател по офроуд!!!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Лазарово 2010

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Че ела си карай при нас на любителските състезания и хич да не ти пука какво казват в автомобилния саюз.При нас ако трябва ще си изкопае ме препядствия в една моя нива и ще си покани ме приятели да карат и хич не ние на отвеса какво ще каже някой,който е виждал джип ,само на картинка.
                        Румене извиняваи ама да те питам , ти от каде разбра че няма да има Самоков 2010 .

                        Коментар


                        • #57
                          До: Лазарово 2010

                          Пепи,каза че тази година има други планове и пари,за тази дейност за сега няма.Бях ме при Венци и има поне още 5-6 свидетели.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Лазарово 2010

                            Колеги, айде да си отворите тема Самоков 2010 и там да разисквате тези въпроси. Всички сме заинтересувани в Самоков да има състезание и го чакаме с нетърпение, но тук говорим за Лазарово.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #59
                              До: Лазарово 2010

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              В ума ми се върти следното:
                              Състезанието се провежда в пет зони едновременно, които се отварят в 10,30 примерно и се затварят в 16,30ч. Всяка зона си има контролно време и съдии. Това ще позволи да се състезават много повече машини (6часа х 5 зони х 3джипа на зона/час (при 20мин контр.време)= 90джипа на ден
                              Това ще позволи зоните да се направят много "зли" и първо да се пуснат по тях машините от клас "Експерт". Като приключат участието си зоните са поизгладени и с леки корекции на лентите( а може и с по-сериозни промени) се пускат машините от клас "Хоби".

                              За клас "Експерт" мисля да е задължителна само клетката( щото за блокажи и пр. трябва да станеме на "технотест").
                              За клас "Хоби" мисля да има ограничение само за диаметъра на гумите до 85см( 33,5").

                              Мисля, че така е добре за начало. Лошото е, че машините на много от нашите колеги не влизат в никой от класовете( Соти, Йори, Миро...), а и трябва двоен награден фонд

                              Моля колегите, които смятат да участват да пишат към кой клас се ориентират за да си направим разчетите. Имайте впредвид, че в "Експерт" ще има по-малко участници, но трасето ще е по-трудно. На Самоков говорих с единия Близнак( не знам с кой) да се пуснат с роккроулера, за да вдигнем малко нивото на траяла у нас.

                              п.п. Асенчо може да не се притеснява, защото може да покрие изискванията и за двата класа. Просто трябва добре да си прецени възможностите...
                              Здрасти Жоро.
                              Запиши и моята скромна ТОЙОТКА в клас "ЕКСПЕРТ" ,като за награден фонд искам един FRESH !!!
                              Много благодаря предварително
                              ПЕПИ /Самоков/

                              Коментар


                              • #60
                                До: Лазарово 2010

                                Започвам предварително записване, за да придобием представа за броя на участниците.

                                Клас "Експерт":

                                1. Петър Николов, Самоков, Тойота ЛК
                                2. Милчо Анастасов, Чавдар Георгиев,......, Нисан Патрол
                                3. Асен Иванов, София, Сузуки Самурай
                                4. Атанас Делев, Антон Димов, Пловдив, Тойота ТЛК
                                5. Светлин Димитров, Видин, Сузуки Витара
                                6. Георги Илиев, Суходол, Газ 69
                                7. Георги Иванов, Бяла Слатина, Сузуки Витара
                                8. Слави Славов, Борко Вапцаров, София, Ленд Роувър Дифендър
                                9. Крум Алексиев, София, Уаз 469
                                10. Росен Павлов, Своге, Уаз 469
                                11. Йосиф Лагадов, Радослав Генев, Габрово, ТЛК
                                12. Валери Вушев, София, Сузуки Самурай
                                13. Матей Георгиев, Деян Дянков, Русе, Нисан Патрол
                                14. Георги Иванов , Иван Иванов, Самоков, Даихатсу Роки
                                15. Петър Димитров, Герчо Стойчев, Шумен, Сузуки Витара

                                Клас "Хоби":
                                1. Иван Попов, София, Сузуки Витара
                                2. Мариела Попова, София, Сузуки Витара
                                3. Владимир Раденков, Никола Николов- Нисан Патрул
                                4. Венцислав Стайков, Пловдив, ТЛК70
                                5. Йордан Йорданов/ Симеон Петров , В.Търново- Сузуки Витара
                                6. Валентин Петров/ Ивайло Чирпанов, В.Търново - Дайхацу Роки
                                7. Емил Георгиев, Бончо Бонев, Сливен- Сузуки Витара
                                8. Валентин Николов, Евгени Владимиров, Сузуки Самурай
                                9. Николай Тивчев, Симо Тонев, София- Нисан Патрул
                                10. Владимир Панов, Горян Минтов, Своге-Сузуки Самурай
                                11. Краси Павлов, Иван Калпачки, Самоков, Уаз 469
                                12. Данаил Костадинов, Християн Георгиев, Плевен, Сузуки Самурай
                                13. Румен Белчински, Светослав Ушагелов, Самоков, Сузуки Витара
                                14. Димитър Милков,Иван Вълчев, Бургас, Сузуки Самурай
                                15. Иван Иванов, Боби .......... Самоков Сузуки Самураи
                                16. Иво Василев , Румен Струменов, Самоков, Сузуки Самураи
                                17. Иван Иванов, Георги Иванов, Самоков, Даихатсу Роки
                                18. Иван Георгиев, Драгомир Николов, Самоков, Даихатсу Роки
                                19. Свилен Лалев,....., Тетевен, Сузуки Витара
                                20. Свилен Максимов, Захари Захариев, Русе, Джиип Чероки
                                21. Петко Петков, Симона Петкова, Русе, Сузуки Самурай
                                Последно редактирано от Георги Василев; 10-05-10, 16:01.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X