Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

    Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
    Не съм имал предвид 'всички', да ме прощават невинните. Тази машина я разгледах подробно(в Кърджали) и останах приятно изненадан. Имаше още едно бъги от Тетевен, което вероятно не сте видяли, защото е скъсал верига още при пистигането си. То също беше добре конструирано. ...и други има, но са малцинство ! България е малка държава, няма начин да се намерят средства, за изграждане и поддръжка на подобни гладки(специални) трасета. Така че се нагаждайте!

    Нямам представа защо цяла една дисциплина трябва да се нагажда за да покрие интересите на някого!?Както Пламен и Митко /Колт4/вече обясниха няколко пъти ТОВА НЕ СА ОФФроуд машини! Това са машини попаднали на ОФФ РОУД събитие.Гладки /специални /Трасета в България има достатъчно за цял ЕДИН шампионат.

    Коментар


    • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

      Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
      До колкото разбрах от Ники Мартинов той е правил трасето за третия ден но той е моторист. Според мен трябва за догодина техен представител да участва в подготовката на трасето и така няма да има сърдити.
      Опитахме се с Николай да направим трасе според правилника, спазвахме широчината, но нямаше как да я спазваме по завоите и там беше около 6 метра. Не е проблем да го направим както искат, но никой не дойде да го погледне (от БФАС) въпреки, че настоявах това да се случи.
      Виждам обаче от темата, че не само завоите са проблема, а и камъните, които са по терена, а и досега не знаех, че бъгитата не са офроуд машини.
      Смятах, че може да се направи една добра атракция и промоция на този спорт пред толкова хора и медии и това да е от полза на самия автокрос и зрелище и атракция за публиката (както стана) за организацията.
      За следващата година добре ще го обмислим дали пак да има трасе за автокрос, защото е деликатно и гладко и няма да е интересно за никой друг от участващите класове и категории. Обадиха ми се няколко човека от рали кроса, които бяха обидени, че не сме ги поканили и тях, на тях има харесало трасето и може би догодина ще опитаме с тях (ако не се справим с автокрос трасето), защото това състезание е мястото където може да видят и тези които не са чували за офроуд спортовете (и бъгитата) и е начина и мястото за популяризиране пред бъдещи спонсори, публика и т.н.
      Спорт без публика не става, а има ли публика, има и спонсори...и отразяване !

      Коментар


      • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
        Опитахме се с Николай да направим трасе според правилника, спазвахме широчината, но нямаше как да я спазваме по завоите и там беше около 6 метра. Не е проблем да го направим както искат, но никой не дойде да го погледне (от БФАС) въпреки, че настоявах това да се случи.
        Виждам обаче от темата, че не само завоите са проблема, а и камъните, които са по терена, а и досега не знаех, че бъгитата не са офроуд машини.
        Смятах, че може да се направи една добра атракция и промоция на този спорт пред толкова хора и медии и това да е от полза на самия автокрос и зрелище и атракция за публиката (както стана) за организацията.
        За следващата година добре ще го обмислим дали пак да има трасе за автокрос, защото е деликатно и гладко и няма да е интересно за никой друг от участващите класове и категории. Обадиха ми се няколко човека от рали кроса, които бяха обидени, че не сме ги поканили и тях, на тях има харесало трасето и може би догодина ще опитаме с тях (ако не се справим с автокрос трасето), защото това състезание е мястото където може да видят и тези които не са чували за офроуд спортовете (и бъгитата) и е начина и мястото за популяризиране пред бъдещи спонсори, публика и т.н.
        Спорт без публика не става, а има ли публика, има и спонсори...и отразяване !
        Тодоре, място има бол за правилно трасе за автокроса. Мисля, че догодина ако ги няма колегите, събитието като цяло ще загуби - хората от публиката се изкефиха искрено - т.е. половината от задачата е изпълнена. Остава да се изкефят и състезателите...

        Коментар


        • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

          [QUOTE=Марто (Мартин Христов);2722318]Тодоре, място има бол за правилно трасе за автокроса. Мисля, че догодина ако ги няма колегите, събитието като цяло ще загуби - хората от публиката се изкефиха искрено - т.е. половината от задачата е изпълнена. Остава да се изкефят и състезателите...

          Преди 2 години присъствах тогава като зрител на кръг от шампионата организиран от Тодор Христов на трасето край Дълбок Дол и имам спомен ,че надълго и нашироко коментирахме заедно с колегите и него състоянието на пистата и подготовката и към момента така че съм сигурен ,че организаторите имат представа за трасетата по автокрос.Тогава ние бяхме решили да не караме в кръгове от Националният шампионат точно поради такива организационни проблеми и разногласия с БФАС.Същият висок човек със знаменцето на финала беше одобрил трасето което беше като корито ,със скокове и др."ЕКСТРИ".В подготовката на трасето в село Балша отново има пръст този човек.Част от протеста беше свързан и със съвместното провеждане на кръгове 2в1-автокрос и раликрос.Два коренно различни спорта едните карат на сухо заради стъклата на автомобилите и гумите които използват а другите -ние предпочитаме по-влажно трасе заради откритите ако щеш гуми ,седялки и др. И сега ново 20 на едно трасе ВСИЧКИ!

          Коментар


          • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

            [IMG]IMG_1974 by Vesur, on Flickr[/IMG]

            [IMG]IMG_2071 by Vesur, on Flickr[/IMG]

            [IMG]IMG_1801 by Vesur, on Flickr[/IMG]


            [IMG]IMG_1799 by Vesur, on Flickr[/IMG]


            [IMG]IMG_1772 by Vesur, on Flickr[/IMG]


            [IMG]IMG_1748 by Vesur, on Flickr[/IMG]

            IMG_1735 by Vesur, on Flickr


            IMG_1898 by Vesur, on Flickr

            IMG_1883 by Vesur, on Flickr


            IMG_1866 by Vesur, on Flickr


            IMG_1815 by Vesur, on Flickr


            IMG_1689 by Vesur, on Flickr


            IMG_1660 by Vesur, on Flickr


            IMG_1647 by Vesur, on Flickr


            IMG_1598 by Vesur, on Flickr


            IMG_1553 by Vesur, on Flickr


            IMG_1501 by Vesur, on Flickr


            IMG_1452 by Vesur, on Flickr


            IMG_1441 by Vesur, on Flickr


            IMG_1433 by Vesur, on Flickr


            IMG_1400 by Vesur, on Flickr


            IMG_1377 by Vesur, on Flickr


            IMG_1298 by Vesur, on Flickr


            IMG_1234 by Vesur, on Flickr


            IMG_1200 by Vesur, on Flickr


            IMG_1118 by Vesur, on Flickr





            Всичкото /почти/ снимка ден 1
            Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

            www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

            Коментар


            • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

              IMG_2119 by Vesur, on Flickr


              IMG_2168 by Vesur, on Flickr


              IMG_2222 by Vesur, on Flickr


              IMG_2258 by Vesur, on Flickr


              IMG_2288 by Vesur, on Flickr


              IMG_2387 by Vesur, on Flickr


              IMG_2400 by Vesur, on Flickr


              IMG_2412 by Vesur, on Flickr


              IMG_2418 by Vesur, on Flickr


              IMG_2449 by Vesur, on Flickr


              IMG_2455 by Vesur, on Flickr


              Всичкото снимка ден 2
              Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

              www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

              Коментар


              • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                Останах с много хубави емоции от Кърджали, благодаря на Тодор Христов за положения труд.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                  Първоначално публикуван от antonku Преглед на мнение

                  Преди 2 години присъствах тогава като зрител на кръг от шампионата организиран от Тодор Христов на трасето край Дълбок Дол и имам спомен ,че надълго и нашироко коментирахме заедно с колегите и него състоянието на пистата и подготовката и към момента така че съм сигурен ,че организаторите имат представа за трасетата по автокрос.Тогава ние бяхме решили да не караме в кръгове от Националният шампионат точно поради такива организационни проблеми и разногласия с БФАС.Същият висок човек със знаменцето на финала беше одобрил трасето което беше като корито ,със скокове и др."ЕКСТРИ".В подготовката на трасето в село Балша отново има пръст този човек.Част от протеста беше свързан и със съвместното провеждане на кръгове 2в1-автокрос и раликрос.Два коренно различни спорта едните карат на сухо заради стъклата на автомобилите и гумите които използват а другите -ние предпочитаме по-влажно трасе заради откритите ако щеш гуми ,седялки и др. И сега ново 20 на едно трасе ВСИЧКИ!
                  Точно успешното състезание преди две години АТV и автокрос ме накара да направя и експеримента в Кърджали !
                  Всички състезатели бяха доволни от Дълбок Дол заради отличните условия, отразяването от медиите и най-вече заради ПУБЛИКАТА !
                  Автокроса има безброй квалификации и маншове и "дупки" между тях в които публиката започва да си човърка носа и да се чуди колко машини, аджеба, са оцелели за поредната квалификация или за финалните серии...!?!?
                  В Дълбок Дол такива паузи нямаше, защото караха АТВ-та, публиката не скучаеше и имаше фенове на двата спорта + моторите и това направи публиката доволна !
                  Аз лично нямам интереси в автокроса, не плащат такси, а и да плащат са символични, а вземат ресурс по-голям и от рали-рейда...
                  За Кърджали ми натовариха бюджета с 3000 лева, но не съжалявам, в тоя живот си плащам всички експерименти и прищявки
                  Явно обаче състезателите (поне тия дето пишат в тоя форум) искат да си останат затворена общност, да си ги гледат на село дето се провежда състезанието, да се награждават по кръчмите в края на годината и да чакат спонсорите да ги потърсят, щото са с извънземни машини и технологии, дето не трябва да се виждат от публика и хора
                  Опитах се да направя нещо за тая дисциплина, защото смятах, че има бъдеще, но сега като чета, май съм сбъркал времето
                  Може би след десетина години...
                  Не обвинявам никого и не се сърдя на никого, просто си изказвам мнението въз основа на писанията...
                  А тенденцията във всички спортове и състезания е да се комбинират - правят го даже и на кръговете в световните шампионати, защото намаляват разходите, увеличава се публиката, повече атракция = повече отразяване = повече спонсори !
                  Не съм измислил аз топлата вода, просто я "внесох" в България преди 4 години, когато експериментирах на Трявна няколко състезания едновременно...

                  P.S.

                  Смятам темата за автокроса за затворена за мен на тоя етап...освен ако не дойде як спонсор и даде пари да "асфалтираме" в Кърджали трасето

                  Коментар


                  • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                    Тези двамата с микрофона и камерата се вряха на всякъде но явно това е начина да се направи такъв перфектен репортаж и да хванат всичко основно в детайли . Много са добри репортерите и дано нашите си откраднат нещо от тях . Ще замоля някой като Марто Христов да преведе със субтитри материала , че ми е интересно какво коментира репортера. Благодаря предварително , ще почерпя на Приморско .
                    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                    тел. 0889 017703
                    0897 516030

                    Коментар


                    • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                      +1.
                      Как успяваха да бъдат на всеки екстрийм и да подбират подходящия момент и ъгъл за снимане -явно си знаеха работата.Ще чакам и аз за превод.
                      И си го свалям,че си познах снагата доста пъти.
                      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                      0885 660 613

                      Коментар


                      • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                        Здравейте,аз съм съпругата на Пламен и ще се опитам да Ви преразкажа в общи линии репортажа на турските журналисти на най-популярния турски спортен канал ATV!
                        Аз лично съм изключително впечатлена от професионалния репортаж,уникалните и впечатляващи кадри,които са успели да уловят журналистите.Само да уточня,че репортерите имаха само една камера и един микрофон.

                        И така - за репортажа:
                        Общо взето са безкрайно впечатлени от страхотната организация на състезанието - хотели,регистрацията на състезателите,бивака и охрана.
                        Според всички интервюирани - състезатели и публика,това състезание е най-доброто,което са виждали и участвали.Специално за таз годишното са много удовлетворени от трасетата.Коментара за екстрема на Купците,където се изпреварваха джипове и мотори,беше:"Ето,това е истински Офроуд".Участниците в състезанието споделиха пред камерите,че това е най-трудното място от трасето.В следващия кадър картината се пренася на екстрема в Джебел и репортера пита една местна жена,която гледаше от високото екшъна:"Вие местна ли сте? Да!А някога,изобщо някакви коли успявали ли са да минават от тук?Не - само наскоро мина едно като моторче - каза местната жителка,довела внучето да погледат"
                        Всеобщото мнение на състезателите е,че очакват всяка година с нетърпение да се състезават в Кърджали - организацията е много добра,трасетата са винаги много различни и все по-трудни,конкуренцията е много силна и всичко това ги зарежда с много адреналин.

                        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 23-03-15, 10:24.

                        Коментар


                        • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                          +1.
                          Как успяваха да бъдат на всеки екстрийм и да подбират подходящия момент и ъгъл за снимане -явно си знаеха работата.Ще чакам и аз за превод.
                          И си го свалям,че си познах снагата доста пъти.
                          На втория екстрем в Неделя докато дърпах въжето на лебедката по баира и репортерите прескачаха хора и мотори . Оная гад мръсна Марто Христов лазеше със мен и ми декламираше стихотворението ,, Опълченците от Шипка,,
                          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                          тел. 0889 017703
                          0897 516030

                          Коментар


                          • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Здравейте,аз съм съпругата на Пламен и ще се опитам да Ви преразкажа в общи линии репортажа на турските журналисти на най-популярния турски спортен канал ATV!
                            Аз лично съм изключително впечатлена от професионалния репортаж,уникалните и впечатляващи кадри,които са успели да уловят журналистите.Само да уточня,че репортерите имаха само една камера и един микрофон.

                            И така - за репортажа:
                            Общо взето са безкрайно впечатлени от страхотната организация на състезанието - хотели,регистрацията на състезателите,бивака и охрана.
                            Според всички интервюирани - състезатели и публика,това състезание е най-доброто,което са виждали и участвали.Специално за таз годишното са много удовлетворени от трасетата.Коментара за екстрема на Купците,където се изпреварваха джипове и мотори,беше:"Ето,това е истински Офроуд".Участниците в състезанието споделиха пред камерите,че това е най-трудното място от трасето.В следващия кадър картината се пренася на екстрема в Джебел и репортера пита една местна жена,която гледаше от високото екшъна:"Вие местна ли сте? Да!А някога,изобщо някакви коли успявали ли са да минават от тук?Не - само наскоро мина едно като моторче - каза местната жителка,довела внучето да погледат"
                            Всеобщото мнение на състезателите е,че очакват всяка година с нетърпение да се състезават в Кърджали - организацията е много добра,трасетата са винаги много различни и все по-трудни,конкуренцията е много силна и всичко това ги зарежда с много адреналин.

                            Репортажа е супер (макар , че и дума не разбрах) но тенденцията е такава , трудни трасета , охрана на парка, добра организация и медийно отразяване на високо ниво . Така ще покажем на хората които не ни познават , че не мародерстваме по горите а се занимаваме с моторен спорт и даже когато има нужда помагаме на хората с каквото можем .
                            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                            тел. 0889 017703
                            0897 516030

                            Коментар


                            • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                              До сега не съм писал с хвалби и забележки в темата но май съм си пийнал повече тази вечер и културно изчаках колегите от автокроса да се изкажат . За трофито в клас експерт ,,,,,, ми за сега е най доброто правено трасе (Да ме извинява Наско Делев за миналия Пловдив) (и Влади да не ми се сърди) но е факт състезание в клас експерт с толкова участници и хубаво -трудно на места трасе да се направи в непредсказуеми метрологични условия в късна зима . Сега знаете какво е положението в този регион . Защо се чупят и отпадат българските екипажи ? ЗАЩОТО НЕ СМЕ ПОДГОТВЕНИ . Да имали тръбарки ....... ДА ТРЯБВА ДА ГИ ИМА (който не може да си ги купи , да си ги направи ) Няма как да караме със стокови машини с малко пипане и да сме конкурентни . Радвам се , че състезанията в клас трофи стават все по трудни и по екстремни за да се развиваме . За Автокроса , мое мнение е ,че няма как да куплираме двете надпревари в един празник . Те си имат техните трасета , ние нашите . За пример в Стара Загора няма как да направим трасе за Автокрос . В Чирпан си има трасе и с голямо удоволствие ходя да ги гледам но те си са луди за тях си . Благодаря на Тодор Христов и компания за уникалното (за сега) състезание и на всички които са помагали и не са получили похвала.


                              П.П. До година г-н Христов ще ви проверявам картинките в пътната книга
                              ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                              тел. 0889 017703
                              0897 516030

                              Коментар


                              • От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ

                                Искам да отдам заслуженото отново на фотографите и операторите - справиха се блестящо и отново Кърджали Офроуд Фест е най-отразяваното събитие !
                                Статистиката е повече от впечатляваща, но аз мисля че може още...
                                Телевизионно време - 4 часа, снимки - над 8000 (още се обработват няколко хиляди от момчетата от НАТФИС ) посещения във видео канала - над 6000, посещения на сайта на състезанието - над 1000 уникални IP адреса на ден, отразяване в нета - местни и национални - над 50 публикации, live отразяването има гледания от 10 държави, включително Англия, Франция + тези държави, които имаха участници.
                                Очакваме още три филма - три погледа на трима различни оператори - Наско от Ауто Билд, Румен Петков и Ангел Сидов (последния се дипломира в петък в НАТФИС и нямаше време )
                                За социалните мрежи няма да коментирам, че там направо всички изригнаха от снимките на Веско, Яна и Антон
                                Мисля, че този път уцелихме "ваксата" за тоя тип състезания и за Самоков ще бъде още по-добре
                                Подготвяме нови изненади и грандиозно шоу и скоро ще отворим тема и за там
                                Благодаря още веднъж на оператори и фотографи, без Вас няма кой да види усилията ни и постиженията на състезателите !!!
                                Важна атестация за нас е i заявката на Педро Пинто, който от сега се записа за 2016-а и държи да бъде заявка N:1

                                P.S.

                                За състезанието произведохме лимитирана серия якета - 56 броя организаторски и 50 броя с надпис Bulgaria Off-Road Team.
                                На етикета е отбелязано - TH (Тодор Христов) 106-15 - т.е. 106 броя през 2015-а.
                                Водоустойчиво и ветроустойчиво най-висок клас с качулка, която също е ватирана и топли...в общи линии подходящо за всичко - офроуд, ски, лов и всякакви екстремни занимания !
                                Останаха няколко броя XXL и ако някой има интерес, може да ми пише на лични. Цената е 95 лева !

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150318_101510.jpg
Прегледи:1
Размер:65.5 КБ
ID:5649084

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150318_101646.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5649085
                                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 18-03-15, 10:44.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X