Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ШУМЕН ТРОФИ 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

    Колеги и колежки,
    благодаря за дебата

    -ако сте чели правилата и сте лоялни в крайна сметка
    ощетен е екижа Ламбреви, по вашите изказвания във форума до сега

    защото трябваше да декласирам за напускане на трасето, движение срещу трасето екипа на Алекс, екипа на Пламен защото не използваха мека връзка за захващане за дървото.

    Стига запалянщина- заприличваме на футболна сбирка.
    Кой не видя с очите се кой бе по добрия на финалната серия.

    "офроада" е филосовия поне за мен, не го правете "религия"
    siko

    Коментар


    • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

      Първоначално публикуван от roumen5 Преглед на мнение
      Борба имаше - на старта и тази борба предопредели нейната липса след това. Имаше обаче нещо повече - жеста - Долфи подсказа на Алекс какво се случва и човека обърна и показа истинско джентълменство, с което спечели публиката...Не съм пристрастен, но постъпката му е достойна за уважение.
      Иначе самото състезание си беше 6
      РУМЕНЕ,БАГОДАРИМ ЗА МИЛИТЕ ДУМИ
      --------------------------------------------------------------
      Ал. Иванов
      +359888561561

      Коментар


      • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
        ......Поздравявам Янко Чуров за доброто класиране !
        Благодаря ти Жоро.Купона се получи перфектно(традиция за Шуменското състезание). Надявах се на малко по-добро класиране първия ден , но поради стечение на обстоятелствата с навигатора се запознахме вечерта преди старта , а самия той беше видял роудбук за сефте същата сутрин.За капак и трипа се повреди и карах по ГПС(за да нулираш метража са 5 команди ).Навигаторами се справи чудесно (имайки в пред вид опита му) за което му благодаря.Втория ден на траяла , както каза един колега,,тръгнах мъжката'' и на първата бабуна останах без каре на преден мост и без ляв волан. Сузукито с което бяхме тандем се обърна и остана на мястото през което се минаваше. тъкмо преодолях всички места и контролното ми време изтече.Много съжалявам за каменната кариера , но... .
        Искам да изкажа благодарности на Киро ,за мероприятието , както и на цялата шуменска група (Вальо Вичев, Мариан, Събин ,Стефан , Миро ) за съдействието им.Мъжки момчета са.Единственото което ми остава да кажа е : ДОГОДИНА ПАК!!!
        ПС Миро - тренирай
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

          Киро направи св.... на гърците.Това е моето мнение.И то след като всички знаем какво правят те с нас на тяхното състезание в Орестиада.
          Да,в едно състезание има и тактики.Индивидуални,отборни,национални и каквито още се сещате.
          Всички знаят защо Алекс се върна да помага-ЗА ДА НЕ ОТИДЕ КУПАТА ЗА ПЪРВО МЯСТО В ГЪРЦИЯ.

          Да не говорим за колчетата на Киро,които на едно спидарско трасе решават всичко.Там всяко занасяне на джипа в калта е съборено колче.Но се наказват само тези,които Киро е видял

          Коментар


          • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

            Киро, не се чувствам ощетен, даже съм много доволен от това което постигнахме.
            Проблема е там, че 1/8 финала карахме след победителите на траяла и те пред нас счупиха колче, за което специално ни предупреди на обиколката в началото. Как там не се намери съдия, които да види. От там идва и голямата ми изненада, защо продължиха.
            Последно редактирано от VE LA; 03-12-07, 13:40.

            Коментар


            • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

              Браво на Киро! Организацията беше супер.Искам да благодаря на Десо и Шуши, които ни помогнаха да финишираме първия ден.А относно купите всички, които бяха там знаят реално кой трябваше да ги получи.Киро като толкова иска да се хареса на гърците можеше да им даде коча, а пък купите на победителите.Браво на Алекс постъпката му е показателна сама по себе си.Щастлива съм да ви познавам.

              Коментар


              • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                Кире,
                Състезанието си беше перфектно като състезание, на което идваме освен като на състезание, но и за голямата доза удоволствие, независимо от класирането, за което ние много те уважаваме и ценим. На нашия екипаж за първи път ни се случва да сме само зрители. Това , което за първи път видях, е че има шансове да не бъдеме толкова егочентрични и да избягаме от езуитския принцип „целта оправдава средствата” . Напоследък точно този принцип в офроуда ме отвръщава!!!!!!!
                Не знам дали видя, но много хора дори се РАЗПЛАКАХА от това, което направи Алекс!
                Алекс не буташе Пламен Тенев – приятеля, съгражданина, той издърпа и избута един Български екипаж, за да остане купата в България, за да покажем, че можем да бъдеме обединени в името на нещо ПО-ГОЛЯМО. До колкото познавам хората, те не са много, но има такива и Тенев би го направил. Тенев реално си спечели състезанието по регламента на състезанието. Приложената тактика не би трябвало да рефлектира на факта, че той финишира пръв, независимо от факта, че някой го избутва!
                Моето мнение е че не трябваше да става така!!!!!!!
                Купата трябваше да си остане в България. Два Български екипажа дадоха всичко от себе си това да се случи!!!!!!!!!!

                Коментар


                • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                  Разбирам сега желанието Ви купата да остане в България,
                  дори не знаех че има интрига в класирането, аз бях на трасето,
                  с желанието да контролирам възлово място.

                  Вера извини ме но за:
                  "колчетата е част от правилата
                  на които взаимно сме се съгласили".

                  За всеки е обидно да бъде прецакан.

                  Аз държа на принципа и лоялноста, не само в спорта.

                  След финала на последната двойка запитах Пламен Тенев
                  "според теб кой е "победителя", той ми отговори,

                  "аз пресякох пръв финалната линия"

                  - това отношение на Пламен към Алекс ми даде решението
                  как да постъпя по този начин.
                  siko

                  Коментар


                  • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                    Първоначално публикуван от siko Преглед на мнение

                    - това отношение на Пламен към Алекс ми даде решението
                    как да постъпя по този начин.
                    Тоест, как ????
                    Ако отношението на Пламен към Алекс беше друго и състезанието можеше да има друг резултат ! - правилно ли разбирам ??
                    Няма ли регламент ?
                    Например, движение по трасето в посока обратна на състезателната, се наказва с дисквалификация, или нещо такова ....
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                      Колчетата са си колчета,написал си го в регламента,наказания трябва да има,но за ВСИЧКИ,които са ги сгазили.
                      А на пилота на Янчо не му стана ясна твоята реплика "-Аз му знам на Янчо номерата",т.е. ти за какво го наказваш
                      1 заради правилника
                      2 заради Янчо
                      Той е нов.Не познава нито Киро,нито номерата му.

                      Коментар


                      • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                        екипажът с Янчо е наказан за
                        "ясно видимо настъпено съборено колче"
                        -което лично аз му показвах къде се намира.
                        Вера правилата на състезанието в Шумен съм отстоявал и по друг начин , защо само организатора да прави компромиси.

                        Ако бях дисквалифицирал Пламен и Алекс
                        в правото си на което бях, класиране щеше да има друг вид.
                        В крайна сметка това състезание трябваше да си има и
                        реалните победители по достоинство.
                        siko

                        Коментар


                        • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                          Нещо не си наясно с правилата на елиминацията.
                          Когато един екипаж е стигнал до финал,това значи че мястото му до 2-ро е сигурно.Въпроса е само дали е 1 или 2.Дали ще се счупи или ще бъде наказан,това само ще му попречи да стане 1-ви.
                          Така,че въпроса беше Пламен ли ще вземе купата или гърците.Нищо по различно не може да стане.

                          Коментар


                          • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                            Киро, някак си успяваш да си спечелиш АНТИ-симпатизанти.
                            Говоря ти КОНКРЕТНО за втория ден- ТАЯЛа когато УЖ стартирахме в обратен ред. Преди нас трябваше да стартира екипажа от Турция. А колкото повече улягаше трасето- толкова по-проходимо ставаше. т.е. Ако бяха минали и 2-та турски джипа преди нас, имаше вероятност и ЧУРОВ да НЕ се счупи, и ние да НЕ се обърнем. Съжалявам само че не успях да сменя навреме секторната кутия, и да се включим за третия ден.
                            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                            http://www.cardomain.com/ride/2562837

                            Коментар


                            • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                              Благодаря ти Жоро.Купона се получи перфектно(традиция за Шуменското състезание). Надявах се на малко по-добро класиране първия ден , но поради стечение на обстоятелствата с навигатора се запознахме вечерта преди старта , а самия той беше видял роудбук за сефте същата сутрин.За капак и трипа се повреди и карах по ГПС(за да нулираш метража са 5 команди ).Навигаторами се справи чудесно (имайки в пред вид опита му) за което му благодаря.Втория ден на траяла , както каза един колега,,тръгнах мъжката'' и на първата бабуна останах без каре на преден мост и без ляв волан. Сузукито с което бяхме тандем се обърна и остана на мястото през което се минаваше. тъкмо преодолях всички места и контролното ми време изтече.Много съжалявам за каменната кариера , но... .
                              Искам да изкажа благодарности на Киро ,за мероприятието , както и на цялата шуменска група (Вальо Вичев, Мариан, Събин ,Стефан , Миро ) за съдействието им.Мъжки момчета са.Единственото което ми остава да кажа е : ДОГОДИНА ПАК!!!
                              ПС Миро - тренирай
                              Благодаря ти Янко че се сети и за нас
                              Всички съдии минахме много километри и отделихме от времето си да помогнем
                              за това състезание
                              Според мен ВСИЧКИ КОИТО УЧАСТВАХА СА ПОБЕДИТЕЛИ
                              Аз много се подразних когато чух слух че правим СЕЛСКО СЪСТЕЗАНИЕ

                              Коментар


                              • До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                                Първоначално публикуван от SHUSHI Преглед на мнение
                                Кире,
                                Състезанието си беше перфектно като състезание, на което идваме освен като на състезание, но и за голямата доза удоволствие, независимо от класирането, за което ние много те уважаваме и ценим. На нашия екипаж за първи път ни се случва да сме само зрители. Това , което за първи път видях, е че има шансове да не бъдеме толкова егочентрични и да избягаме от езуитския принцип „целта оправдава средствата” . Напоследък точно този принцип в офроуда ме отвръщава!!!!!!!
                                Не знам дали видя, но много хора дори се РАЗПЛАКАХА от това, което направи Алекс!
                                Алекс не буташе Пламен Тенев – приятеля, съгражданина, той издърпа и избута един Български екипаж, за да остане купата в България, за да покажем, че можем да бъдеме обединени в името на нещо ПО-ГОЛЯМО. До колкото познавам хората, те не са много, но има такива и Тенев би го направил. Тенев реално си спечели състезанието по регламента на състезанието. Приложената тактика не би трябвало да рефлектира на факта, че той финишира пръв, независимо от факта, че някой го избутва!
                                Моето мнение е че не трябваше да става така!!!!!!!
                                Купата трябваше да си остане в България. Два Български екипажа дадоха всичко от себе си това да се случи!!!!!!!!!!
                                Киро, аз подкрепям напълно изказването на SHUSHI. Доколкото виждам и останалите пишещи в темата.
                                Всички са с убеждението, че си направил жест към колегите от Гърция.
                                В правилника не пише, че не може да бъде оказана помощ от състезател. Алекс помогна на Пламен да завърши състезанието първи. Пламен не е нарушил правилата, т.е. не бива да му отнемаш победата.
                                sikoДо: ШУМЕН ТРОФИ 2007
                                След финала на последната двойка запитах Пламен Тенев
                                "според теб кой е "победителя", той ми отговори,

                                "аз пресякох пръв финалната линия"

                                - това отношение на Пламен към Алекс ми даде решението
                                как да постъпя по този начин.
                                Според мен си подходил емоционално:чул си това което си искал да чуеш, а същото време той ти е казал само един факт - това, което видяха всички.

                                Наистина победата трябва да се присъди по правилата - затова са правила. Ако има някакво изключение, вече остават съмнения, различни тълкувания и предположения.

                                Имаше ли нарушения на правилата в последната обиколка на последният кръг?
                                !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X