Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ШУМЕН ТРОФИ 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ШУМЕН ТРОФИ 2007

    Повече информация:
    www.4x4shumen.ro-ni.net
    siko

  • #2
    До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

    В краткия правилник пише "Състезателите задължително да имат GPS,и да могат да боравят с тях", "За предпочитане е използването на Garmin GPS","Екипажи които намат GPS да се свържат с организатора за да им бъдат осигурени такива под наем". Вярно че повечето хора вече имат GPS-и но като елемент на навигацията защо не си остане добрия стар компас,така ще се види майсторството на навигатора в ориентирането а не на сателитната система.България не е толкова голама като пустинята Сахара че да има нужда от GPS просто завиваш на дясно и най много след 20км си на асвалт.Вярно при Киро винаги се правят експерименти за проследяване на контролните точки но мисля че през 2006г. бе добре организиран с електронните карти.Не искам да се бъркам в организацията на това състезание но от сега казвам че като навигатор на мен няма да ми е приянто да се заиграя по трасето.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      Вярно че повечето хора вече имат GPS-и но като елемент на навигацията защо не си остане добрия стар компас,така ще се види майсторството на навигатора в ориентирането а не на сателитната система.
      Навигатора си остава основния фактор и се кара по пътна книга ! GPS-а ще изпълнява САМО контролна функция, т.е. ще записва трака и съдиите ще проверяват дали се е движил екипажа в трасето, дали е спазвал ограниченията за скорост в населените места и т.н. Навигатора НЯМА да ползва GPS-а за ориентация, просто той ще има контролна функция. Идеята на този експеримент е да се премахне субективния фактор( съдии, контроли) и се намалят разходите за организаторите.GPS като контролно средство се ползва в "Ладога Трофи" и други състезания, не само в Сахара. Мисля си, че една година с GPS в Ендурото показа добри резултати и че сме на прав път с това нововъведение !

      Коментар


      • #4
        До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

        Прав си Тодоре но ако се залутат някъде кой ще гарантира че няма да бъдат ползвани за връщане в стария път а това е от важно значение,иначе в организационно отношение съм за този експеримент.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

          Това е нормално, нали досега пак се връщаха по пътната книга ?!? Така или иначе всички и сега си ползват GPS...?!?

          Коментар


          • #6
            До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

            Нека пробваме да видим, може на всички да им хареса.
            А ГПС-то като се научиш да го ползваш е една полезна вещ. Да си забелязал някой да ползва вече нормален компас, защото аз си го нося само за в много краен случай. А ГПС имам дори на телефона си.

            Коментар


            • #7
              До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

              Още нещо забелязвам в листа за класификация на автомобилите.
              Ако карам напълно стандартен автомобил по изискванията но съм монтирал сам лебедка а не е заводска,нама да бъда допуснат до състезанието ли или само заради тази точка трябва да мина в по горния клас?За горивните устроиства се отнася същото,имам монтирана газова уредба пак ли трябва да карам в горния клас?Има ли изисквания на колко от точките в списъка трябва да отговаря минимум автомобила за да е към стандартните автомобили?
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #8
                До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                Като е сериен да е сериен. Според мен може да се направи само изключение за лебедката, а газовата не би трябвало да се гледа хич.
                За хора които нямат ГПС може да им намеря ТСМ за 300лв., който се държи доста прилично. Аз съм си взел един такъв за проба и съм сложил гармин кю, ози и ай-го.
                И идеята е само за контрол от къде е минал състезателя, а допълнителните екстри като да виждаш от къде си минал и компас са само в услуга.

                Коментар


                • #9
                  До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                  За лебедката ми беше думата понеже на състезанието в Шумен винаги е трябвала,без нея изобщо защо ли да тръгват при това 180км за първия ден.За горивото то е ясно мога да карам и с газгенераторна уредба,защо изобщо се включва във сметката.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #10
                    До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                    Благодаря,
                    за дебата по темата "4х4 Шумен 2007"- нека да има и още въпроси.
                    Аз съм доволен , че и други могат да отговорят вместо мен, защото е написано ясно и точно.

                    Да не забравяме обаче;
                    "ЕДИНОМИСЛИЕТО не всякога води до ЕДИНОДЕЙСТВИЕ"

                    в добавка донаписвам за правилата;
                    -"НА ЕДИ КОЕ СЪСТЕЗАНИЕ, ТАКА СЕ ПРАВЕШЕ, ТОЗИ ОРГАНИЗАТОР ТАКА МИСЛЕШЕ"- това организатора не го интересува, няма да го вземе под внимание.


                    "4Х4 Шумен" е регионално, международно състезание по "OFF ROAD" по правилата на ОРГАНИЗАТОРА. Право на участие -за всеки, които отговаря и е съгласен с "Правилата" за критериите записани в правилника за състезанието "4Х4Шумен 2007"- както е записано.

                    добре е да има дебати за промени в ПРАВИЛНИКА, но насочени към СИГУРНОСТА
                    - за състезатели
                    - публика и организатори
                    siko

                    Коментар


                    • #11
                      До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                      Малко отклонение-Ако някой се нуждае от някаква помощ по време на пребиваването си в Шумен-0898942541 Имам гараж с канал, някакъв инструмент, и 3-4 места за преспиване(у нас, не в хотел). Ще се радвам да помогна.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                        Гледам и не вярвам на ушите си.....
                        Значи идвам със сериен джип, само съм махнал броните (примерно на Витарата са пластмасови), и имам АГУ, за да карам по-евтинко и вече ХОП в клас ТРОФИ да се бориш с 3000сс G-klasa.
                        Май И тази година ще съм ПУБЛИКА - гледане на сеир от покрива на джипа.
                        Продължавам да чета.... глупост, глупост, глупост.... аха! Ръчната трябва да работи. Това май е единственото по средствата за безопастност.
                        Споровете около техническата конференция, вероятно ще са по-интересни за гледане, отколкото 180 км. пробег, с елементи на ОФФ-РОУД. Там публиката освен 1 завой минат със 60 км/ч друго няма какво да види. При добра видимост може и 2 завоя да се виждат.
                        До 30-ти ноември има цял месец, и дано ОРГАНИЗАТОРИТЕ поумнеят малко.
                        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                        http://www.cardomain.com/ride/2562837

                        Коментар


                        • #13
                          До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                          Такаааааааааа
                          Изчетох почти всичко и стигнах до следните изводи:
                          1. В Шумен ще се състои "домашно" състезание.
                          2. Първия ден ще има разходка 180км. до село и обратно да земем бурканите със свинското с НОРМАЛНИТЕ джипки. Ама по-лекичко трасе, да не земем да счупим някой буркан.
                          3. Втория ден на ТРЯЛА, "Едикой си" и "едикой си" ще демонстрират ВСЕДЕХОДИТЕ си. За другите има там 1-2 минутки (от гостоприемство) и КЪШ от трасето.
                          4. Всеки ТРЯБВА да има GPS, щото някой (от ОРГАНИЗАТОРИТЕ) взима % от продажбите.
                          5. Всеки ТРЯБВА да има GPS, щото наградите са предварително разпределени, и да не вземе да се обърка.

                          Най-вероятно някой от модераторите, ще се обиди, или ше се сети за шуро-баджанашката линия с ОРГАНИЗАТОРИТЕ и ще изтрие поста. Но който успее да го прочете - ще има за какво да мисли, преди да отиде да си ТРОШИ джипа.
                          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                          http://www.cardomain.com/ride/2562837

                          Коментар


                          • #14
                            До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                            Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                            Такаааааааааа
                            Изчетох почти всичко и стигнах до следните изводи:
                            1. В Шумен ще се състои "домашно" състезание.
                            2. Първия ден ще има разходка 180км. до село и обратно да земем бурканите със свинското с НОРМАЛНИТЕ джипки. Ама по-лекичко трасе, да не земем да счупим някой буркан.
                            3. Втория ден на ТРЯЛА, "Едикой си" и "едикой си" ще демонстрират ВСЕДЕХОДИТЕ си. За другите има там 1-2 минутки (от гостоприемство) и КЪШ от трасето.
                            4. Всеки ТРЯБВА да има GPS, щото някой (от ОРГАНИЗАТОРИТЕ) взима % от продажбите.
                            5. Всеки ТРЯБВА да има GPS, щото наградите са предварително разпределени, и да не вземе да се обърка.

                            Най-вероятно някой от модераторите, ще се обиди, или ше се сети за шуро-баджанашката линия с ОРГАНИЗАТОРИТЕ и ще изтрие поста. Но който успее да го прочете - ще има за какво да мисли, преди да отиде да си ТРОШИ джипа.
                            Надявам се модераторите да не ти изтрият мнението, понеже то си е твойто, а тук всеки има право на глас. Сега да кажа и аз. Нямаш си представа, ако решат "разходката" от 180 да бъде по интересна ... Като се направи малко по-трудна навигация, по кривичко трасе и ще видиш как 180 км. се минават за едни 10ч. Да този етап няма да е интересен за публиката, но пък за това си има ден с траяли. Аз съм за използването на ГПС и то не за да земат някой лев организаторите, както ти си го представил, а за да има качествен контрол. Ето давам ти пример - ти се записваш за участие, отиваш и понеже си местен ... съкращаш трасето и за твой голям касмет не си пропуснал нито една контрола. А в частта, която си пропуснал е имало голям екстрем и другите са загуби страшно много време. Тази система сработи на 100% при един състезател, втория ден на Габрово. И в крайна сметка сизапази колата, спести страшно много време и стана 5-ти за деня. Затова ... ако това не е твойто състезание не участвай, но вярвай ми - ако се запишеш, ще видиш добрите страни на правилата.
                            RB Patrol Team

                            Коментар


                            • #15
                              До: ШУМЕН ТРОФИ 2007

                              Всеки, който познава трасетата около Шумен и фантазията на Киро Панайотов, надали се съмнява, че ще е максимално трудно. Когато той прави трасета и не се съобразява с изискванията на други организатори, изобилства от екстреми и навигацията е много трудна.
                              [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X